[ad_1]

آژانس پلیس اتحادیه اروپا یوروپول با انتشار هشدار ، بر خطر تقلب در جرایم سازمان یافته با واکسن های COVID-19 ، از جمله امکان فروش واکسن های تقلبی خطرناک توسط مجرمان تأکید کرد.

این آژانس در بیانیه ای با استناد به واکسن آنفلوانزای جعلی که سازمان بهداشت جهانی در ماه اکتبر در مکزیک کشف کرد ، گفت: “به محض ورود واکسن قانونی به بازار ، انتظار می رود نسخه های تقلبی از مارک خاص واکسن به سرعت گسترش یابد.”

این هشدار خواستار افزایش هوشیاری توسط 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و سایر کشورها در مورد “احتمال مشارکت جنایتکاران در تولید و توزیع واکسن” است.

یوروپول گفت كه “انتظار می رود كه یك واكسن واقعی علیه COVID-19 از فعالیت های مجرمانه الهام گرفته باشد و احتمالاً با در دسترس قرار گرفتن واكسن ها تشدید خواهد شد.”

این بیانیه پس از تأیید فوری انگلیس برای واکسن تولید شده توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech مستقر در آلمان اعلام شد و انگلیس را به عنوان اولین کشور غربی مجاز به واکسن علیه ویروس کرونا معرفی کرد.

یوروپل مستقر در لاهه گفت که “از مجرمان تبلیغاتی در بازارهای آنلاین تاریک” با استفاده از مارک های شرکت های دارویی واقعی که در مرحله نهایی آزمایش هستند ، آگاه است.

آژانس پلیس گفت: شبکه های جنایی همچنین می توانند زنجیره تأمین واکسن های واقعی را هدف قرار دهند ، مانند پر کردن غیرقانونی ویال های خالی در صورت عدم دفع صحیح آنها یا ربودن وسایل نقلیه حامل عکس.

وی از اعضای اتحادیه اروپا خواست تا “هرگونه اطلاعات مربوط به فعالیت های مجرمانه مربوط به COVID-19 یا واکسن آنفلوانزا” را با یوروپل در میان بگذارند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر