اتحادیه اروپا به دلیل ویروس توصیه به عدم سفر در تعطیلات را متوقف کرده است


کمیته اجرایی اتحادیه اروپا از کشورهای عضو می خواهد که محدودیت های شدیدی را علیه COVID 19 برای جلوگیری از شیوع و مرگ ویروس کرونا حفظ کنند ، اما توصیه سفر را متوقف کرده است.

کمیسیون اروپا در توصیه های غیر الزام آور منتشر شده در روز چهارشنبه گفت که کاهش اقدامات کنترل همه گیری در این ماه تلاش هایی را که به کندی عفونت ها در هفته های اخیر در اتحادیه اروپا کمک کرده است ، به خطر می اندازد.

طبق پیش بینی های انجام شده توسط مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ، رفع کلیه محدودیت های آنتی ویروس ضد ویروس در 21 دسامبر منجر به “افزایش بعدی پذیرش در بیمارستان به COVID-19 می شود … از اوایل هفته اول ژانویه 2021”.

موارد جدید تأیید شده به طور مداوم در سراسر اروپا در حال سقوط است ، جایی که بیش از 300000 نفر با COVID-19 جان خود را از دست داده اند. کمیسیون اتحادیه اروپا تا زمانی که واکسن های ضد ویروس منتشر نشود ، احتیاط را توصیه می کند.

وزرای بهداشت اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در مورد استراتژی کمیسیون اروپا بحث کردند زیرا کشورهای اروپایی معروف به استراحتگاه های اسکی برای یافتن یک رویکرد مشترک تلاش کردند.

محدودیت در کاهش سرعت انتشار ویروس باعث شده که بالابرهای اسکی در ایتالیا ، فرانسه و آلمان بسته نشوند ، اما سایر کشورها نسبت به این تصمیم ابراز نگرانی کرده اند که این امر تأثیر عمده اقتصادی دارد. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان که هم اکنون کشورش ریاست دوره ای شورای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد ، از یک رویکرد مشترک حمایت می کند.

در اوایل سال جاری ، استراحتگاه های اسکی در فرانسه ، ایتالیا و اتریش محل چندین رویداد گسترده بودند که به ایجاد شیوع COVID-19 در سراسر قاره کمک کردند.

با این حال ، کمیسیون گردشگری و سفرهای مرزی را دلسرد نکرده است.

در این گزارش آمده است: “اگرچه سفر خود عامل خطری است ، اما گسترش عمومی COVID-19 در کشورهای عضو به این معنی است که سفرهای مرزی در داخل اتحادیه اروپا در حال حاضر خطر اضافی قابل توجهی ندارد.”

با این حال ، این کمیسیون افراد مبتلا به علائم ویروس کرونا را به شدت “ناامید” کرد و واکسیناسیون آنفلوانزای فصلی را به مسافران توصیه کرد.

“در صورت امکان ، گزینه ها و ظرفیت حمل و نقل عمومی باید افزایش یابد تا ازدحام جمعیت ، به ویژه در روزها یا در مواقعی که انتظار می رود نسبتاً شلوغ باشد ، برای اطمینان از فاصله اجتماعی افزایش یابد.” استفاده از ماسک. باید در حمل و نقل عمومی اجباری باشد و کلیه وسایل نقلیه باید تهویه خوبی داشته باشند. “

برای مهار شیوع بیماری ، مجری اتحادیه اروپا همچنین از کشورهای عضو خواسته است تا ساعت ممنوعیت رفت و آمد در شب را ممنوع کنند ، اجتماعات گسترده را ممنوع کنند ، دستورالعمل های روشنی برای اجتماعات کوچک خصوصی صادر کنند و تمدید تعطیلات مدارس یا معرفی دوره آموزش آنلاین به از بازگشت دانش آموزان به ویروس به مدارس جلوگیری کنند.

برای اعضای اتحادیه اروپا که فکر می کنند قوانین کنترل عفونت را به طور موقت شل کنند ، کمیسیون استفاده از “حباب های خانگی” را تشویق می کند ، به این معنی که مردم تشویق می شوند روزهای جشن را با همان افراد بگذرانند و ارتباطات اجتماعی بیشتر را کاهش دهند. “

این کمیسیون همچنین توصیه کرد که از انجام مراسم مذهبی بزرگ خودداری شود و در عوض از کلیساها ، کنیسه ها و مساجد به صورت آنلاین ، در تلویزیون یا رادیو استفاده شود.

———

پوشش AP را در: https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*