[ad_1]

کره جنوبی بیشترین افزایش روزانه خود را در عفونت های ویروس کرونا در نزدیک به سه ماه به ثبت رسانده است ، زیرا مقرر شده قوانین فاصله اجتماعی در بیشتر سئول را تشدید کند

سئول ، کره جنوبی – کره جنوبی بزرگترین افزایش روزانه خود را در عفونت های ویروس کرونا در طی تقریبا سه ماه پس از تنظیم قوانین فاصله اجتماعی در بیشتر سئول دیده است.

مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری های كره ای در روز چهارشنبه 313 مورد جدید را گزارش كرد كه كل این كشور را به 29،311 مورد از جمله 496 مورد مرگ افزایش داد.

این اولین بار است که از اواخر ماه اوت تعداد روزانه موارد در کشور بیش از 300 مورد است.

کره جنوبی در تلاش است تا با افزایش آلودگی های جدید همگام شود زیرا ماه گذشته قوانین سختگیرانه خود را در زمینه فاصله اجتماعی کاهش داد. موارد جدید شامل بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، کلیساها ، مدارس ، دفاتر و اجتماعات خانوادگی است.

طبق قوانین جدید ، که از روز پنجشنبه به مدت دو هفته در این مناطق لازم الاجرا می شود ، تجمع بیش از 100 نفر در طی تجمعات ، جشنواره ها و کنسرت ها ممنوع است. همچنین این افراد نیاز دارند که حداقل در یک مکان دور از یکدیگر در تئاترها ، سالن های کنسرت و کتابخانه ها بنشینند ، در حالی که مخاطبان را به رویدادهای ورزشی تا 30٪ از ظرفیت ورزشگاه محدود می کنند.

در حوادث دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

– مقامات توکیو تقریباً 500 مورد جدید ویروس کرونا را اعلام کردند که بیشترین افزایش روزانه در پایتخت ژاپن از زمان شیوع بیماری است ، در میان جهش ملی در آلودگی ها و در حالی که این کشور با مقامات المپیک در مورد نحوه میزبانی ایمن بازی ها در تابستان سال آینده بحث می کند. روز چهارشنبه ، دولت کلانشهر توکیو 493 مورد جدید را اعلام کرد که در اوج موج ابتلا به عفونت در ژاپن ، از اوج قبلی شهر یعنی 472 در اول آگوست پیشی گرفت. هنگامی که توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک ، سفر خود را به ژاپن خاتمه داد ، تعداد موارد جدیدی را ثبت کرد تا با مقامات المپیک ژاپن در مورد چگونگی میزبانی ایمن از بازی ها بحث کند ، که به دلیل همه گیری به ژوئیه آینده موکول شد. در هفته های اخیر ژاپن شاهد افزایش مداوم موارد جدید بوده و کارشناسان از مسئولان خواسته اند اقدامات پیشگیرانه را افزایش دهند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت ، ژاپن در مجموع 120815 مورد را تایید کرده است ، از جمله 1913 مورد مرگ.

– ایالت استرالیا ، که شامل شهر آدلاید است ، از نیمه شب چهارشنبه ، با تعطیلی مدارس ، دانشگاه ها ، بارها و کافه ها ، به مدت شش روز محاصره می شود. فقط از هر خانوار در استرالیای جنوبی فقط یک نفر اجازه دارد روزانه و فقط به دلایل خاص از خانه خارج شود. مقامات این اقدام را روز چهارشنبه پس از افزایش 22 مورد گروه جدید اعلام كردند. نخست وزیر استیون مارشال گفت كه وی معتقد است این محاصره به عنوان یك “شكن” عمل خواهد كرد و خطر شیوع آن را كاهش می دهد. مقامات بهداشتی می گویند که آنها معتقدند کارگری در هتلی در آدلاید ، جایی که افرادی که از خارج از کشور می آیند قرنطینه می شوند ، ویروس را گرفتند و سپس سایر اعضای خانواده را آلوده می کنند. محدودیت ها همچنین به تعطیلی بیشتر کارخانه ها ، مسدود شدن خانه های سالمندان و به تأخیر انداختن عروسی و مراسم خاکسپاری نیاز دارد. ورزش در فضای باز ممنوع است و استفاده از ماسک اجباری است.

– چین روز چهارشنبه عفونت ویروس کرونا ویروس محلی را اعلام کرد زیرا این کشور به طور فزاینده ای بر احتمال انتشار ویروس به بسته های غذایی منجمد تمرکز دارد. کمیسیون ملی بهداشت گفت این مورد جدید در شهر بندری تیانجین در شمال پکن پیدا شده است. مورد تأیید شده ، همراه با شخص دیگری که بدون نشان دادن علائم ، در این آزمایش شرکت کرده و قبلاً به دلیل ظن به ویروس قرنطینه شده بود. این کمیسیون اعلام کرد که هفت پرونده دیگر در خارج از کشور تشکیل شده است ، از سال گذشته که ویروس برای اولین بار در شهر ووهان در مرکز چین کشف شد ، به 86369 مورد با 4634 مرگ منجر شد. مقامات چندین شهر و استان گفتند که ویروس را در بسته های غذاهای دریایی منجمد و گوشت وارد شده از کشورهایی از آلمان تا هند پیدا کرده اند.

– مجموعه موارد ویروس کرونا در هند پایدار است ، اما افزایش پس زمینه فصل جشنواره همچنان نگران کننده پایتخت است ، جایی که بیش از 6000 مورد جدید تایید شده است. روز چهارشنبه ، هند در مجموع 38617 عفونت جدید گزارش داد. حجم کار روزانه در کشور طی 11 روز گذشته کمتر از 50 هزار نفر است. اما دهلی 6396 مورد جدید را گزارش کرد. راجش بوشن وزیر بهداشت گفت دو هفته آینده از جشنواره پس از دیوالی در تعیین راهی که ویروس طی می کند مهم خواهد بود. آرویند کیریوال ، وزیر ارشد دهلی ، گفت که وی از دولت فدرال اجازه گرفته است تا برخی از بازارهایی که در فصل جشنواره به نقاط داغ تبدیل شده اند را برای چند روز تعطیل کند. هند بیش از 8.9 میلیون مورد را تأیید کرده است ، که پس از ایالات متحده است. وی 130993 مورد مرگ ویروس کرونا را ثبت کرد.

– مقامات در سریلانکا گفتند که آنها از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر مناطق بسته در پایتخت و حومه آن استفاده می کنند و 117 نفر را که در خارج از خانه های خود جمع شده بودند دستگیر کردند. سریلانکا ماه گذشته شیوع جدید ویروس را تجربه می کند و چندین هفته است که بسیاری از مناطق کلمبو و حومه آن تحت ممنوعیت حصر یا محاصره قرار گرفته اند. به افراد در مناطق قفل شده دستور داده می شود که در خانه بمانند و در بیرون جمع نشوند. سخنگوی پلیس آجیت روحانا گفت پلیس و نیروی هوایی “عملیات ویژه ای را با هواپیماهای بدون سرنشین” برای جستجوی افراد ناقض این محدودیت ها انجام داده اند. دستگیر شدگان می توانند شش ماه زندان و 54 دلار جریمه نقدی داشته باشند. روهانا گفت پلیس شروع به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین می کند زیرا مردم با شنیدن وسایل نقلیه پلیس به سرعت متفرق می شوند و پس از خروج وسایل نقلیه از منطقه دوباره متحد می شوند. شیوع جدید دو خوشه است ، یکی در کارخانه تولید پوشاک و دیگری در بازار ماهی متمرکز شده است. موارد تأیید شده از دو خوشه به 14،567 رسیده است. سریلانکا در مجموع 18705 مورد را گزارش کرده است ، از جمله 66 مورد مرگ.

– پادشاه مالزی با اعلام وضعیت اضطراری در حوزه انتخابیه روستایی مبتلا به ویروس کرونا در جزیره بورنئو موافقت کرده است تا انتخابات اضافی را که قرار است ماه آینده برگزار شود ، به حالت تعلیق درآورد. سلطان عبدالله سلطان احمدشاه گفت كه انتخابات میان دوره ای 5 دسامبر در صباح ، كه خواستار مرگ یك قانونگذار فدرال بود ، باید برای محافظت از زندگی در میان افزایش شدید موارد ویروس كرونا به تعویق بیفتد. در بیانیه ای به کاخ ، پادشاه گفت که با پیشنهاد دولت برای اعلام اضطراری موافقت می کند. نخست وزیر محدین یاسین گفت که وضعیت اضطراری با هدف توقف انتخابات میان دوره ای است و بر زندگی روزمره تأثیری نخواهد داشت. مالزی در تلاش است تا افزایش جدیدی از موارد ویروس کرونا را در ارتباط با انتخابات 26 سپتامبر در صباح کنترل کند. محی الدین گفت که موارد ویروس فقط در صباح از 1547 در 26 سپتامبر به 24269 هم اکنون افزایش یافته است ، که تقریباً نیمی از 50390 مورد کشور را نشان می دهد. وی گفت: حدود یک چهارم رأی دهندگان در حوزه انتخابیه بالای 60 سال هستند که این خطر را افزایش می دهد. محییدین گفت که انتخابات میان دوره ای تا زمان فروپاشی همه گیر موکول می شود.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر