[ad_1]

کارلیتو گالوز جونیور ، ناظر بر تلاش های دولت برای تهیه واکسن ها ، اواخر روز دوشنبه گفت که گفتگوها با چهار شرکت دارویی غربی و چینی از جمله Pfizer Inc مستقر در ایالات متحده در جریان است. و Sinovac Biotech Ltd. چین ، واکسن را در اوایل سال آینده تهیه می کنند. وی گفت: یک شرکت مستقر در انگلیس ، AstraZeneca ، می تواند متعهد شود که حداکثر 20 میلیون واکسن را تحویل دهد.

گالوز با بیان اینکه چه کسی در اولویت واکسیناسیون قرار خواهد گرفت ، گفت: “ما آسیب پذیرترین و فقیرترین جوامع را در مناطق آسیب دیده هدف قرار خواهیم داد.”

رئیس جمهور رودریگو دوترته گفته است که او می خواهد پرسنل پلیس و ارتش برای بسیاری از تلفات ، از جمله در کارهای مقابله با حوادث ، در اولویت قرار بگیرند. وی گفت: “من به ارتش و پلیس قوی احتیاج دارم ، زیرا اگر همه بیمار شوند ، کسی ندارم که به او اعتماد کنم.”

———

آنچه شما باید درباره شیوع ویروس بدانید در اینجا آمده است:

– با وجود هشدارها ، میلیون ها نفر به برنامه های سفر شکرگذاری پایبند هستند

– دولتها قوانين جديدي وضع مي كنند ، علناً خواهان جلوگيري از گسترش هستند

– با افزایش موارد ویروس کرونا ، لس آنجلس در آستانه دستور ماندن در خانه است

– واشنگتن دی سی محدودیت هایی را در رستوران ها و گردهمایی ها در میان پرش ویروس ایجاد می کند

– رئیس شرکت هواپیمایی استرالیا پاسپورت واکسن برای مسافران می خواهد

– محدودیت های ویروس باعث می شود قهرمان نروژی Iditarod را از بین ببرد

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

پکن – چین موارد جدید ویروس کرونا را در شهرهای شانگهای و تیانجین گزارش کرده است زیرا به دنبال جلوگیری از افزایش شیوع کوچک است.

کمیسیون ملی بهداشت روز سه شنبه گفت که در 24 ساعت گذشته دو مورد جدید شیوع یافته است که یکی در هر شهر است. وی همچنین از 20 مورد ورود افراد از خارج خبر داد.

در شانگهای ، یک آزمایش انبوه از 17،719 کارگر در فرودگاه شهر پودونگ ، یک عفونت ، یک کارمند فدرال اکسپرس را پیدا کرد. همه دیگران نتیجه منفی دارند.

سه کارمند UPS در فرودگاه نیز در روزهای اخیر به همراه همسر یکی از آنها مثبت عمل کرده اند. در مجموع ، شانگهای هشت مورد را گزارش کرده است که از روز جمعه تشکیل نشده است.

در تیانجین ، جایی که 2.3 میلیون نفر از روز دوشنبه مورد آزمایش قرار گرفتند ، این شهر یک مورد را گزارش کرد که پس از آزمایش های مثبت زودتر دچار علائم شد. چین افراد بدون علامت را در تعداد موارد تایید شده خود شامل نمی شود.

تاکنون ، کمیسیون بهداشت 86464 مورد تأیید شده و 4،634 مرگ را ثبت کرده است.

———

لس آنجلس – صاحبان رستوران های شهرستان لس آنجلس در تلاش بودند تا روز دوشنبه هنگام اجرای دستور ، به مدلی روی بیاورند تا آنها زنده بمانند و همه رستوران ها را به مدت سه هفته تعطیل کنند.

مالکان گفتند که از اقدام شهرستان ناراحت شده اند ، و استدلال کردند که احتمالاً عفونت ها از اجتماعات خصوصی که قوانین اعمال نمی شود ، ناشی می شود.

بریتنی ولز ، مالک گریلا تاکوس در مرکز شهر لس آنجلس گفت: “همان افرادی که به شدت می خواهند از بارها دیدن کنند در خانه های خود مهمانی می گیرند.”

مدیر بهداشت عمومی شهرستان باربارا فرر گفت که رستوران ها بخشی از این مشکل هستند.

فرر گفت ، شیوع در دو هفته اول ماه در رستوران ها دو برابر شده است ، از جمله رستوران ها ، کارخانه های فرآوری ، بطری سازی ، فروشگاه های مواد غذایی و مشاغل مرتبط.

ولز روز دوشنبه کار کرد تا طرحی را برای بازداشت هر چه بیشتر کارگرانش تهیه کند.

گرگ مورنا که قرار بود اوایل سال جاری یک رستوران را تعطیل کند و دو نفر در اسکله سانتا مونیکا دارد ، گفت که او در تلاش است تا حرکت بعدی خود را بفهمد ، اما عمدتا از این که مجبور شود کارمندان را مطلع کند می ترسد.

———

ANCHORAGE ، آلاسکا – صندوقدار نروژی توماس وارنر روز دوشنبه گفت که به دلیل محدودیت در سفر و عدم اطمینان در هنگام شیوع ویروس کرونا ، از عنوان Iditarod Trail Sled Dog خود دفاع نخواهد کرد.

وارنر در نامه ای به آسوشیتدپرس گفت: “من راهی برای بردن سگها به آلاسکا پیدا نمی کنم.”

همانطور که اوایل سال جاری آموخت ، رسیدن به آلاسکا تنها نیمی از نبرد است: وارنر ماهها پس از پیروزی در معروف ترین نژاد سگ جهان نتوانست به همسر و پنج فرزندش در تورپا ، نروژ برگردد با تشدید همه گیری ، سفر محدود شد. Iditarod یکی از معدود ورزش های حرفه ای بود که در مارس گذشته لغو نشد.

در حالی که مدافع عنوان قهرمانی می گوید در مسابقه 1000 مایلی (1609 کیلومتری) آلاسکا ، مسابقه نخواهد داد ، Iditarod هنوز در 7 مارس آغاز نشده است.

این شامل یک شروع تشریفاتی یک روز زودتر ، مناسب برای طرفداران است که معمولاً هزاران نفر را به Anchorage جذب می کند.

راب اورباخ ، مدیرعامل Iditarod گفت که برگزارکنندگان در حال برنامه ریزی رویدادهای عادی برای مراسم تشریفاتی و رسمی هستند ، اما محدود کردن حضور را در نظر گرفته اند.

سازمان دهندگان با کمک دکتر جودی میست ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در دانشگاه اموری در آتلانتا که سال ها داوطلب مسابقات Iditarod بوده است ، یک برنامه آزمایش قابل اعتماد را ایجاد کرده اند.

اورباخ گفت ورنر امیدوار است در سال 2022 به مسابقه بازگردد.

———

لس آنجلس – بزرگترین شهرستان در ایالات متحده در آستانه صدور قرار منع تعقیب در خانه است پس از شیوع ویروس کرونا از حد تعیین شده توسط مقامات بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس برای شروع چنین اقدامی.

موارد مختلف جدید در روز دوشنبه شهرستان را به طور متوسط ​​4500 مورد در روز قرار می دهد.

مدیر بهداشت عمومی باربارا فرر گفت تا زمانی که ناظران شهرستان روز سه شنبه دیدار نکنند هیچ اقدامی انجام نخواهد شد.

دستور ماندن در خانه اولین اقدام از اواسط ماه مارس است ، زمانی که فرماندار گاوین نیوزوم چندین شهرستان را دنبال کرد و حکم دولتی صادر کرد که مدارس و اکثر مغازه ها را تعطیل کرد.

موارد و بستری شدن در بیمارستان در ماه نوامبر به سرعت در کالیفرنیا افزایش یافت. این ایالت بالاترین روز نتایج مثبت آزمایش خود را در روز شنبه با بیش از 15000 مورد ثبت کرد. بیش از 14000 مورد در روز یکشنبه وجود داشت. در دو هفته گذشته میزان بستری شدن در بیمارستان 77٪ افزایش یافته است.

در لس آنجلس ، این شهرستان با 10 میلیون نفر سهم نامتناسبی از موارد و مرگ در این ایالت داشت. اگرچه یک چهارم 40 میلیون نفر از ساکنان کشور را تشکیل می دهد ، اما حدود یک سوم موارد و بیش از یک سوم مرگ و میر را تشکیل می دهد.

———

رنو ، نوادا – رئیس آژانس رشد تجارت نوادا از شرکت ها خواسته است محدودیت های جدیدی را در هنگام جهش ویروس کرونا اعمال کنند.

تری رینولدز ، مدیر تجارت و صنعت روز دوشنبه گفت که قوانین جدید بهترین راه برای جلوگیری از محرومیت در آینده است.

درصد نوادانی ها با نتیجه مثبت برای COVID-19 از اواسط ماه اکتبر دو برابر شده است.

فرماندار استیو سیسولاک گسترده ترین دوره ایالت تاکنون را اعلام کرد و ظرفیت در کازینوها ، رستوران ها ، بارها و بسیاری از مشاغل دیگر را از 50٪ به 25٪ کاهش داد که از روز سه شنبه قابل اجرا است. طبق آخرین بخشنامه سیسولاک ، هر زمان که شخصی در اطراف شخصی باشد که در خانه اصلی او نیست ، از جمله اجتماعات خصوصی در داخل و خارج از خانه ، لازم است ماسک تهیه شود.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر