انگلستان واکسن Pfizer coronavirus را برای استفاده اضطراری مجاز می داند


تولید کنندگان دارو Pfizer و BioNTech می گویند که مجوز استفاده از واکسن COVID-19 خود را در انگلستان کسب کرده اند

این اقدام به انگلیس اجازه می دهد تا به عنوان اولین کشوری که جمعیت خود را واکسینه می کند ، در تلاش برای مهار مرگبارترین اپیدمی اروپا.

در بیانیه وزارت بهداشت و رفاه آمده است: “این واکسن هفته آینده در انگلیس در دسترس خواهد بود.” سرویس بهداشت ملی “چندین دهه تجربه در اجرای برنامه های واکسیناسیون در مقیاس گسترده دارد و اقدامات آماده سازی گسترده خود را برای ارائه مراقبت و پشتیبانی از همه واجد شرایط واکسیناسیون آغاز خواهد کرد.”

دیگر کشورها نیز عقب نیستند: مقررات نظارتی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز در حال آزمایش آزمایش Pfizer به همراه واکسن مشابهی هستند که توسط شرکت رقیب Moderna Inc ساخته شده است.

رسانه های انگلیس گزارش داده اند كه به بیمارستانهای انگلیس گفته شده است كه آمادگی لازم را برای واكیناسیون كارمندان بهداشت از اوایل هفته آینده داشته باشند.

Pfizer گفته است که بلافاصله حمل و نقل عرضه محدود به انگلیس را آغاز می کند – و در صورت آماده شدن برای توزیع گسترده تر ، اگر برچسب مشابهی را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کند ، یک راه حل انتظار می رود هفته آینده.

اما دوزها در همه جا کم است و لوازم اولیه توزیع می شود تا تولید بیشتر در چند ماه اول سال آینده.

مدیر عامل شرکت Pfizer ، آلبرت بورلا ، تصمیم انگلیس را “یک لحظه تاریخی” خواند.

بورلا در بیانیه ای گفت: “ما بر این حرکت و فوریت تمرکز داریم که یک واکسن با کیفیت بالا را در سراسر دنیا با خیال راحت تحویل دهیم.”

در حالی که انگلستان به میزان کافی واکسن Pfizer برای 20 میلیون نفر سفارش داده است ، اما مشخص نیست که تعداد آنها تا پایان سال وارد می شود. علاوه بر چالش های تکثیر ، واکسن Pfizer باید در دمای بسیار سرد نگهداری شود. برای محافظت به دو دوز با فاصله سه هفته نیاز است.

دولت انگلستان می گوید كه كاركنان بهداشتی درجه یک و ساكنان خانه های سالمندان اولین افرادی هستند كه واکسینه می شوند و پس از آن بزرگسالان مسن تر.

اما نخست وزیر بوریس جانسون هشدار داد که حتی پس از استفاده از واکسن ، “ما باید ابتدا یک زمستان سخت را تحمل کنیم” تا زمانی که عکس کافی برای دور زدن ویروس وجود دارد ، می توان ویروس را مهار کرد.

هر کشور قوانین متفاوتی برای تعیین زمان ایمن و موثر بودن واکسن آزمایشی برای استفاده دارد. فشار شدید سیاسی برای اولین کسی که یک شلیک دقیق آزمایش شده علمی را ایجاد می کند ، نژاد را در ایالات متحده و انگلیس رنگ آمیزی کرد ، حتی در حالی که محققان متعهد شدند گوشه گوشه ها را کوتاه نکنند. در مقابل ، چین و روسیه واکسیناسیون های مختلفی را قبل از آزمایش در مراحل آخر به شهروندان خود ارائه داده اند.

این فیلم که توسط شرکت Pfizer مستقر در آمریکا و شریک آلمانی آن BioNTech گرفته شده است ، بر روی ده ها هزار نفر آزمایش شده است. و تا زمان تکمیل این مطالعه ، نتایج اولیه حاکی از آن است که واکسن 95٪ در جلوگیری از بیماری COVID-19 خفیف تا شدید م effectiveثر است. این شرکت ها به نهادهای نظارتی گفتند که از میان 170 عفونت ابتدایی که در داوطلبان مشاهده شده ، تنها هشت مورد در میان واکسن های واقعی بوده اند و بقیه عکس جعلی دریافت کرده اند.

دکتر اوگور شاهین ، مدیرعامل BioNTech ، اخیراً به آسوشیتدپرس گفت: “این یک دفاع بسیار قدرتمند است.”

این شرکت ها همچنین هیچ عارضه جانبی جدی را گزارش نکردند ، اگرچه گیرندگان واکسن ممکن است بلافاصله پس از تزریق دچار درد موقتی و واکنش هایی شبیه آنفولانزا شوند.

اما کارشناسان هشدار می دهند که واکسن مورد تأیید برای استفاده اضطراری هنوز آزمایشی است و آزمایش نهایی باید انجام شود. هنوز مشخص نشده است که آیا تصاویر Pfizer-BioNTech از افرادی که ویروس کرونا را گسترش می دهند بدون نشان دادن علائم محافظت می کند. سوال دیگر این است که دفاع چه مدت طول می کشد.

این واکسن همچنین در تعداد کمی از کودکان آزمایش شده است ، هیچ یک از آنها زیر 12 سال ندارند و هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات آن در زنان باردار وجود ندارد.

———

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

———

دپارتمان بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از وزارت آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی دریافت می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*