[ad_1]

نیروهای مسلح یونان به عنوان بخشی از برنامه های مقابله با عفونت های ویروس کرونا و بستری شدن در بیمارستان ، بیش از 50 بستر صحرایی در شمال تسالونیکی ایجاد کردند.

الکیویادیس استفانیس ، معاون وزیر دفاع ، که از سایت مقابل بیمارستان نظامی این شهر بازدید کرد ، گفت که بیمارستان صحرایی تا پایان هفته آماده خواهد شد.

استفانیس با بیان اینکه ارتش همیشه بر اساس بدترین سناریو برنامه ریزی می کند ، گفت: “این بیمارستان سیار در شرایطی بخصوص دشوار و به عنوان بخشی از برنامه ریزی که نیروهای مسلح همیشه دارند ، ایجاد می شود.”

بیمارستان صحرایی باید 50 تخت طبیعی برای بیماران ویروسی کرونا و دو تخت مراقبت های ویژه داشته باشد.

سخنگوی دولت استلیوس پزاس روز دوشنبه گفت: “به دنبال افزایش سریع پذیرش ، هر دو بیمارستان در تسالونیکی و کارکنان پزشکی آنها به محدودیت های خود رسیده اند.”

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط مقامات بهداشتی در روز جمعه ، تنها 4٪ از تخت های مراقبت ویژه برای درمان بیماران ویروسی کرونا در تسالونیکی هنوز موجود است ، از این تعداد 210 مورد از 218 نفر در حال حاضر مشغول به کار هستند.

“ما این آخرین درخواست را داریم: به ما کمک کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم. از هر دو نفر در بخش مراقبت های ویژه یک نفر می میرد – بفهمید “. پانایوتیس تاچتیدیس ، رئیس انجمن کارکنان بیمارستان پاپاگئورگیو در تسالونیکی گفت.

توچتیدیس از افرادی که به گفته وی در استفاده از ماسک ناپایدار هستند درخواست کرد که کاملاً به قوانین پایبند باشند و به آنها هشدار داد که عواقب ممکن است شدید باشد.

“برخی هنوز فکر می کنند آنفولانزا است. اما آنفلوانزا هرگز 110 نفر را در روز به خصوص قبل از زمستان از بین نبرد. وی افزود: “متأسفانه ، ما به جایی خواهیم رسید كه مگر اینکه مردم اقدامات (محدودیت) را دنبال كنند ، ما نمی توانیم افراد را لوله گذاری كنیم زیرا دستگاه تنفسی وجود نخواهد داشت.

در یونان بیش از 100 مورد COVID-19 روزانه در تعطیلات آخر هفته دیده می شود ، 108 نفر در روز شنبه و 103 نفر دیگر در روز یکشنبه جان خود را از دست می دهند. این کشور با حدود 11 میلیون نفر جمعیت از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر اکنون بیش از 91000 مورد ویروس کرونا و 1630 مورد مرگ تایید کرده است. محاصره دوم سراسری در اوایل این ماه تا پایان ماه نوامبر اعمال شد ، اما انتظار می رود محدودیت ها به نوعی تا دسامبر تمدید شود.

———

درک گاتوپولوس از آتن همکاری کرد.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر