[ad_1]

مادرید – در حالی که دو کارگر سردخانه برانکارد را با کیسه های کیسه از اتاق بیرون می انداختند ، پیرمرد در تخت خواب بعدی مدت کوتاهی از زوال عقل خود بیدار شد. “آیا او مرده است؟” زمزمه کرد و دست دراز کرد تا سعی کند آخرین بار هم اتاقی اش را لمس کند.

“نکته ناراحت کننده این است که او در مورد مرد زنده مانده در خانه سالمندان در بارسلونا گفت ،” ظرف چند روز احتمالاً به خاطر او باز خواهیم گشت. “

کارگران مرده در میان شیوع بیماری هایی که این بار باعث هرج و مرج می شوند ، خصوصاً در تأسیسات پس انداز شده در بهار ، بار دیگر شبانه روز در خانه های سالمندان و بیمارستان ها مشغول هستند. در ایالات متحده ، بیماران در خانه های سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت ، 39٪ از 281،000 مورد مرگ ویروس کرونا در کشور را نشان می دهد.

ناآرامی ها در اروپا با وجود سنگر تدابیری که از بهار برپا شده است ، شامل امکانات متناسب با ساکنان ویروس کرونا ، در حال وقوع است. این همچنین مقامات و مراقبان را در یک مسابقه خلاف ساعت قبل از شروع واکسیناسیون های گسترده قرار می دهد.

در پاسخ ، پرتغال نیروهایی را برای آموزش کارکنان خانه سالمندان برای ضد عفونی اعزام کرده است. در فرانسه ، جایی که حداقل 5000 سالمند نهادینه شده در ماه گذشته جان خود را از دست داده اند ، و در آلمان و ایتالیا ، که تعطیلات تابستانی از سپتامبر با یک روند صعودی روبرو شده است ، بازدید از بستگان به خانه های سالمندان دوباره محدود یا به طور کلی ممنوع است.

اکثر کشورها در تلاشند تا از شیوع ویروسهای بدون علامت جلوگیری کنند ، بازرسی از کارگران و ساکنان را افزایش می دهند. این استراتژی به بلژیک کمک کرد تا مرگ و میر در خانه را از 63٪ از کل مرگ ناشی از COVID-19 قبل از اواسط ژوئن به 39٪ در پایان ماه نوامبر کاهش دهد.

اما در اسپانیا ، که همه گیری ها بحث قطبی را در مورد توانایی این کشور در مراقبت از سریعترین جامعه در اروپا پدید آورده است ، مرگ و میر خانگی ویروس کرونا برای دو ماه افزایش یافته است. آنها اکنون تقریباً نیمی از کل مرگ های روزانه را تشکیل می دهند ، نسبت مشابه در مارس و آوریل. عفونت های روزانه جدید نیز در خانه ها متناسب نیستند – 13 مورد در داخل برای همه افراد خارج.

با این وجود جای امیدواری وجود دارد که هفته گذشته انگلستان اولین کشور در جهان بود که مجوز واکسن COVID-19 را به دقت آزمایش کرده و می تواند استفاده از آن را طی چند روز شروع کند و اولویت را به ساکنان خانه سالمندان و مراقبت از آنها ، و به دنبال آنها سایر بزرگسالان و متخصصان بهداشت. خانه های سالمندان نیز در ایالات متحده ، اسپانیا و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی در بالای واکسن یا در بالای آن قرار دارند.

میگل وازکز ، رئیس انجمن بستگان ساکنان مادرید ، Pladigmare ، گفت: “این اقدامی معقول ، موجه و منطقی است”. وی گفت ، پس از مرگ “شرم آور” و ثبت اشتباهات مكرر ، “اگر این كار را نكنیم ، این حكم اعدام عمدی خواهد بود.”

بعضی چیزها از بهار بهتر شده اند. مراقبان یاد گرفته اند که از تجهیزات و آزمایشات محافظتی که دیگر کمبود ندارند ، بهترین استفاده را ببرند. بهتر درک می شود که در بیشتر امکانات چه اتفاقی می افتد و کارشناسان آموخته اند که COVID-19 چگونه افراد مسن را با علائمی مانند اسهال و بثورات که نادیده گرفته شده است ، تحت تأثیر قرار می دهد.

دکتر خوزه آگوستو گارسیا ناوارو ، رئیس انجمن اطفال و پستان پزشکی اسپانیا گفت: “این واقعاً یک بیماری آفتاب پرست است که همه ما را فریب می دهد.”

گارسیا ناوارو گفت ، یکی از جدی ترین اشتباهات در روزهای اولیه پنهان کردن افراد مسن در انزوای مخرب بود که منجر به از دست دادن تحرک ، بی خوابی ، سوnut تغذیه ، افسردگی و سایر بیماری هایی شد که بسیاری از افراد را تحت تأثیر قرار داده و حتی کشته است.

وی با بیان اینکه اطمینان از فیزیوتراپی ، درمان های شغلی و روانشناختی برای افراد آلوده از اهمیت بالایی برخوردار است ، گفت: این اتفاق در طول موج اول رخ نداده و در موج دوم نیز به درستی اتفاق نمی افتد.

یک ابتکار عمل در اسپانیا در تلاش است تا این مشکل را از طریق امکاناتی برای بهبود بیماران مبتلا به ویروس اصلاح کند ، اگرچه هنوز مسری هستند ، اما جایی برای جدا کردن یا فعال ماندن ندارند. آنها از خانه های خودشان یا از بسیاری از مراکز نگهداری کوچک می آیند که راهی برای جدا کردن ساکنان ندارند.

در منزل ویتالیا کانیلجاس در مادرید ، بلکیس زورایدا کوئاس 83 ساله در حال بهبودی از ویروسی است که وی را برای طولانی ترین مدت بیش از شش دهه ازدواج از همسرش خواکین گونزالس 92 ساله دور نگه داشته است.

کوئوز گفت: “خدای من! چه بحرانی از اضطراب. چگونه گریه کردم. اکنون وضعیت بهتری دارم اما تحمل آن خیلی زیاد است. این مانند جنگ بدون سلاح است.”

پدرو مارسلو 87 ساله در حالی که با کمک یک درمانگر راه می رفت تا تحرک از دست رفته خود را در طی یک ماه بستری دوباره بدست آورد ، گفت: “من از مرگ نمی ترسم ، فقط می خواهم کمی بهتر حرکت کنم تا روزی که می رسم. “

مطالعه نمونه خون در تمام خانه های سالمندان در مادرید نشان داد که 53٪ از 55،000 ساکنان در م establishسساتی زندگی می کنند که بیش از نیمی از ساکنان آنتی بادی تولید کرده اند.

پاز ممبیبر ، مدیر دوازده مرکز گروه Vitalia Home در پایتخت اسپانیا و اطراف آن ، گفت: “گفتن این ناراحت کننده است” ، اما خساراتی که ما متحمل شده ایم از ما محافظت کرده است. ” که دانشمندان هنوز در تلاشند به آنها پاسخ دهند.

در همین حال ، در سراسر قاره ، عفونت ها فقط طی 48 ساعت به دهها یا حتی بیشتر از 100 می رسند.

اسپانیا بیشترین تعداد مرگ و میر را در جنوب اندلس و مرکز کاستیا لئون دارد که در بدترین زمان بهار فرار کرد. در فرانسه همسایه ، عفونت اکنون بیشتر از بهار است ، زمانی که در نقاط گرم متمرکز می شود.

در برلین ، جایی که اخیراً 14 نفر بر اثر ویروس کرونا در خانه سالمندان 90 ساله درگذشتند ، مقامات شهری گفتند که قوانین سختگیرانه ای اعمال نمی شود.

گارسیا ناوارو گفت که بیشتر مراکز آسیب دیده در اسپانیا در تلاشند کمبود نیرو را با بیماری کارگران مراقبت کنترل کنند. در چندین مورد ، او گفت ، “آنها هنوز پروتکل های ایمنی را دنبال نمی کنند.”

در گزارش تندی درباره چگونگی رها شدن هزاران نفر در خانه های سالمندان ، بسیاری بدون درمان پزشکی ، در مادرید و بارسلونا در بهار ، عفو بین الملل این هفته گفت که برخی از مشکلات مشابه هنوز وجود دارد ، از جمله پروتکل های بهداشتی که توصیه می کند اولویت دادن به جوانان نسبت به بزرگسالان است.

بوروکراسی و حکومت بد نیز در این امر نقش داشته است. یک تجزیه و تحلیل داخلی دولت اسپانیا که توسط آسوشیتدپرس مشاهده شده است ، 30 اشتباه اساسی را ذکر کرده است که منجر به مرگ بیش از 20000 بیمار مسن مبتلا به COVID-19 قبل از اواسط ماه مه شده است. اما توصیه های وی هنوز توسط مقامات منطقه در حال بررسی است و برخی از آنها عملی نشده اند.

———

خبرنگاران AP در سراسر اروپا به این گزارش کمک کردند.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر