[ad_1]

انگلیس می گوید 2 میلیون دوز دیگر واکسن امیدوار کننده ویروس کرونا فراهم کرده است زیرا این کشور قصد دارد یک برنامه تلقیح را ظرف چند روز راه اندازی کند

انگلستان با بیش از 58000 مورد مرگ تایید شده مربوط به ویروس ، کشنده ترین اپیدمی ویروس کرونا در اروپا بوده است. اکنون امیدوار است با تبدیل شدن به یکی از اولین کشورهای جهان که واکسیناسیون جمعیت خود را در برابر COVID-19 آغاز می کند ، به مرحله مثبت تری برسد.

وزارت بهداشت روز یکشنبه گفت که سفارش خود را برای واکسن تولید شده توسط شرکت آمریکایی مدرن از 5 میلیون به 7 میلیون دوز افزایش داده است که برای 3.5 میلیون نفر کافی است.

انگلستان 40 میلیون دوز Pfizer / BioNTech و 100 میلیون دوز Oxford / AstraZeneca را سفارش داده است.

گاردین و فایننشال تایمز گزارش دادند که به بیمارستان های انگلیس گفته شده است که در صورت تأیید ، می توانند اولین دوزهای Pfizer را از اوایل هفته 7 دسامبر دریافت کنند. برنامه واکسیناسیون ایالات متحده همچنین امیدوار است که واکسیناسیون برخی از آمریکایی ها را از ماه دسامبر آغاز کند.

پیتر اوپنشاو ، استاد پزشکی تجربی در کالج امپریال لندن ، گفت که “اگر این اعلامیه ظرف دو هفته آینده ، احتمالاً حتی هفته آینده اعلام شود ، خیلی تعجب نخواهد کرد”.

کارمندان غیر پزشکی ، از جمله داوطلبان کمک های اولیه ، قبلاً برای گرفتن عکس آموزش دیده اند که طبق سند برنامه ریزی دولت ، در حدود 1000 مرکز واکسیناسیون شهری و 40 تا 50 مرکز بزرگ در استادیوم ها و مکان های کنفرانس اعمال خواهد شد

نخست وزیر بوریس جانسون گفت که مقامات امیدوارند “اکثریت قریب به اتفاق افرادی که بیشترین محافظت را تا عید پاک دارند” واکسینه کنند.

جانسون در نامه ای روز یکشنبه در نامه الکترونیکی ، گفت كه این واكسن می تواند “طی چند روز” آزاد شود. اما وی گفت که محدودیت های سنگین در تجارت و زندگی روزمره که برای جلوگیری از شیوع ویروس اعمال شده است ، به سرعت پایان نخواهد یافت.

وی نوشت: “هنوز هفته ها و ماهها زیادی باقی مانده است تا بتوانیم كاملاً متقاعد شویم كه می توانیم افراد كافی در كشور را واكسین كنیم و بنابراین اهداف كافی برای ویروس را برای از بین بردن بیماری از بین ببریم.”

قفل ملی چهار هفته ای در انگلیس قرار است روز چهارشنبه پایان یابد و با یک سیستم سه لایه اقدامات منطقه ای جایگزین خواهد شد. بیشتر کشور در دو سطح بالایی قرار دارد ، این بدان معناست که ملاقات اکثر مردم در خانه با دوستان ممنوع خواهد شد ، میخانه ها و رستوران ها هنوز با محدودیت هایی روبرو هستند و همه چیز ، از عروسی های بزرگ گرفته تا کارهای آواز ، ممنوع است. .

طبق اطلاعات اولیه ، Pfizer و BioNTech می گویند واکسن آنها 95٪ موثر است. باید در دمای بسیار سرد حدود منفی 70 درجه سانتیگراد (منفی 94 درجه فارنهایت) نگهداری شود. این شرکت گفت ، واکسن Moderna ، که باید در دمای فریزر نیز نگهداری شود ، در آزمایشات بالینی حدود 95٪ موثر بود.

واکسن Oxford-AstraZeneca را می توان در دمای معمولی در یخچال نگهداری کرد ، که توزیع آن را بسیار راحت تر و همچنین ارزان تر از رقبای اصلی آن می کند. اما برخی دانشمندان کاستی های نتایج گزارش شده را زیر سوال می برند.

آکسفورد و AstraZeneca این هفته گزارش دادند که به نظر می رسد واکسن آنها 62٪ در افرادی که دو دوز دریافت می کنند و 90٪ موثر است که داوطلبان نصف دوز دریافت می کنند و به دنبال آن یک دوز کامل. آنها گفتند که نیمی از دوز دارو به دلیل خطای تولید داده شده است و در حال برنامه ریزی یک آزمایش بالینی جدید برای مطالعه موثرترین رژیم دوز هستند.

انتظار می رود به زودی داده های کامل مطالعه آکسفورد-آسترا زنکا منتشر شود و ممکن است به برخی از س aboutالات مربوط به واکسن پاسخ دهد.

اوپنشاو از دریافت هر واکسنی که تأیید شود خوشحال خواهد بود.

وی به بی بی سی گفت: “اگر پزشک عمومی من با من تماس بگیرد و بگوید” من واکسن تأیید شده ای دارم ، واقعاً برایم مهم نیست که کدام یک است. “

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir