[ad_1]

تمدید اعلام شده در روز سه شنبه به این معنی است که اعلام اضطراری امنیت زیستی انسان حداقل یک سال به طول خواهد انجامید ، اگرچه موارد COVID-19 در کشور منزوی در حال کاهش است.

استرالیا از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیرترین سنگین ترین محدودیت های مرزی جهان را وضع کرده است و در نتیجه بیشتر شهروندان و ساکنان دائمی این کشور مجبور به درخواست مجوز و اثبات شرایط استثنایی در صورت مجبور شدن به ترک کشور هستند.

استرالیا کشوری با 26 میلیون نفر جمعیت است. آخرین آمارهای دولت در روز دوشنبه نشان می دهد که فقط 1618 مورد فعال COVID-19 وجود دارد که 30 نفر از آنها در بیمارستان ها آلوده شده اند.

هزاران استرالیایی به دلیل ممنوعیت سفر با هدف جلوگیری از حمل و انتقال مسافران توسط ویروس به خانه ، مراسم خاکسپاری ، عروسی و تولد را از دست داده اند.

———

تابش ویروس:

– انگلیس واکسن COVID-19 را بصورت عمومی و به عنوان یک ساعت جهانی راه اندازی می کند

“ایالات متحده شانس بستن دوزهای بیشتر واکسن Pfizer را از دست داد.”

– میلیون ها آمریکایی گرسنه برای اولین بار به بانک های مواد غذایی روی آورده اند

– تیم بهداشتی بایدن نگاهی به استراتژی او برای COVID-19 می دهد

– سالها تحقیق زمینه را برای عکس های سریع COVID-19 فراهم کرده است

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

پکن – مقامات بهداشتی در چنگدو سه مورد دیگر از ویروس کرونا را شناسایی کرده اند که در آخرین شیوع تعداد کل شهر جنوب غربی چین را به 5 مورد رسانده است.

کمیسیون بهداشت سیچوان روز دوشنبه گفت که یکی از بیماران نوه 20 ساله زوجی است که عفونت آنها روز یکشنبه اعلام شد. دو نفر دیگر زنان 68 و 71 ساله هستند که به عنوان دو مورد اصلی به عنوان کشاورزان ساکن در همان منطقه چنگدو ، لودو توصیف می شوند.

از صبح روز دوشنبه ، بیش از 24000 نتیجه آزمایش برگردانده شده است که فقط چهار نتیجه مثبت داشته است. کمیسیون مورد چهارم مثبت را بیشتر در نظر نگرفت.

چین معمولاً شامل افرادی نیست که ازمایش مثبت دارند اما از نظر مقادیر کلی هیچ علائمی ندارند.

———

اسلام آباد – پاکستان 89 مورد مرگ در اثر ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته گزارش کرد که یکی از بالاترین موارد در طی یک روز از آغاز شیوع بیماری همه گیر است.

همچنین روز سه شنبه ، وی طی 24 ساعت گذشته 2،885 مورد دیگر را گزارش کرد. تعداد کل موارد COVID-19 در کشور از ابتدای شیوع همه گیر 423 هزار و 179 مورد با 8،487 مرگ و میر است.

———

ملل متحد – مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را تصویب کرد که 27 دسامبر روز جهانی آمادگی همه گیر را اعلام می کند تا توجه جهانیان را به لزوم افزایش اقدامات جهانی برای جلوگیری از بیماری های همه گیر مانند COVID-19 اعلام کند.

این قطعنامه ، که با اجماع روز دوشنبه توسط نهاد جهانی 193 عضو تصویب شد ، “ابراز نگرانی جدی در مورد تأثیر مخرب بیماریهای عفونی و اپیدمی عمده ، که توسط همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) در زندگی انسان نشان داده شده است.”

اپیدمی ها “توسعه اجتماعی و اقتصادی طولانی مدت” را ویران می کنند و بحران های بهداشتی ایجاد می کنند که “تهدید سیستم های بهداشتی را که قبلاً متشنج شده اند ، زنجیره های تأمین جهانی را مختل می کنند و موجبات تخریب نامتناسب معیشت مردم … و اقتصاد فقیرترین ها را فراهم می کنند.” و آسیب پذیرترین کشورها “، در این قطعنامه آمده است.

مجمع بر ضرورت داشتن سیستم های بهداشتی سالم تأکید کرد و ابراز نگرانی عمیق کرد که بدون توجه بین المللی ، “همه گیری های آینده می تواند از شیوع قبلی مانند شدت و جاذبه پیشی بگیرد”.

وی از سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد خواست تا جشن روز جهانی آمادگی همه گیر را تضمین کند تا از انتقال و تبادل اطلاعات ، دانش علمی و بهترین روش ها برای پیشگیری و پاسخ به اپیدمی ها در سطح محلی ، ملی ، منطقه ای و بین المللی اطمینان حاصل کند.

———

پکن – پس از کشف دو مورد جدید ویروس در آنجا ، مقامات دستور آزمایش ویروس کرونا را صادر کرده و برخی از سایت ها را در شهر چنگدو در جنوب غربی چین قفل کرده اند.

مقامات بهداشتی چنگدو موارد را به عنوان یک زن 69 ساله که وضعیت وی وخیم گزارش شده و شوهر 71 ساله وی که هنوز علائمی نشان نداده بودند ، شناسایی کردند.

مقامات دوشنبه شب در یک کنفرانس خبری گفتند که آنها هنوز در حال بررسی منبع عفونت در مرکز استان سیچوان و بزرگترین شهر هستند که نسبتاً از بیماری همه گیر آسیب ندیده است. با این حال ، نمونه های گرفته شده در آپارتمان این زوج ویروس را در هفت مکان مختلف نشان داد ، از جمله دستگیره درها ، کلیدهای روشنایی و غذا در یخچال ، که نشان دهنده “درجه بالایی از آلودگی” است ، زو شیائوپینگ مست از انجام این کار. در یک خبر دولتی از نیروی ویروس کرونا ویران شد.

دولت گفت ، پنج مکان در منطقه لودو در چنگدو بسته شده است ، از جمله بیمارستان ، مدرسه و بازار عمده فروشی ، و بیش از 21000 نفر از دوشنبه شب آزمایش شده اند.

روز سه شنبه ، چین 12 مورد جدید گزارش داد ، از جمله دو مورد در چنگدو و 10 مورد خارج از کشور ، که در مجموع 86،646 با 4،634 مرگ منجر شد. بیمارستان ها 280 بیمار مبتلا به COVID-19 را تحت درمان قرار دادند ، در حالی که 219 نفر دیگر پس از آزمایش مثبت ویروس بدون نشان دادن علائم ، به طور جداگانه مشاهده شدند.

———

تالاهاسی ، فلوریدا – مقامات فلوریدا در حال تحقیق درباره هک ادعایی در سیستم واکنش اضطراری ایالت ، روز دوشنبه به خانه خانمی حمله کردند که در اوایل سال جاری از کار خود به عنوان سرپرست داده COVID-19 اخراج شد.

اداره اجرای قانون فلوریدا گفت: ربکا جونز ، که به دلیل اظهارنظر عمومی غیرمجاز درباره داده ها در ماه مه اخراج شد ، از اوایل ماه نوامبر ، زمانی که شخصی به طور غیرقانونی به سیستم بهداشتی ایالتی برای موارد اضطراری دسترسی پیدا کرد ، تحت تحقیق است

جونز در ماه مه پس از طرح سوال در مورد داده COVID-19 فلوریدا اخراج شد. او چندین بار مورد توبیخ قرار گرفت و سرانجام به دلیل نقض سیاست وزارت بهداشت با اظهارات عمومی درباره اطلاعات ، اخراج شد.

وی پس از برکناری ، رسانه های اجتماعی را با انتشاراتی در انتقاد از فرماندار جمهوری خواه رون دسانتیس و سازمان های دولتی وی پوشش داد. ماه هاست که او تلاش می کند خود را به عنوان قربانی تبلیغ کند که به دلیل گفتن حقیقت اخراج شده است ، اگرچه هیچ مدرکی دال بر ادعاهای او وجود ندارد.

در ابتدای همه گیری ، جونز پست های وبلاگ خود را نوشت و با رسانه ها و محققان تماس گرفت و اکنون در مورد قابلیت اطمینان داده ها شک کرد که او دیگر در این نقش نیست. وی گفت که مدیران بهداشت از وی خواسته اند که با استفاده از اطلاعات ، تصویری گلگون تر ارائه کند و او آنرا دفع کرده است. این داده ها بسیار مهم بود زیرا استاندار سعی در تصمیم گیری بسیار بحث برانگیز در مورد بازگشایی اقتصاد فلوریدا داشت.

مقامات بهداشت عمومی با دقت اطلاعات هرگونه س questionال را سرسختانه انکار می کنند.

پس از دریافت شکایتی از وزارت بهداشت در مورد دسترسی غیرمجاز به سیستم هشدار اضطراری وی ، نمایندگان دستور بازرسی را به خانه او در Tallahassee تحویل دادند.

سخنگوی گرتل پلسینگر در بیانیه ای گفت: “نمایندگان معتقدند كه یكی از اقامتگاههای دادگاه سنترویل به طور غیرقانونی به سیستم دسترسی پیدا كرده است.”

———

آلاباما – با شروع برخی از مراکز به تعویق انداختن اقدامات اورژانس در میان کمبود نیرو ، آلاباما روز دوشنبه رکورد بیش از 2،000 بیمار COVID-19 را در بیمارستان های دولتی ثبت کرد.

به گفته دکتر دون ویلیامسون ، بخش بهداشت عمومی آلاباما ، دکتر سابق بهداشت عمومی که اکنون رئیس انجمن است ، 2079 بیمار در بیمارستان های دولتی با COVID-19 وجود داشت – این اولین باری است که آنها از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 2000 نفر هستند. از یک بیمارستان آلاباما گفت که حداقل سه بیمارستان به دلیل کمبود نیرو شروع به تعویق انداختن اقدامات اورژانس کرده اند.

“نگرانی واقعی من این است که من هنوز نمی بینم که چیزی بین این الان و کریسمس خللی ایجاد کند. ویلیامسون گفت: “این نگرانی واقعی من است ، و صادقانه بگویم ، من از اینکه تماشای ماسک برای مردم بسیار سخت است ناامید می شوم.”

“انتخابات تمام شد. دیگر لازم نیست سیاسی باشد. مردم در حال مرگ هستند و ما می توانیم بهتر از این کار کنیم. “

ویلیامسون گفت: در دسترس بودن کارکنان یک نگرانی اساسی است. وی گفت: برخی از تاسیسات تا 100 کارمند با COVID-19 دارند.

———

هاریسبورگ ، پنسیلوانیا – فرماندار پنسیلوانیا تام ولف روز دوشنبه هشدار داد که ویروس کرونا در سراسر ایالت در حال شیوع است و به زودی می تواند بیمارستان های شلوغ را مجبور به عدم پذیرش بیماران کند.

ولف آن را “سناریوی خطرناک و ناراحت کننده” می نامد که اگر مردم قدم های خود را برای کاهش سرعت انتشار بر نداشته باشند ، به واقعیت تبدیل می شود. وی گفت که ممکن است محدودیت های بیشتری در مورد همه گیری وجود داشته باشد ، اما توضیح نداد که دولت وی چه مواردی را می تواند در نظر بگیرد ، در حالی که تأیید کرد افرادی که قبلاً کار کرده اند کار نکرده اند.

ولف گفت: شیوع کنترل نشده ویروس در تمام مناطق ایالت به این معنی است که توافق نامه های تقسیم منابع بین بیمارستان ها می تواند به زودی خراب شود و آنها را مجبور به مراقبت کند.

با این حال فرماندار تقریباً بازگشت به انواع محدودیت های ایالتی را كه در بهار اعمال كرده بود ، هنگامی كه مدارس تعطیل شد ، هزاران مشاغل غیر قابل توجه تعطیل اعلام كرد و همه 12.8 میلیون پنسیلوانیایی تحت كار خانه بودند ، تقریباً رد كرد.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر