[ad_1]

اورشلیم – بر اساس گزارشی از سازمان مبارزه با فقر که روز چهارشنبه منتشر شد ، تعداد خانوارهای اسرائیلی که زیر خط فقر زندگی می کنند در طی شیوع ویروس کرونا تقریباً 50 درصد افزایش یافت.

از زمان اعمال بازداشت در سراسر کشور در ابتدای شیوع در ماه مارس ، اسرائیل شاهد بیکاری بیش از 20 درصد بوده است. صنعت حیاتی گردشگری کشور تقریباً به صفر رسیده و هزاران مشاغل تعطیل شده اند. برای بدتر کردن وضعیت ، دولت اسرائیل در مورد تصویب بودجه ملی بحث کرده است که منجر به کاهش عمده خدمات اجتماعی شده است.

بر اساس گزارش Latet ، تعداد خانوارهای اسرائیلی که در فقر زندگی می کنند از 20.1 to به 29.3 in در سال 2020 افزایش یافته است. بر اساس آن ، در مجموع 850،000 خانوار در اسرائیل فاقد مسکن ، آموزش ، مراقبت های بهداشتی و غذا هستند ، به عنوان 268 000 نفر از ابتدای شیوع همه گیر در فقر بوده اند.

گزارش بزرگترین سازمان غیردولتی اسرائیلی براساس یافته های مجموعه مطالعات و تحقیقات انجام شده توسط Latet از ژوئیه تا اکتبر سال 2020 انجام شده است.

طبق گزارش وزارت بهداشت ، اسرائیل با حدود 9.25 میلیون نفر جمعیت بیش از 348000 مورد ویروس کرونا و حداقل 2932 مورد مرگ را ثبت کرده است.

———

تابش ویروس:

بایدن هنگام معرفی تیم بهداشت ، خواستار اقدام علیه ویروس شد

پیشنهاد جدید کاخ سفید 600 دلار چک به کمک COVID-19 اضافه می کند

امارات متحده عربی می گوید واکسن چینی 86٪ موثر است و جزئیات کمی را ارائه می دهد

با افزایش موارد ویروس ، بیمارستان های کالیفرنیا در حال پر شدن هستند

سفر دریایی قطع شد زیرا آزمایشات مسافر برای COVID-19 مثبت بود

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

برلین – آلمان رکورد جدید روزانه 590 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرده است.

مراکز ملی کنترل بیماری کشور ، موسسه رابرت کوچ ، همچنین چهارشنبه با نزدیک شدن به قفل ملی پس از کریسمس ، 20،815 مورد جدید ویروس را گزارش کرد.

چندین ایالت آلمان ، از جمله زاکسن و باواریا ، روز سه شنبه در حال نزدیک شدن به “قفل سخت” بودند ، زیرا مقامات هشدار دادند که ادامه عفونت های ویروس کرونا می تواند بیمارستان ها را تحت فشار قرار دهد و افراد زیادی محدودیت های موجود در همه گیر را نادیده می گیرند.

مقامات ارشد دولت همچنین پیشنهاد دارند یک قفل دو هفته ای ملی پس از کریسمس برگزار شود که شامل یک هفته تمدید تعطیلات مدارس و تعطیل کردن تمام فروشگاه های غیر ضروری در کشور است.

آلمان موفق شد از تعداد زیادی از عفونت ها و تلفات ناگوار که در بهار در برخی دیگر از کشورهای مهم اروپایی دیده می شود ، جلوگیری کند و نسبت به کشورهایی مانند انگلیس ، فرانسه و اسپانیا میزان مرگ و میر در کل همچنان پایین است. اما در حالی که محدودیت های اعمال شده در ماه نوامبر باعث افزایش سرعت نمایی موارد شد ، این تعداد همچنان رو به خزش است.

———

هونگ کنگ – هنگ کنگ بعد از ساعت 18:00 مجدداً ممنوعیت غذا خوردن در رستوران را اعلام کرد.و در حالی که سعی در کنترل آخرین موج آلودگی به ویروس کرونا در منطقه داشت ، سالن های بدن سازی ، سالن های زیبایی و سایر مشاغل و اماکن عمومی را تعطیل کرد.

رستوران ها فقط می توانند از ساعت 18:00 تا 5:00 صبح غذا تهیه کنند و در حالی که باز هستند ، باید تعداد بازدیدکنندگان را به 50 درصد ظرفیت محدود کنند ، و شام فقط به دو وعده در هر میز محدود شود. اجرای اقدامات جدید از روز پنجشنبه آغاز می شود و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت.

هنگ کنگ در حال حاضر مجالس عمومی را فقط به دو بار بسته و اماکن تفریحی دیگر محدود کرده است و سفارشات جدید تعداد گزینه های خرید ، ناهار خوری و اوقات فراغت را برای ساکنان این شهر شلوغ 7.5 میلیون نفر بیشتر کاهش داده است. استخرهای شنا ، کلوپ های شبانه ، اتاق های کارائوکه و سالن های فال ماهجونگ نیز از جمله امکاناتی است که دستور بسته شدن آنها داده شده است.

هنگ کنگ روز چهارشنبه 100 مورد دیگر گزارش داد که مجموع این دو هفته را به 1274 مورد می رساند. براساس مرکز حراست بهداشت دولت ، بیشتر موارد انتقال محلی بوده و منشا 303 نفر ناشناخته مانده است. هنگ کنگ از ابتدای شیوع همه گیر با 112 مورد مرگ ، در مجموع 7 هزار و 75 مورد تایید شده را گزارش کرده است.

———

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی 686 مورد جدید ویروس کرونا را اعلام کرده است ، که دومین بالاترین جهش روزانه خود را از زمان شیوع بیماری به خود اختصاص داده است ، زیرا احیای مجدد سرمایه های بزرگ تهدید به از بین بردن سودهای سخت حاصل از ویروس است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره روز چهارشنبه اعلام کرد که 536 مورد از موارد جدید از کلان شهر سئول گزارش شده است ، جایی که گروه های جدیدی از عفونت ها در همه جا ظاهر می شوند ، از جمله رستوران ها ، بازارها ، سونا ، بیمارستان ها ، مراکز مراقبت طولانی مدت و واحدهای نظامی. .

تعداد موارد در حال حاضر 39432 مورد از جمله 556 مورد مرگ در کشور است. آژانس اعلام کرد 149 نفر از 8،699 بیمار فعال در وضعیت جدی یا بحرانی قرار دارند ، گروهی که از نزدیک ترس از کمبود احتمالی تخت های مراقبت ویژه تحت نظارت دقیق قرار دارند.

کره جنوبی همچنین 686 مورد را در تاریخ 2 مارس طی یک شیوع بزرگ در منطقه جنوب شرقی گزارش داد ، که کارکنان بهداشت موفق شدند تا ماه آوریل با یک آزمایش تهاجمی و قرنطینه آنها را کنترل کنند.

در حالی که از آن زمان کره جنوبی به عنوان یک داستان موفقیت علیه COVID-19 شناخته می شود ، منتقدان می گویند این کشور با پایین آوردن محدوده های فاصله اجتماعی به پایین ترین سطح در ماه اکتبر ، امنیت خود را کاهش داده است ، حتی اگر کارشناسان از جهش در ماه های سردتر هشدار دهند. وقتی مردم ساعات بیشتری را در خانه می گذرانند

———

دالاس – تگزاس روز سه شنبه بیش از 15000 مورد ویروس کرونا را که اخیراً تأیید شده است در میان موارد پریدن و بستری شدن در بیمارستان با نزدیک شدن به زمستان گزارش کرد.

وزارت بهداشت تگزاس همچنین گفت که 9 هزار و 28 نفر در سراسر کشور بستری شده اند. هفته گذشته ، برای اولین بار اعلام شد که تگزاس از شیوع مرگبار تابستان از تعداد 9000 بستری روزانه پیشی گرفته است.

در طی شیوع تابستان ، ایالت مشاهده کرد که تعداد موارد جدید روزانه برای اولین بار کمی بیش از 10 هزار نفر است. از اواخر ماه نوامبر ، موارد جدید روزانه در چند روز بیش از 10 هزار مورد جهش کرده است ، در روز سه شنبه 15103 مورد جدید گزارش شده است. به گفته مقامات بهداشتی دولتی.

محققان دانشگاه جان هاپکینز می گویند که تگزاس بیش از 23000 مورد مرگ مربوط به COVID-19 داشته است که دومین مورد در ایالات متحده است.

طبق گفته جان هاپکینز طی دو هفته گذشته ، میانگین متحرک تعداد موارد روزانه 17 درصد افزایش یافته است. این دانشگاه می گوید از هر 309 نفر در تگزاس یک نفر در هفته گذشته مثبت بوده است.

———

بویز ، آیداهو – مقامات بهداشت عمومی آیداهو سه شنبه شب به طور ناگهانی جلسه ای را به پایان رساندند که شهردار بویز و رئیس پلیس گفتند اعتراض شدید علیه ماسک ها در مقابل ساختمان اداره بهداشت – و همچنین در خانه های برخی از مقامات بهداشتی – مردم را تهدید کرد. ایمنی

درخواست از شهردار بویز ، لورن مک لین و اداره پلیس بویز ، دقایقی پس از آن صورت گرفت که یکی از اعضای شورای بهداشت ، دیانا لاسیدو ، نماینده کمیسیون شهرستان جهنم ، جلسه آنلاین را با اشکال قطع کرد و گفت که باید به خانه خود بشتابد با فرزندش باشد زیرا معترضین درب ورودی او را می زنند.

انتظار می رفت هیئت مدیره در مورد چهار مأموریت ماسک در پرجمعیت ترین منطقه آیداهو رأی دهد.

ویروس کرونا چنان در آیداهو شیوع دارد که کارکنان بیمارستان بارها هشدار داده اند که آنها بیش از حد تحت فشار قرار گرفته و مجبور به استفاده از “استانداردهای مراقبت در بحران” می شوند – جایی که به بیمارانی که به احتمال زیاد زنده می مانند به درمان های نجات دهنده زندگی دسترسی پیدا می کنند. زیرا منابع کافی برای گشت و گذار وجود ندارد – بلافاصله پس از پایان سال.

اداره بهداشت و رفاه آیداهو گفت حداقل 113905 نفر از ساکنان آیداهو تاکنون به ویروس کرونا آلوده شده اند ، از جمله موارد جدید 2012 که روز سه شنبه گزارش شده است. تاکنون حداقل 1074 نفر بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

———

ادمونتون ، آلبرتا – آلبرتا کانادا در تلاش برای مقابله با بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا در هر استان کشور ، رستوران ها و بارها را به تحویل یا برداشتن و تعطیلی کازینوها و سالن های ورزشی محدود می کند.

آلبرتا تنها استان بدون نیاز به ماسک برای کل استان بود. نخست وزیر محافظه کار ، جیسون کنی ، هم اکنون کل استان را در فضاهای عمومی سرپوشیده ، از جمله محل کار ، مجاز می داند و اجتماعات اجتماعی را به هر اندازه در داخل یا خارج از منزل ممنوع می کند.

کنی همچنین دستور تعطیل کردن مراکز تفریحی ، کتابخانه ها ، تئاترها و ارائه دهندگان خدمات شخصی مانند آرایشگاه ها ، آرایشگاه ها و میله های ناخن را صادر کرد. تعداد عفونت ها نیز از 24 نوامبر بیش از 1000 نفر و تقریباً یک هفته بیش از 1600 نفر در روز بوده است.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر