[ad_1]

سازمان بهداشت جهانی می گوید اروپا تقریباً نیمی از حدود 4 میلیون مورد ویروس کرونا را که هفته گذشته در سراسر جهان جمع آوری کرده است ، تشکیل داده است.

پس از بی توجهی معترضین به توصیه های پلیس مبنی بر ماسک زدن و فاصله اجتماعی ، در چهارشنبه ، در نزدیکی مرکز شهر ، درگیری شدید بین معترضان علیه محدودیت های ویروس کرونا و پلیس در پایتخت آلمان رخ داد

منطقه WHO در آمریكا 41٪ افزایش در موارد جدید داشته است ، كه نشان می دهد بزودی تلفات هفتگی بالاتر نیز به دنبال خواهد داشت. جنوب شرقی آسیا تنها منطقه ای بود که کاهش مرگ و میر را گزارش کرد.

در اروپا ، WHO گفت که بیماری ویروس کرونا بیشترین افزایش را در اتریش داشته است ، در حالی که 30٪ در موارد جدید نسبت به هفته قبل افزایش داشته است. WHO همچنین خاطرنشان کرد که انگلستان اولین کشور در منطقه است که بیش از 50،000 مرگ را ثبت کرده است.

نشانه هایی از چرخش در جیب های اروپای غربی ، به ویژه در مناطق کم ارتفاع نزدیک کانال مانش وجود دارد.

بلژیک روز چهارشنبه اعلام كرد كه برای اولین بار از زمان وقوع آخرین موج COVID-19 در پاییز در این قاره ، از مرگ روزانه خبر داده و گام بزرگی در مهار مجدد ویروس كرونا برداشته است.

استفان ون گوخت ، ویروس شناس ، از گروه بهداشتی دولت Sciensano گفت که میانگین مرگ و میر روزانه در این کشور در حال حاضر 185 است ، که 5 درصد کمتر از یک هفته قبل است. در هفته گذشته ، متوسط ​​پذیرش روزانه در بیمارستان 24٪ و عفونت های جدید 39٪ کاهش یافته است.

مقامات در شمال هلند در حال کاهش محدودیت ویروس کرونا در میان کاهش سطح عفونت و آماده بازگشایی اماکن عمومی مانند سینما ، موزه ، کتابخانه ، باغ وحش ها و استخرها هستند – هنوز هم با محدودیت تعداد افراد می توانند مراجعه کنند – بعد از دو – در یک هفته بسته می شود.

نخست وزیر هلند مارک روته از روند نزولی “مثبت” استقبال کرد ، اما گفت که تعداد موارد هنوز بسیار زیاد است. وی به کشور هشدار داد که تا حدی مسدود شود. در اواسط ماه اکتبر ، نرخ عفونت هلند در اروپا بدترین بود.

در همین حال ، برخی از مردم در آلمان از افزایش اقدامات انسداد ناراضی شده اند.

در برلین ، پلیس روز چهارشنبه با شلیک آب به سمت معترضان معترضین را به معترضین علیه محدودیت ویروس کرونا در نزدیکی دروازه معروف براندنبورگ و مقر دولت فدرال برد. پس از نادیده گرفتن جمعیت برای تماس با ماسک و دور شدن از یکدیگر مطابق با قوانین همه گیر ، غوغا آغاز شد.

این در حالی بود که قانون گذاران آلمانی در مورد لایحه ای بحث کردند که می تواند زمینه قانونی برای دولت فراهم کند تا قوانینی را برای فاصله اجتماعی ایجاد کند ، برای کاهش سرعت انتشار ویروس به ماسک در فروشگاه های عمومی و مجاور و جاهای دیگر نیاز دارد. اکثر مردم در آلمان از چنین قوانینی حمایت می کنند ، اما رای گیری اقلیت ها با این استدلال که این محدودیت ها ناقض قانون اساسی است ، تجمعات منظمی را برگزار می کند.

تابلوی حمل شده توسط معترضین در برلین نوشته بود: “ما می خواهیم زندگی خود را پس بگیریم”.

آلمان به دلیل برخورد با موج اول ویروس مورد ستایش قرار گرفته است ، اما مانند بسیاری از مناطق اروپا ، در هفته های اخیر عفونت های جدید به شدت افزایش یافته است. در کل ، این کشور 833000 مورد ویروس کرونا و بیش از 13000 مرگ تأیید شده توسط ویروس ، با یک چهارم مرگ و میر در انگلیس دیده است.

———

ماریا چنگ در لندن ، راف کازرته در بروکسل ، دیوید رایزینگ در برلین و مایک کوردر در لاهه ، هلند ، در تهیه این گزارش همکاری داشتند.

——

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر