آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز مرکز آموزش Codebox ir

یک هارد به شکل فیزیکی از چند دیسک مغناطیسی ساخته شده است که در فواصل دوچندان کم روی همدیگر قرارگرفته اند و یک محور مرکزی آن ها را در جای خویش ثابت نگه می دارد. همین صفحات حول این محور می چرخند و می توانند داده ها مغناطیسی را در هر دو روی خویش ذخیره کنند. برای تلاوت و نوشتن داده ها بر روی صفحات هدهایی تعبیه شده اند که قابل حرکت هستند.
در پنجره بعدی شما بایستی ترازو پارتیشنی که میخواهید تولید کنید را معین کنید. یه خرده که می‌خواهید را بایستی برحسب مگابایت وارد کنید و سپس دکمه Next را کلیک کنید. شما می‌توانید کل فضا را وارد کنید اما مهم این عمل صرفا یک پارتیشن خواهید داشت.

  • از رابط کاربری برای پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز استفاده کنید.
  • NIUBI Partition Editor از حیث امکانات یک عدد از برگزیدگان برنامه های پارتیشن بندی هارد است.
  • به هنگام کارگزاشتن ویندوز ۷، بایستی پارتیشنی را که می خواهید سیستم استدلال را بر روی آن کارگزاری کنید، انتخاب نمایید.

برای پیدا نمودن آن، بایستی به زمان اجرای برنامه نصب، سوییچ های SHIFT + F10 را فشار دهید. یکی از از نقاط قوت همین برنامه، این می باشد که به شما اجازه می دهد هارد اکسترنال خویش را بدون فرمت، پارتیشن بندی کنید. به همین ترتیب، هیچ کدام از داده‌های شما در طول این فرایند، پاک نخواهند شد. خب درحال حاضر که اصلی اهمیت پاریتشن‌بندی هاردهای اکسترنال آشنا شدیم، دوران آن هست که به موضوع اساسی مقاله به این معنی که روش‌های انجام همین کار بپردازیم.
و البته آخری پارتیشن هارد که زیر عنوان پارتیشن منطقی شناخته می‌شود، در واقع همان قسمت‌های پایین تیم پارتیشن‌ های توسعه یافته هستند. برای به کارگیری اهمیت ویندوز باید همین پارتیشن را به شکل NFTS فرمت نمایید و به جهت لینوکس و macOS به صورت exFAT. همینطور می‌توانید به گفته همین وبسایت معتبر داده‌ها را دربین پارتیشن‌های متفاوت منتقل کنید سوای این که تأثیری بر داده‌ها یا این که کارایی بخش‌های دیگر داشته باشد. به جهت تولید درایو های دیگر می توانید این روند را تکرار کنید. سپس عبارت Diskpart را تایپ نمائید و سوییچ Enter را بزنید تا فرمان اجرا شود.
می‌توان یک پارتیشن داشت که شامل همه فضای ذخیره‌سازی بر روی درایو باشد یا همین که فضای موجود را به 20 پارتیشن گوناگون تقسیم نمود. در هر دو موقعیت می بایست دست کم یک پارتیشن روی درایو وجود داشته باشد. درایوهای متعددی یک پارتیشن دارا هستند که از قبل تهیه و تنظیم شده است؛ ولی کلیه ابزارهای ذخیره‌سازی هارد اکسترنال پاسپورتی 4 ترابایت زمانی هیچ پارتیشنی نداشته باشند به شکل یک فضای تخصیص نیافته آزاد هستند. برای راه‌اندازی عملی یک سیستم پوشه و ذخیره هر جور فایل باطن یک درایو، باید آن را پارتیشن‌بندی کرد. به عنوان عضو مبتدی و تازه کار ویندوز، EaseUS Partition Master می‌تواند بهترین مورد به جهت شما باشد.
سپس می بایست به امداد حروف انگلیسی نام پارتیشن را مشخص کرد تا از سایر پارتیشن ها متفاوتی گردد. افرادی که از سیستم برهان ویندوز 10 استفاده می نمایند قبل از ذخیره هر جور داده و اطلاعاتی در پارتیشن های تازه می بایست یک توشه آن را فرمت کنند. کاربر بایستی از دربین پوشه سیستم های موجود یکی از را گزینش و برچسب جدید برای پارتیشن تعین نماید. آنگاه از همین عمل و گزینش آیتم perform a quick format عملیات پارتیشن بندی هارد به تمام می رسد. به طور مثال اگر فایل‌ها و دیتاها و برنامه های ویندوز را در کنار هم و در درایو C ذخیره نمایید و اتفاقی به جهت ویندوز رخ دهد همه نرم افزارهای کارگزاشتن شده بر روی سیستم از دست می‌روند و ممکن میباشد به بازیابی اطلاعات نیاز داشته باشید.
فرض کنید که قصد دارید درایوی اساسی گنجایش ۱۰۰ گیگابایت بسازید. زیرا اکثری از برنامه ها و آپدیت های ویندوز در همین درایو ذخیره خواهند شد. و یا این که فرمان Diskpart در محفظه CMD به جهت پارتیشن بندی به کارگیری کنید. استعمال از امر Diskpart در گوشه و کنار CMD و یا به کارگیری از UI کارگزاشتن ویندوز. در صفحه گشوده شده می‌توانید لیست تمامی پارتیشن‌های موجود بر روی دستگاه خود را تماشا کنید.
اگر درایو شما حافظه بیش از 2 ترا دارد، وجود GPT اضطراری و حتمی میباشد اما این مورد قضیه در آیتم SSD درستی نمی کند. به صورت کلی در صورتی که بخواهیم بگوییم، GPT در برابر حل مشکلات و خطاهای احتمالی کارایی بهتری از خودش نشان می دهد و هم مدیریت پارتیشن بندی بهتری دارد. سیستم برهان های ویندوز ، 7، 8 و 8.1 و ویستا نسخه 64 هارد اکسترنال ترنسند بیتی به سیستمی بر مبنای UEFI نیاز دارا‌هستند تا از یک درایو GPT بوت کنند. برتری GPT در همین گزینه بیشتر معلوم می شود، به همین ادله که یکسری اسکن از بوت داده را در یکسری پارتیشن ذخیره سازی می کند. این شیوه باعث می شود تا اگر یک پارتیشن اهمیت خلل و نقصی مواجه شد، از پارتیشن های دیگر برای بازیابی به کارگیری کند.

حتما بخوانید:
چهار داستانی که درباره طراحی داخلی نمی‌دانستید

لیست فساد هارد دیسک ها براساس برند

پارتیشن بندی هارد دیسک Primary به جهت نصب سیستم استدلال کامپیوتر اضطراری است. بر روی هر هارد دیسک حد عمده ۴ پارتیشن Primary می توان ایجاد کرد. یک عدد از سوالات متداولی که وجود این میباشد که برای مثال بعد از آن از خرید کردن لپ تاپ استوک دل یا این که هر لپ تاپ دیگری آیا نیاز به پارتیشن بندی وجود دارد؟ جواب به این سوال تماما واضح است، بله.
فرض نمایید یک لپ تاپ یا هارد اکسترنال خریده اید که تنها یک پارتیشن دارااست یا هارد کامپیوتر خودتان را می خواهید فرمت نمایید و مجددا پارتیشن بندی کنید. البته یادآور می شود که همین پوشه سیستم هنوز هم بوسیله همه سیستم عاملهای مایکروسافت (البته از ویندوز 98 به بالا) شناسایی می شود. NTFS یا این که New Technology File System که حیاتی ویندوز NT به بازار آمد و می توانست اشکالات FAT یا FAT32 را در هاردهای تبارک از فی مابین بردارد و به عنوان یک فایل سیستم به جهت هاردهای گنجایش بالا و هاردهای سروری گزینه به کار گیری قرار گیرد.
عمومی
از خصوصیات این فولدر سیستم می قدرت به امکان رمزگذاری اطلاعات, محدود کردن دسترسی بر پایه کاربر، عدم محدودیت ترازو فایل و پارتیشن و جلوگیری از تالیف دیتاها بر بر روی نقاط معیوب هارددیسک اسم برد. چندی بعد از آن مایکروسافت سیستم فولدر exFAT را یار با ویستا SP1 ارائه کرد که قرار بود همراه اساسی ویندوز ویستا ارائه شود .FAT32 سیستم فایلی میباشد که به جهت اکثر کاربران ویندوز آشنا است. در ابتدا، سیستم عامل ویندوز 95 از FAT32 پشتیبانی می کرد و همین مسأله تا ویندوز XP ادامه داشت. اما FAT32 حیاتی مشکلاتی بود که در سیستمهای مدرن خویش را نشان داد.

نوار وظیفه ویندوز چیست + تنظیمات Windows Taskbar

بهتر میباشد حداقل گنجایش برای درایو C مساوی ۱۵۰ گیگابایت باشد. در همین دستور به جای کلام G هر حروف دیگری را که دوست دارید پارتیشن را اساسی آن نام گذاری کنید، وارد کنید. درحال حاضر می بایست به ترتیب امرها ذیل را وارد نمایید و بعد از آن از هر امر دکمه Enter را بزنید.
پس در صورتی که هارد شما فضای مقداری داراست خوبتر است که آن را پارتیشن بندی نکنید و به جای آن از یک هارد درایو اکسترنال استفاده کنید. ۲- پارتیشن بندی هارد پس از کارگزاشتن ویندوز و به امداد قابل انعطاف افزار Disk Management که ملازم دارای تمامی نسخه های ویندوز کارگزاری میشود. این فیلم کوتاه شیوه پارتیشن بندی هارد در ویندوز را به آسانی آموزش خواهد بخشید . مهم دیدن همین ویدئو برای همیشه میتوانید درایو های خود را حذف و ساخت کنید.

نحوه پارتیشن بندی در هارد دیسک

بعد از این‌که ظرفیت پارتیشن تازه را معلوم کردید بر روی کلمه OK کلیک نمایید (به تصویر پایین اعتنا کنید پارتیشن 4 تا شد). می بایست در این تراز برای درایو Strart up تان مقداری را در مقیاس مگا بایت وارد کنید(البته درصد هم میشه). Primery و آن‌گاه Extended تولید میکنیم.وبرای حذف پارتیشن ها برعکس ایجاد اونا عمل میکنیم. DELET (در برخی کامپیوتر ها دکمه دیگر) را پائین نگه دارید تا وارد Setup شوید.

پارتیشن Logical و Extended

استفاده بهینه از فضا در هر بستری سبب ساز دسترسی ساده تر، بهبود کیفیت و جلوگیری از هدر رفتن بیهوده فضای مصرفی می شود. نظرات و پیشنهادات خویش را می توانید بصورت کامنت در برگه رسمیاینستاگرام رایانه کمکقرار دهید. به جهت استفاده از Diskpart بایستی cmd را به شکل Run as administrator اجرا کنید، پس از اجرای خط امر cmd ابتدا دستور diskpart راتایپ نمایید و وارد برنامه diskpart شوید.
مثلاً از درون ویندوز نمی‌توان پارتیشن سیستم‌عامل ویندوز را حذف کرد. در همین وضعیت بایستی از سی دی live لینوکس یا این که CD کارگزاشتن ویندوز برای ایجاد تغییرات استفاده کنید. نمایندگی توشیبا درگاهی امن و مورد اعتماد هست که در زمینه فروش و سرویس ها پس از فروش فعالیت قانونی و رسمی دارد. نمایندگی توشیبا اهمیت ارائه سرویس ها پس فروش شرکتی و اورجینال تامین کننده دارای محصولاتی است که از این نمایندگی تهیه می شود.

نرم افزار Aomei Partition Assistant ؛ بهترین نرم افزار پارتیشن بندی از نحوه بوت

در این صورت، همگی فضای مانده به رخ پارتیشن Extended در خواهد آمد و دیگر هیچ فضای خامی داخل هارددیسک باقی نخواهد ماند. به طور کلی اکثریت هارد دیسکهای پارتیشن بندی شده، با یک پارتیشن اولیهPrimary Partition یک پارتیشن افزوده شده Extended Partition و درایوهای منطقی Logical Drives که درون پارتیشن Extended قرار دارند، می باشد. در پنجره‌ بعدی بایستی مقدار فضای اختصاص نیافته جهت قرارگیری در پارتیشن تازه را وارد کنید.
ابتدا کلمه Disk Management (مدیریت دیسک) را در منوی شروع ویندوز وارد کرده بعد از آن گزینه‌ی Create and Format Hard Disk Partitions را تعیین کنید. علاوه بر همین پیچیدگی نصب ویندوز و نرم‌افزارها روی سایر فضاهای پارتیشن شده ممکن می باشد فعالیت شما را طاقت فرسا تر کند. هارد درایو کامپیوتر یکی از از قطعات کلیدی آن میباشد چون چه در وضعیت خاموش و چه واضح همگی دیتاها در آن ذخیره می‌شود. گرچه همین قطعه بیشترین احتمال خرابی را داراست ولی نسبت به هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود، کارهای زیادی انجام می‌دهد. و آن‌گاه در محفظه ویندوز با رابط کاربری معمولی تر ادامه پارتیشن بندی را ادامه دهید.

حتما بخوانید:
سطح غیرطبیعی سدیم به چه معناست؟

آموزش پارتیشن بندی ، کارگزاشتن ویندوز و تهیه Image

پارتیشن‌بندی چیزی نمیباشد که یک عضو معمولی هر روز حساس آن سر و فعالیت داشته باشد، البته درصورتیکه بخواهید سیستم علتی نو نصب کنید یا درایو جدیدی بر روی هارد کامپیوتر یا این که لپ‌تاپ‌تان بسازید، بایستی اصول اولیه‌ی پارتیشن‌بندی را بلد باشید. درصورتیکه به دنبال راهی به جهت ارتقای سرعت کامپیوترتان میباشید ممکن می باشد پارتیشن بندی برای شما مطلوب باشد. این طریق با تفکیک سیستم ادله و نرم‌افزارها از بقیه داده‌های روی هارددرایو، سرعت سیستم را ارتقا می‌دهد.

چگونه هارد درایو را پارتیشن بندی کنیم تا به کارایی بهینه برسیم؟

پارتیشن بندی با مزایا و معایبی است که هر شخص باید مهم در لحاظ گرفتن ویژگی‌های گزینه انتظار تصمیم به پارتیشن بندی هارد خویش نماید یا خیر. بعد از آن از بوت کردن DVD یا این که فلش کارگزاری ویندوز به تراز ای از کارگزاری سیستم دلیل ویندوز می رسید که باید درایو کارگزاشتن ویندوز را تعیین کنید. این تراز در تمامی ورژن های ویندوز یکسان و پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز در این مرحله رخداد می افتد.
قاعدتا به جهت درایو ویندوز و برنامه‌ها به 100 تا 150 گیگابایت فضا نیاز دارید که اهمیت تو‌جه به فضای موردنیاز شما و حجم هارد شما این میزان می‌تونه کم‌تر یا بیش‌تر باشه. من در همین نصیب قصد دارم روش پارتیشن‌بندی این ویندوز‌ها رو بگم البته اساسی اعتنا به این‌که روش پارتیشن‌بندی در ویندوز‌های 7، 8 و 10 یکسانه، تنها یکی‌شون رو توضیح میدم. پس اگه از ویندوز دیگه‌ای استفاده می‌کنید، سریع ورقه رو نبندید؛ صرفا رنگ قاب در ویندوز‌های گوناگون متفاوته و گزینه‌ها همون هستند. ما نیز به‌خاطر جدید‌تر بودن و زیبا بودن ویندوز 10 از عکس‌های همین ویندوز به کارگیری می‌کنیم. خب می بایست بگم که هارد جدید به‌خودی‌خود عمل نمی‌کنه و یک‌بار باید فرمت بشه و اگه پارتیشن‌بندی نشه، به هیچ وجه در قسمت درایو‌های فعال کامپیوتر اکران داده نمیشه. اگه دقت کرده باشین و تا درحال حاضر فعالیت شما به مرکز ها کامپیوتری افتاده باشه، طوری از پارتیشن‌ بندی هارد غول بی‌شاخ ‌و دم ساختن که هر‌کی ندونه انگار این عزیزان دارن آپولو هوا می‌کنن.
با همین شیوه می‌توانید پارتیشن را به صورت FAT32 فرمت نمایید که شتاب آن نسبت به NTFS یا این که exFAT به خصوص بر روی سیستم‌های قدیمی خیس عمده است. پارتیشن‌بندی حساس استفاده از ابزارهای گرافیکی در صورتی که از مراحل آن به خوبی اطلاع داشته باشید، عمل تقریبا ساده‌ای محسوب می‌شود. هنگام نصب یک سیستم‌عامل (چه ویندوز و چه لینوکس)، برنامه کارگزاشتن سیستم‌عامل یک صفحه پارتیشن‌بندی ارائه مینماید که در آن می‌توان پارتیشن‌های درایو را ایجاد، حذف، یا این که فرمت کرد و حتی تغییر و تحول ترازو داد.
برای انجام پارتیشن بندی و تقسیم هارد به یک‌سری بخش روشهای گوناگونی وجود دارد که در پایین به آنها اشاره شده است. آکادمی هارد جمهوری اسلامی ایران ،با 12 سال سوابق درخشان ، افتخار ارائه بهترین و شایسته ترین خدمات بازیابی داده ها در مملکت عزیزمان کشور‌ایران را در کارنامه خویش دارد. کتابراه منبع قانونی دانلود کتاب الکترونیکیو دانلود کتاب صوتیاست که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید مکتوب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما آماده می‌کند. شما حیاتی به کارگیری از کتابراه مدام و همگی جا به کتاب‌ها و کتابخانه خویش دسترسی دارید و می‌توانید به آسانی از هر فرصتی برای مطالعه به کارگیری کنید. در کتابراه برای همگی سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… همینطور در کتابراه هزاران کتاب مجانی نیز قابل دانلود است.

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesGeciktirici