اندونزی منتظر دریافت گواهی حلال برای واکسن آزمایشی است


مقامات می گویند که پیش بینی می شود عالی ترین روحانی مسلمان اندونزی برای واکسن آزمایشی COVID-19 گواهی حلال صادر کند که توسط Sinovac Biotech مستقر در چین ساخته شده است

جاکارتا ، اندونزی – مقامات روز دوشنبه گفتند که انتظار می رود بزرگترین روحانی مسلمان اندونزی برای واکسن آزمایشی COVID-19 گواهی حلال صادر کند که توسط Sinovac Biotech مستقر در چین ساخته شده است.

در صورت تأیید واکسن برای استفاده ، صدور گواهینامه گام مهمی در تلاش برای ایمن سازی در پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان خواهد بود.

وزیر مهاجرت و توسعه انسانی بشر مهاجیر کازا افندی گفت: “یک مطالعه توسط آژانس تضمین محصولات حلال اندونزی شورای علما و موسسه ارزیابی مواد غذایی ، دارویی و آرایشی تکمیل شده و به هیئت صدور گواهینامه فتوا و حلال ارائه شده است.” در یک کنفرانس مطبوعاتی

بیش از یک میلیون دوز واکسن آزمایشی COVID-19 ، ساخته شده توسط سینوواک ، یکشنبه شب وارد اندونزی شد. دولت برنامه دقیقی برای توزیع دوز ندارد.

وزیر بهداشت ، تراوان آگوس پوترانتو روز دوشنبه گفت که واکسن آزمایشی قبل از توزیع در اندونزی ، باید یک مرحله از سه آزمایش بالینی را با موفقیت انجام دهد.

پوترانتو گفت: “دولت واكسنی را تهیه می كند كه ثابت شود بی خطر است و طبق توصیه های سازمان بهداشت جهانی تحت آزمایشات بالینی قرار می گیرد.”

ارموان ساپوترا از انجمن متخصصان بهداشت عمومی اندونزی گفت که 1.2 میلیون دوز فقط برای یک گروه اولیه 600000 نفری کافی است ، زیرا هر فرد باید دو دوز دریافت کند. “این واقعاً مهم نیست. دولت باید اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی برای گسترش در سراسر کشور وجود دارد. “

ساپوترا گفت اگر واکسن آزمایشی مرحله سوم آزمایش بالینی را پشت سر بگذارد ، انتظار می رود برنامه های ایمن سازی از اواسط سال آینده آغاز شود.

روز دوشنبه ، وزارت بهداشت 5،754 مورد جدید COVID-19 را اعلام کرد ، که تعداد کل تایید شده را به 581،550 مورد ، از جمله 17،867 مرگ ، بالاترین در جنوب شرقی آسیا اعلام کرد.

———

نویسنده آسوشیتدپرس ویکتوریا میلکو در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

———

اداره بهداشت و علوم آسوشیتدپرس توسط گروه آموزش علمی موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می شود. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*