امروز آسیا: کره جنوبی و ژاپن در حال بررسی مراحل افزایش موارد جدید هستند


کره جنوبی 386 مورد جدید ویروس کرونا را احیا کرده است ، که می تواند مقامات را مجبور کند بعد از تخفیف در ماه اکتبر محدودیت های فاصله اجتماعی بیشتری را برای تقویت اقتصاد متزلزل اعمال کنند

داده های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های کره ای در روز شنبه منجر به حجم موارد ملی تا 30403 مورد از جمله 503 مورد مرگ شد.

در سایر شهرهای بزرگ از جمله بوسان ، داژئون ، گوانگجو و آسان نیز عفونت گزارش شده است.

کره جنوبی تاکنون موفق شده است بدون محاصره عمده ، بر اپیدمی COVID-19 خود غلبه کند و در عوض به یک کارزار تهاجمی برای آزمایش و قرنطینه و ماسک زدن متکی باشد.

مقامات اقدامات فاصله را در ماه اکتبر به کمترین میزان خود رساندند و اجازه دادند مکان های پر خطر مانند کلوپ های شبانه و کافه های کارائوکه مجدداً باز شوند و علاقه مندان به ورزش های حرفه ای بازگردند.

اما انجمن بیماریهای عفونی کره روز جمعه گفت که اگر اقدامات فاصله اجتماعی به طور مثر تقویت نشود ، این کشور می تواند بیش از 1000 عفونت جدید در روز را به مدت یک یا دو هفته گزارش کند.

این گروه از پزشکان گفتند: “انتقال COVID-19 به طور همزمان در سراسر کشور اتفاق می افتد ، و در برخی مناطق میزان عفونت در حال حاضر از ظرفیت ردیابی تماس محلی فراتر رفته است.”

در حوادث دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

– تعداد موارد تایید شده COVID-19 در ژاپن برای سومین روز متوالی یعنی 2418 مورد به یک رکورد رسید. ژاپن با کمتر از 2000 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا ، در محدود کردن آسیب همه گیر از طریق فاصله اجتماعی و استفاده گسترده از ماسک نسبتاً موفق بوده است. اما نگرانی ها درباره پرش دیگری در آخر هفته سه روزه بیشتر می شود. دوشنبه تعطیلات شکرگذاری است. پانل ویروس کرونا در اواخر شنبه تشکیل شد و ممکن است تصمیم بگیرد مقیاس کمپین سفر GoTo را که تخفیف در سفرهای داخلی و صرف غذا را ارائه می دهد ، کاهش دهد. نخست وزیر یوشیهیده سوگا ضمن حفظ تعادل در برابر خطرات بهداشتی ، نسبت به حفظ اقتصاد تجاوز کرده است. فرودگاه هاندا توکیو روز شنبه پر از گردشگر بود. در مکان های معروف برای مسافرت های تعطیلات ، مانند شمالی ترین جزیره اصلی هوکایدو و مناطق شهری مانند توکیو و اوزاکا ، موارد COVID-19 اخیراً جهش کرده است.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*