آخرین: Xi چینی خواستار همکاری در زمینه واکسن است


پکن – رئیس جمهور چین شی جین پینگ خواستار همکاری نزدیک بین المللی برای تهیه واکسن ویروس کرونا است.

وی روز پنجشنبه در یک سخنرانی ویدئویی در مورد یک رویداد در مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه صحبت کرد.

وی با خود گفت: “برای شکست ویروس و تقویت بهبود جهانی ، جامعه جهانی باید دور هم جمع شوند و با هم به بحران پاسخ دهند و به آزمایشات پاسخ دهند.”

وی گفت که این همکاری شامل هماهنگی نزدیکتر در زمینه سیاست های تولید و انتشار واکسن است.

شرکت های چینی Sinovac و Sinopharm در مراحل پایانی آزمایش واکسن ها هستند و آنها را در بین نزدیک به ده شرکت در این سطح از توسعه یا نزدیک به آن قرار می دهند. این امر هم رقابت تجاری و سیاسی بین کشورها و شرکت هایی را که برای اولین بار راه حلی برای بیماری همه گیر پیشنهاد داده اند ، به وجود آورد.

———

آنچه درمورد شیوع ویروس باید بدانید در اینجا آمده است:

– بیمارستان های آمریکایی که با موارد ویروسی پر شده اند ، در حال تبدیل شدن نمازخانه ها ، کافه تریا ها ، اتاق انتظار ، راهروها ، حتی یک پارکینگ به مناطق درمان بیمار هستند

– موارد ویروس در ژاپن روزانه قبل از حداکثر افزایش در حال افزایش است

“کالیفرنیا در تلاش است تا سفارشات ویروس کرونا را انجام دهد.”

– Pfizer طی چند روز به بررسی نظارتی یک کاندید واکسن می پردازد

– شیوع روزافزون ویروس کرونا در ایالات متحده ، مردم را به فروشگاه ها باز می گرداند تا دوباره ذخیره کنند ، قفسه ها را خالی بگذارید و خرده فروشان را مجبور به محدود کردن خرید کنید.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

آنچه در اینجا اتفاق می افتد اینجا است:

نیو دهلی – هند در 24 ساعت گذشته 45 هزار و 576 مورد جدید را ثبت کرده است زیرا مقامات تلاش می کنند با افزایش آزمایش ها هجوم عفونت ها را در پایتخت خود کاهش دهند.

دهلی نو روز پنجشنبه 7،486 مورد مثبت جدید گزارش کرد که در 24 ساعت گذشته 131 مورد مرگ ثبت شده است.

آرویند کاییروال ، مقام ارشد دهلی نو ، می گوید که دولت برای جلوگیری از ازدحام بیمارستانها 1400 تخت جدید برای مراقبت های ویژه اضافه می کند. او محاصره جدید در دهلی نو را رد کرد.

در 12 روز گذشته در هند ، موارد جدید روزانه به کمتر از 50،000 کاهش یافته است.

———

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی بیش از 300 مورد جدید ویروس کرونا برای دومین روز متوالی گزارش کرده است زیرا مقامات شروع به اجرای قوانین افزایش فاصله اجتماعی در برخی مناطق برای مبارزه با تجدید حیوانات عفونت در مقیاس کوچک می کنند.

343 مورد جدید اعلام شده در روز پنجشنبه پرونده کشور را به 29654 مورد بیماری همه گیر ، با 498 مرگ ناشی از COVID-19 افزایش داد.

روز پنجشنبه ، قوانین افزایش فاصله فیزیکی در بیشتر سئول ، شهر جنوبی گوانگژو و مناطقی از استان گانگ وونگ اجرا شد. در این مناطق ، بیش از 100 نفر نمی توانند در تجمعات ، کنسرت ها و سایر برنامه ها شرکت کنند ، در حالی که مسابقات ورزشی و خدمات مذهبی به ظرفیت 30-50٪ محدود می شود. رقصیدن در کلوپ های شبانه و نوشیدن در اتاق های کارائوکه ممنوع است.

———

ولینگتون ، نیوزیلند – ایالت کوچک ساموآ در اقیانوس آرام اولین آزمایش مثبت ویروس کرونا را گزارش کرد ، اگرچه مقامات می گویند آزمایش دوم روی همان بیمار منفی بود.

نخست وزیر Tuilaepa Sailele Malielegaoi روز پنجشنبه در تلویزیون و رادیو حضور یافت و از 200000 نفر در این کشور خواست تا آرامش خود را حفظ کنند اما مراقب اقدامات محافظت از ویروس خود باشند.

ساموآ در میان کشورهایی در حال کاهش بود که حتی یک مورد ویروس را گزارش نکردند.

به گفته ناظر ساموآ ، مقامات می گویند این بیمار ملوان است که از روز جمعه که از نیوزلند وارد شده در قرنطینه است. آزمایش ملوان چهار روز پس از ورود مثبت بود ، اما آزمایش دوم روز پنجشنبه منفی بود.

قرار بود کابینه برای بحث و گفتگو درباره اوضاع تشکیل شود.

———

دنور – با رشد ویروس کرونا ، مدارس دولتی در دنور به آموزش از راه دور برای تمام کلاس ها برای بقیه ترم روی خواهند آورد.

مقامات روز چهارشنبه گفتند که آموزش از راه دور برای بیش از 90،000 دانش آموز در بزرگترین منطقه مدرسه کلرادو از روز دوشنبه آغاز می شود و تا پایان تعطیلات زمستانی ادامه دارد. تصمیم منطقه همچنین در مورد دانش آموزان با برنامه های ویژه آموزشی اعمال می شود.

در ماه سپتامبر ، این منطقه حدود 13 مورد جدید از ویروس کرونا در هفته گزارش داد ، که بیشتر مربوط به معلمان و کارکنان بود ، هنگامی که برای اولین بار کلاس های آموزش در اوایل دوران کودکی را آغاز کرد. این گزارش می گوید که موارد جدید در حال حاضر بیش از 300 مورد در هفته است ، که باعث کمبود معلم و کارمند می شود و مجبور به تعطیلی مدارس می شود.

———

ST پترزبورگ ، فلوریدا – پنج شهردار فلوریدا از افزایش تعداد ویروس های کرونا در این ایالت ابراز نگرانی کرده و از فرماندار رون دسانتیس خواستند تا رویکرد خود را نسبت به بیماری همه گیر تغییر دهد.

فلوریدا پس از یک ماه کاهش شدید در تابستان در عفونت های ویروس کرونا ، در اوایل پاییز در موارد COVID-19 و بستری شدن در بیمارستان ، افزایش یافته است. هنوز استاندار با بازگشت به محدودیت های سراسری اعمال شده در اوایل سال جاری مخالفت کرد.

شهرداران ساحل میامی ، هیاله ، دهکده میامی شورز ، سان رایز و سن پترزبورگ روز چهارشنبه خواستار سازگاری در مقررات در سراسر کشور ، تحقق مأموریت و بازگرداندن سایت های آزمون دولتی به تمام ظرفیت خود شدند.

———

توپکا ، کن. – لورا کلی ، فرماندار کانزاس ، پس از آنکه ایالت مجدداً گزارش داد افزایش هفت روزه جدید در موارد جدید ، به امید کاهش ویروس کرونا ویرایش جدیدی صادر کرده است.

قانون ایالتی به 105 شهرستان کانزاس اجازه لغو این سفارش را می دهد. اکثر آنها این کار را کردند وقتی کلی در ژوئیه دستوری مشابه صادر کرد. اما میانگین متحرک هفت روزه در موارد جدید ویروس کرونا در این ایالت بیش از 9 برابر بیشتر از زمانی بود که اولین سفارش وی اعمال شد.

دستور کلی از 25 نوامبر ، یک روز قبل از روز شکرگذاری و فقط در شهرستانهایی که هنوز اختیارات خود را ندارند ، اجرا می شود. این بیشتر شهرستانهای ایالت است.

فرماندار می گوید او یک هفته به شهرستان ها فرصت می دهد تا قوانین ماسک خود را تدوین کنند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*