آلمان تعلیق جزئی را در ماه دسامبر تمدید کرد


آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و 16 فرماندار کشور توافق کردند که تعلیق جزئی را تا ماه دسامبر در تلاش برای کاهش بیشتر میزان آلودگی به ویروس کرونا قبل از کریسمس تمدید کنند.

آلمان در 2 نوامبر یک توقف موجی را آغاز کرد و رستوران ها ، بارها ، امکانات ورزشی و تفریحی را تعطیل کرد اما مدارس ، مغازه ها و آرایشگاه ها را باز گذاشت. در ابتدا قرار بود چهار هفته به طول انجامد.

مرکل گفت که این اقدامات تا 20 دسامبر تمدید می شود تا تعداد منطقه ای موارد جدید در هفته به کمتر از 50 در 100000 نفر برسد.

وی در گفتگو با خبرنگاران در برلین گفت: “من همچنان متقاعد شده ام (…) كه ما باید به دنبال این هدف باشیم.”

مرکل گفت که اقدامات موجود موفق شده است مانع افزایش عفونت های جدید ویروس کرونا شود – اگرچه در سطح بالایی تثبیت شده اند ، به جای بازگشت به سطوحی که مقامات معتقدند تلاش برای ردیابی تماس ها می تواند موفقیت آمیز باشد.

وی گفت: “ما نمی توانیم از این موفقیت نسبی راضی باشیم.”

مرکل خاطرنشان کرد که آژانس کنترل بیماری آلمان ، موسسه رابرت کوچ ، 410 مورد مرگ مربوط به COVID-19 را گزارش داد که بالاترین میزان در یک روز است.

وی گفت: “(این) با غم انگیزترین حالت به ما یادآوری می کند که پشت سر این آمار سرنوشت انسانها قرار دارد.”

موسسه رابرت كخ همچنین طی 24 ساعت گذشته 18،633 مورد جدید را گزارش كرد ، در حالی كه هفته قبل 17،561 بود.

دولت همچنین بعد از بیش از 10 میلیارد یورو در ماه جاری ، حدود 17 میلیارد یورو (20 میلیارد دلار) کمک بیشتر برای خنثی کردن تجارت تحت تأثیر تعطیلی برنامه ریزی کرده است.

آلمان ، با 83 میلیون نفر جمعیت ، در مرحله اول همه گیری با عملکرد نسبتاً خوبی نسبت داده شد. هنوز هم میزان مرگ و میر پایین تری نسبت به چندین کشور اروپایی دیگر دارد و توقف فعلی آن نسبتاً ضعیف است.

آلمان از ابتدای شیوع همه گیر 961،320 مورد ویروس گزارش کرده است که شامل 14،771 مورد مرگ است.

مرکل ابراز امیدواری کرد که ورود اولین واکسن ها در هفته های آینده به چرخش گوشه همه گیر کمک کند.

وی گفت: “این نشان می دهد که 2021 ما را تسکین خواهد داد.”

مراکز کنترل بیماری کشور روز چهارشنبه نسخه جدیدی از برنامه ردیابی تماس خود را منتشر کردند که شامل یادآوری برای افراد برای به اشتراک گذاشتن نتایج آزمایش مثبت با افرادی که در آنجا بوده اند.

این برنامه تا جمعه 22.8 میلیون بار بارگیری شده است. طرح غیرمتمرکز آن ، محرمانه بودن ، از چندین کشور اروپایی دیگر کپی برداری شده است.

———

پوشش اپیدمیک AP را در http://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*