آلمان در حال تهیه مراکز واکسن در میان نگرانی های امنیتی است


مقامات در آلمان می گویند که پس از تأیید اولین واکسن های ویروس کرونا ، از سوی نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا ، در هنگام ایجاد سایت هایی برای استفاده ، احتمال حمله به مراکز واکسیناسیون گسترده را در نظر می گیرند.

انگلیس چراغ سبز را برای استفاده اضطراری واکسن ساخته شده توسط شرکت آلمانی BioNTech و غول دارویی آمریکا Pfizer روشن کرده است. آژانس دارویی اروپا اعلام کرده است که ممکن است در مورد صدور مجوز خود در تاریخ 29 دسامبر ، حدود دو هفته دیرتر از آنچه آلمان پیش بینی کرده بود اقدام به ایمن سازی ملی کند ، تصمیم نگیرد.

رئیس سابق آژانس حفاظت از مدنی آلمان ، آلبراشت بروم وظیفه ایجاد شش سایت واکسیناسیون گسترده در برلین را داشت. وی گفت که هنوز مسائل امنیتی باید حل شود.

بر خلاف بیمارستان ها ، که معمولاً قابل احترام هستند ، “در مراکز ، واقعاً برای افرادی که مخالف واکسیناسیون هستند یا دیگران که می خواهند از خشونت استفاده کنند ممکن است بگویند:” بیایید این را روشن کنیم زیرا ما فکر می کنیم واکسن احمقانه است. ” گفت بروم.

بروم قصد دارد برای محافظت از مراکز واکسیناسیون در برلین “گفتگوهای فشرده” با پلیس و شرکت های خصوصی امنیتی انجام دهد ، اگرچه وی افزود تهدید خاصی تاکنون انجام نشده است.

یک اقلیت کوچک اما پر سر و صدا در آلمان در حال سازماندهی اعتراضات منظم علیه محدودیت های همه گیر اعمال شده توسط مقامات است. آنها استدلال می كنند كه محدودیت در تماس های اجتماعی ، تعطیلی برخی مشاغل و الزامات ماسك نقض غیرضروری حقوق آنها است.

سخنگوی وزارت کشور آلمان گفت آژانس های امنیتی در این زمینه هوشیار هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ماركوس لامرت در برلین به خبرنگاران گفت: “من از سناریوی تهدید خاصی آگاه نیستم” و افزود: “در هر صورت ، ما نمی توانیم اطلاعاتی درباره جزئیات و واقعیت های عملیاتی ارائه دهیم.”

آلمان روز جمعه 23449 مورد تایید شده دیگر از ویروس را ثبت کرد و از ابتدای شیوع همه گیر ، تعداد کل کشور را به 1130237 رساند و روند راکد همچنان در سطح بالایی ادامه دارد. مرکز کنترل بیماری آلمان گزارش داده است که مرگ و میر ناشی از ویروس طی 24 ساعت 432 افزایش یافته و باعث کشته شدن 18،034 نفر شده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*