اتریش اسکی را برای کریسمس مجاز می داند ، اما محدودیت های زیادی همچنان وجود دارد


مقامات اتریشی می گویند اجازه می دهند اسکی از 24 دسامبر آغاز شود ، اما ظرفیت بالابرهای اسکی را محدود می کنند و رستوران ها ، بارها و هتل ها را تا اوایل ژانویه تا حد زیادی بسته نگه می دارند.

وینا – مقامات روز چهارشنبه گفتند که اتریش اجازه می دهد اسکی از 24 دسامبر آغاز شود ، اما ظرفیت بالابرهای اسکی را محدود می کند و رستوران ها ، بارها و هتل ها را تا اوایل ژانویه تا حد زیادی بسته نگه می دارد. بسیاری از افرادی که در دوره کریسمس وارد کشور می شوند نیز باید قرنطینه شوند.

اقدامات سختگیرانه جلوگیری از 17 نوامبر آغاز شد و قرار است روز یکشنبه منقضی شود. صدراعظم سباستین کورز گفت که ساعات محدود عصر که 24 ساعت شبانه روز اعمال می شود ، کاهش می یابد و فقط بین ساعت 8 عصر تا 6 صبح روز دوشنبه اعمال می شود.

مدارس هفته آینده افتتاح خواهد شد ، بجز دانش آموزان مسن ، و همچنین مغازه های ناچیز ، موزه ها ، کتابخانه ها و برخی مشاغل دیگر. اما رستوران ها به جز تحویل و تحویل و همچنین بارها برای همه بسته خواهند بود و هتل ها به جز مسافران تجاری بسته خواهند ماند.

اتریش از طریق احیای مجدد عفونت های ویروس کرونا در اروپا بسیار آسیب دیده است ، اگرچه میزان عفونت در هفته های اخیر کاهش یافته است. در حال حاضر 335 عفونت جدید در هر 100000 نفر در 7 روز ثبت می کند ، در حالی که در ماه گذشته حدود 600 مورد بوده است – اما هنوز بیش از دو برابر آلمان همسایه است که متوقف می شود.

کورز گفت پیشرفت در هفته های اخیر و انتظارات بیشتر قبل از کریسمس اجازه گشودن مراحل “محتاطانه” را می دهد. اما وی گفت که بخشهای گردشگری و پذیرایی تا 7 ژانویه افتتاح نمی شوند.

کورز گفت که اسکی برای افراد محلی مجاز است ، اما بازداشت موسسات پذیرایی “کاملاً موجه” است.

وی گفت: اسکی یک ورزش در فضای باز است ، یک ورزش فردی است ، بنابراین از نظر اپیدمیولوژیک باید متفاوت از پذیرایی ارزیابی شود ، جایی که می دانیم گاهی اوقات ممکن است عفونت وجود داشته باشد.

فرانسه و آلمان که استراحتگاه های اسکی خود را بسته اند ، تلاش می کنند اقدامات مشابه دیگری در سایر کشورهای اروپایی مانند ایتالیا و اسپانیا برای فصل کریسمس انجام شود. پیست های اسکی از هم اکنون در همسایگی سوئیس باز است که امکان اسکی را فراهم می کند.

کورز پیشنهادات مبنی بر از سرگیری محدود اتریش را پاسخی به فشارهای خارج از کشور دانست.

وی گفت: “ما با توجه به وضعیت عفونی خود تصمیم می گیریم و انتظار داریم تا كریسمس بتوانیم عفونتهای خود را بسیار كاهش دهیم.”

علاوه بر این ، اتریش در حال برنامه ریزی برای کنترل شدیدتر مرزها و قوانین قرنطینه است تا تلاش کند مردم را از سفر به خارج از کشور در دوره کریسمس منصرف کند. سفرهای تابستانی اتریشی ها برای دیدن اقوام در بالکان غربی به عنوان منبع مهمی در احیای مجدد عفونت ها در پاییز امسال عنوان شده است.

Kurz گفت ، قوانین قرنطینه تا اواسط ماه دسامبر اعمال می شود و “اگر از کشوری بیایید که از حد معینی برای آلودگی بیشتر شود” اعمال خواهد شد. وی این سطح را مشخص نکرد.

کارل نهامر ، وزیر کشور گفت ، تازه واردان باید 10 روز در قرنطینه قرار بگیرند ، که می توانند با شرکت در یک آزمون پس از پنج روز این مدت را کوتاه کنند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/Und UndingingtheOutbreak دنبال کنید.

———

گزارش گیر مولسون از برلین.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*