امروز آسیا: هنگ کنگ اقدامات گسترده تری را در میان موجی از ویروس ها انجام خواهد داد


کاری هام ، رهبر هنگ کنگ ، گفت: با افزایش ممنوعیت ویروس کرونا ، با ممنوعیت خوردن در شب خوردن و مشاغل بیشتر که دستور تعطیلی را صادر می کنند ، اقدامات فاصله اجتماعی بیشتر خواهد شد.

لام روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری عادی گفت که بعد از ساعت 6 عصر شام در رستوران ها ممنوع خواهد بود و مکان هایی مانند سالن های ماساژ ، سالن های زیبایی و سالن های بدنسازی به طور موقت بسته می شوند. وی زمان اجرای اقدامات را مشخص نکرد.

لام با بیان اینکه “همه ما باید از نظر ذهنی آماده باشیم تا اقدامات بیشتری انجام شود ،” افزود: “با توجه به وضعیت ویروسی موجود در شهر” چاره ای نیست.

هنگ کنگ با آخرین شیوع عفونت های ویروس کرونا درگیر است ، در دو هفته گذشته پس از سه ماه توقف ، تقریباً 1200 مورد جدید در آن رخ داده است.

بسیاری از موارد موج اخیر شامل شیوع در استودیوهای رقص در شهر است ، با هنگ کنگ به کسانی که از مکان های خاصی بازدید کرده اند دستور می دهد آزمایش های اجباری انجام دهند. همچنین خوشه ها در یک فروشگاه بزرگ ، یک مجتمع مسکونی عمومی و سایت های ساخت و ساز در شهر پیدا شدند.

هنگ کنگ در مجموع 6،976 مورد از جمله 112 مورد مرگ را گزارش کرده است.

در سایر رویدادهای منطقه:

– کره جنوبی می گوید که قصد دارد حدود 84 میلیون دوز واکسن کرونا ویروس برای یک برنامه ایمن سازی دسته جمعی فراهم کند که مقامات امیدوارند به این کشور اجازه دهد تا تا اواسط سال 2021 برخی از شرایط طبیعی را بازگرداند. دوزها 44 میلیون را پوشش می دهد. مردم با حدود 51 میلیون نفر جمعیت. کارکنان ابتدا به متخصصان پزشکی ، کارگران اصلی و افرادی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به COVID-19 هستند ، اعم از شهروندان سالخورده و ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ، احتمالاً از نیمه اول سال آینده تحویل داده می شوند ، اگرچه کارکنان یک برنامه مشخص ارائه داد. با شروع ورود واکسن ها به کره جنوبی در فوریه یا مارس ، پارک گفت که کارکنان رویکرد محتاطانه ای در استفاده از آنها دارند و می توانند دو یا سه ماه را صرف بررسی نتایج واکسیناسیون در سایر کشورها و ارزیابی خطرات ایمنی کنند. . پارک گفت ، با این حال ، این کشور انتظار دارد نیمی از جمعیت خود را در برخی از مواقع “خیلی دیر” واکسینه کند.

– مقامات پس از کشف دو مورد جدید ویروس در آنجا ، آزمایش انبوه ویروس کرونا را سفارش داده و برخی از مکان ها را در شهر چنگدو در جنوب غربی چین قفل کرده اند. مقامات بهداشتی چنگدو موارد را به عنوان یک زن 69 ساله که وضعیت وی وخیم گزارش شده و شوهر 71 ساله وی که هنوز علائمی نشان نداده بودند ، شناسایی کردند. مقامات دوشنبه شب در یک کنفرانس خبری گفتند که آنها هنوز در حال بررسی منبع آلودگی در پایتخت و بزرگترین شهر استان سیچوان هستند که نسبتاً از بیماری همه گیر آسیب ندیده است. دولت گفت که پنج مکان در منطقه لودو در چنگدو بسته شده است ، از جمله بیمارستان ، مدرسه و بازار عمده فروشی ، و بیش از 21000 نفر تا دوشنبه شب آزمایش شده اند.

– استرالیا گفته است كه ممنوعیت كشتی های بین المللی كروز و استرالیایی ها برای خروج از این كشور را به جز در شرایط استثنایی ، تا سه ماه دیگر تا ماه مارس تمدید خواهد كرد. این فرمت به این معنی است که اعلام امنیت اضطراری انسان حداقل یک سال به طول خواهد انجامید ، اگرچه موارد COVID-19 در کشور رو به کاهش است. استرالیا از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیرترین سنگین ترین محدودیت های مرزی جهان را وضع کرده است و در نتیجه بیشتر شهروندان و ساکنان دائمی این کشور مجبور به درخواست مجوز و اثبات شرایط استثنایی در صورت مجبور شدن به ترک کشور هستند. گرگ هانت ، وزیر بهداشت ، روز سه شنبه گفت که ممنوعیت ترک “برای استرالیایی ها بسیار دشوار است”. استرالیا کشوری با 26 میلیون نفر جمعیت است. آخرین آمارهای دولت نشان می دهد که فقط 1618 مورد فعال COVID-19 با 30 بیمار در بیمارستان ها وجود دارد. در همه ایالت ها به غیر از کانون گرم ویکتوریا سابق ، بیشتر عفونت ها به خارج از کشور منتقل می شوند تا از طریق انتقال جامعه در استرالیا.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*