آسیا امروز: وزیر کره جنوبی هشدار داد که “منطقه جنگی” ویروسی است


وزیر بهداشت کره جنوبی گفت که کلانشهرهای سئول اکنون “منطقه جنگی COVID-19” است زیرا این کشور از 615 مورد دیگر عفونت خبر می دهد و به نظر می رسد ویروس با سرعت بیشتری گسترش می یابد.

در 10 روز گذشته ، این کشور بیش از 5300 عفونت جدید را ثبت کرده است ، و دوشنبه سی امین روز متوالی از جهش های سه رقمی روزانه است.

وزیر بهداشت ، پارک نیونگ هو ، در یک جلسه ویروسی خواستار هوشیاری شد و گفت: “منطقه شهری اکنون منطقه نظامی COVID-19 است.”

وی گفت: این کشور ممکن است نیاز به افزایش فاصله اجتماعی بیشتر داشته باشد تا از احیای سرمایه توسط “انفجار در یک شیوع گسترده در سراسر کشور و فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی” جلوگیری کند.

در حالی که کره جنوبی با هدایت منابع ملی بهداشت و پرسنل موفق شد شیوع عمده ای را در منطقه جنوب شرقی خود کنترل کند ، اما کمتر مشخص است که اگر ویروس پایتخت پرجمعیتی که نیمی از 51 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند را ویران کند ، از کجا تقویت می شود.

از آنجایی که دولت رئیس جمهور مون جه این در تلاش است تا موفقیت های قبلی این کشور را علیه ویروس تبلیغ کند ، به دلیل شرط بندی روی موفقیت خود مورد انتقاد قرار گرفته است و به سرعت در حال کاهش است تا کاهش جمعیت در کمترین میزان خود در ماه اکتبر را انجام دهد. ، حتی زمانی که ویروس هنوز در حال گسترش بود.

در هفته های اخیر ، مقامات برای بازگرداندن برخی از محدودیت ها در پایتخت ، تعطیل کردن کلوپ های شبانه ، اتاق های کارائوکه و سالن های ورزشی ، کاهش ساعت مدرسه و اجازه دادن به رستوران ها برای تحویل و انتقال تنها پس از ساعت 9 شب اقدام کرده اند.

در سایر رویدادهای منطقه:

– مقامات سومین دور آزمایش ویروس کرونا را در شمال شرقی شهر مانژولوی چین به اتمام رسانده اند ، جایی که سه مورد جدید روز دوشنبه گزارش شد. دولت شهر اعلام کرد که در حال آزمایش 200،745 نفر است که روز شنبه پس از دو دور قبلی ماه گذشته تکمیل شده اند. مقامات گفتند که هیچ مورد مثبت جدیدی یافت نشد و سه مورد اعلام شده در روز دوشنبه در میان مواردی بودند که قبلا به عنوان مظنون جدا شده بودند. آزمایش با محدودیت در مسافرت و قرنطینه در موارد مشکوک و تماس نزدیک با افراد آلوده همراه است ، زیرا چین به دنبال محدود کردن شیوع در شهر در مرز روسیه است. چین روز دوشنبه 15 مورد جدید را اعلام کرد که 12 مورد از خارج وارد شده است. در حال حاضر بیمارستان ها 281 نفر را برای COVID-19 معالجه می کنند ، در حالی که 231 نفر پس از انجام آزمایش مثبت ویروس بدون نشان دادن علائم تحت غربالگری قرار می گیرند. چین موارد بدون علامت را در مقادیر ویروسی خود لحاظ نمی کند.

– هنگ کنگ 95 مورد دیگر ویروس را روز یکشنبه اعلام کرد. مقامات آنجا محدودیت های 7.5 میلیون نفری این شهر را تشدید کرده اند ، از جمله ممنوعیت بیشتر اجتماعات اجتماعی فقط برای دو نفر. همچنین افزایش موارد باعث متوقف شدن برنامه های ایجاد “حباب سفر” با سنگاپور شده و تأثیر شیوع آن بر اقتصاد شهر را برجسته می کند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*