آلاسکا تلینگیتس در میان یک بیماری همه گیر مراسم یادبود را بصورت آنلاین برگزار می کند


وقتی دیوید کاتزیک ، رئیس قبیله در ماه اکتبر درگذشت ، رهبران Tlingit در آلاسکا برای یافتن راهی برای برگزاری یک مراسم همه گیر سنتی به آنجا رفتند.

ANCHORAGE ، آلاسکا – هنگامی که یک بزرگتر از Tlingit می میرد ، رهبران دو خانه قبیله بومی آلاسکا ، قبایل Raven و Eagle ، معمولاً با خانواده و افراد خیرخواهانه برای یک مراسم یادبود با حضور خانواده های قبیله ای سنتی جمع می شوند.

“ما می دانیم که بسیاری از مردم ما این غم بزرگ را غمگین می کنند ، اما ما همچنین متوجه شده ایم که باید از یکدیگر محافظت کنیم و مطمئن باشیم که سلامتی خود را حفظ خواهیم کرد. ما همچنین می خواستیم Kingeisti را به روش سنتی خود ارج نهیم. “، Rosita Worl ، رئیس م Instituteسسه میراث سیلاس ، با استفاده از نام Tlingit کاتزیک گفت.

طبق گفته انستیتوی مستقر در Juno ، یک سازمان غیرانتفاعی محلی از آلاسکا که فرهنگهای Tlingit ، Haida و Tsimshian را ترویج می کند ، کاتزیک 77 ساله در 28 اکتبر به طور غیر منتظره درگذشت. وورل گفت که آنها علت نارسایی قلبی را درک کرده اند.

حتما بخوانید:
10 سالن عقد برتر تهران - استودیو روز سبز 10 سالن عقد برتر تهران

اولین رئیس جمهور از آن زمان که به یک مituteسسه تبدیل شده است ، کاتزیک به دلیل کمک به احیای فرهنگ بومی آلاسکا در ایالت جنوب شرقی ، ترویج تاریخ شفاهی و تلاش برای حفظ زبان Tlingit شناخته می شود.

برای ارج نهادن به آن ، این موسسه با استفاده از کنفرانس ویدئویی Zoom برای گردهم آوردن مردم هنگام پخش مستقیم از کانال YouTube خود ، به همان فناوریهایی متوسل شد که مردم سراسر دنیا در دوران ویروس کرونا متصل بودند.

این مituteسسه قبلاً به دلیل ویروس کرونا ، برنامه نویسی شخصی را به عنوان سخنرانی تئاتر به رویدادهای مجازی تبدیل کرده است.

آنها فکر کردند ، “اگر ما می توانیم این کار را برای همه این فعالیت های دیگر انجام دهیم ، چرا ما نمی توانیم این کار را برای فعالیت های فرهنگی خود انجام دهیم؟”

در طی یک مراسم یادبود ، رهبران قبیله معمولاً سخنان تسلیتی می دهند ، در حالی که لباس هایی مانند لباس چیلکات ، کلاه های قبیله ای و پتو را بیرون می آورند و روح نیاکان این قبیله را برای کمک به روند عزاداری احضار می کنند.

در عمل ، برخی تنظیمات باید انجام شود ، از جمله اینکه مجبور نشوید در حمایت از دیگران نزدیک دیگران باشید ، اما در عوض به صورت نوبتی درباره تماس ویدیویی صحبت کنید. چت روم به عنوان عضوی از قبیله به طور سنتی از سخنرانان تشکر می کند و دیگران را آرام می کند. مقامات قبیله ای در عوض اینکه در معرض تابوت قرار بگیرند یا مانند یک یادبود سنتی در دست بگیرند ، در پس زمینه کسانی که صحبت می کردند قابل مشاهده بود.

حتما بخوانید:
سنت های کریسمس با یک بیماری همه گیر آمیخته است که دامنه روستاهای کانزاس را در بر می گیرد

شاید بزرگترین تغییر محدودیت تعداد سخنرانان و محدود کردن هر شخص به پنج دقیقه باشد. بنابراین در حالی که آثار تاریخی می توانند تا 10 ساعت کار کنند ، این یکی در حدود چهار ساعت اتفاق می افتد.

ورول گفت: اجرای آنلاین بنای یادبود حداقل یک مزیت داشت ، زیرا به حدود 2000 نفر امکان شرکت از نیومکزیکو تا کالیفرنیا را می داد – وورل گفت: “آنها در همه جای کشور بودند ، هر کجا اعضای قبیله ما زندگی می کردند.”

وی گفت این بنای یادبود ادغام ابتکاری و موفقیت آمیز آیین های سنتی با فناوری روز و الزامات بهداشت عمومی و ایمنی مورد نیاز همه گیر است. این موسسه اکنون از این تجربه برای نوشتن راهنماهایی برای دیگران استفاده می کند که دیگران نیز همین کار را انجام دهند.

وورل گفت: “یکی از نقاط قوت مردم ما توانایی ما در تبدیل نیازهای فرهنگی خود به شرایط فعلی است … در حالی که فرهنگ خود را حفظ می کنیم.”

———

یک چیز خوب یک سری است که افرادی را نشان می دهد که اقدامات آنها در مواقع دشوار از شادی برق می زند – داستان افرادی که راهی برای ایجاد تغییر ، هرچند کوچک پیدا می کنند. کتاب داستان را در https://apnews.com/ بخوانید مرکز / یک چیز خوب


منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر