انگلیس در حال آماده سازی برای یک طرح واکسیناسیون بزرگ است که توسط جهان مشاهده شده است


لندن – روز یکشنبه ، بررسی نهایی در مورد تأمین واکسن ویروس کرونا ، که توسط تولید کننده داروی آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان تولید شده بود ، قبل از اینکه در بیمارستان های انگلستان در ظروف فوق العاده سرد منتشر شود ، انجام شد.

پیش بینی می شود حدود 800000 دوز واکسن برای راه اندازی برنامه ایمن سازی از روز سه شنبه معرفی شود ، که بزرگترین مورد تاکنون در کشور است و از نزدیک در سراسر جهان تحت نظارت است. وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک روز سه شنبه “V-Day” لقب داد ، این نشانه پیروزی در طول جنگ جهانی دوم است.

پروفسور استفان پویز ، مدیر ملی پزشکی NHS انگلیس ، گفت: “با وجود پیچیدگی های عظیم ، بیمارستان ها مرحله اول بزرگترین کمپین واکسیناسیون در تاریخ کشورمان را از روز سه شنبه آغاز می کنند.” “اولین بخش از مواد واکسن تا روز دوشنبه در بیمارستانها به زمین می نشیند.”

هفته گذشته ، انگلیس اولین کشوری بود که واکسن Pfizer-BioNtech را برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرد. آزمایشات نشان داده است که واکسن حدود 95٪ موثر است. واکسیناسیون در روز سه شنبه در حدود 50 بیمارستان در انگلیس انجام می شود. اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی نیز واکسیناسیون را در همان روز آغاز می کنند.

روسیه روز شنبه واکسیناسیون هزاران پزشک ، معلم و دیگران را در ده ها مرکز در مسکو با واکسن روسی Sputnik V آغاز کرد ، که پس از آزمایش فقط روی چند ده نفر ، در تابستان تأیید شد.

هیجان در انگلیس که بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ویروس را در اروپا دارد ، با بیش از 61000 نفر ، قابل لمس بود.

هنکوک گفت: “این هفته آینده لحظه ای تاریخی خواهد بود که ما واکسیناسیون علیه COVID-19 را شروع می کنیم.”

بیمارانی که 80 سال به بالا دارند و قبلاً به صورت سرپایی به بیمارستان ها مراجعه می کنند و افرادی که پس از بستری در بیمارستان مرخص می شوند ، از اولین کسانی هستند که سکته مغزی می کنند. بیمارستان ها همچنین شروع به دعوت بیش از 80 سال برای واکسیناسیون می کنند و با خانه های سالمندان برای رزرو کارکنان در کلینیک های واکسیناسیون کار می کنند. تمام تعهدات انجام نشده به متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه می شود که بیشترین خطر ابتلا به COVID-19 را دارند. هرکسی که واکسینه شود 21 روز بعد به تقویت کننده احتیاج دارد.

دکتر جون راین ، مدیر اجرایی آژانس تنظیم کننده داروها و بهداشت انگلیس ، که واکسن را مجاز دانسته است ، به بی بی سی گفت: “هدف ما محافظت کامل از همه افراد جامعه است ، البته از اعلیحضرت نیز.” .

اکنون که اولین tranche واکسن از کارخانه تولید Pfizer در بلژیک رسیده است ، بازرسی توسط یک شرکت تدارکات پزشکی پزشکی انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که خسارتی به ترانزیت وارد نشده است. این ممکن است تا یک روز طول بکشد.

هر جعبه حاوی واکسن ها ، که شامل پنج بسته از 975 دوز است ، باید به صورت دستی در سایت های دارای مجوز ویژه باز و بسته بندی شود. سپس واکسن ها در اختیار بیمارستان ها قرار می گیرند.

تحویل واکسن Pfizer-BioNTech پیچیده است زیرا باید در دمای فوق العاده سرد نگهداری شود: حدود منهای 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت). خوشبختانه واکسن در دمای طبیعی یخچال ، بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد (6/35 تا 46،4 فارنهایت) برای چند روز پایدار است ، به این معنی که می توان آن را به صورت محلی ذخیره کرد. پس از ذوب شدن واکسن ، که چندین ساعت طول می کشد ، زمان بیشتری برای آماده سازی برای تزریق لازم است.

بهداشت عمومی انگلستان 58 فریزر ویژه Twin Guard با دمای بسیار کم فراهم کرده است که فضای ذخیره سازی کافی برای تقریباً پنج میلیون دوز را فراهم می کند. هر یخچال غیرقابل حمل حدود 86000 دوز دارد.

برنامه هایی برای مراکز واکسیناسیون وجود دارد که تعداد زیادی از بیماران را در مناطق ورزشی و مراکز کنفرانس معالجه می کند و همچنین برای داروخانه های محلی که می توانند آمپول بزنند ، همانطور که در واکسن های آنفولانزا سالانه انجام می شود.

اگرچه ساکنان خانه های سالمندان در لیست اولویت هایی هستند که کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی مستقل به دولت انگلیس داده است ، اما بلافاصله واکسیناسیون دریافت نخواهند کرد ، زیرا بسته های 975 دوزی هنوز قابل تفکیک نیستند ، و بسیار دشوار است واکسن ها را برای مراقبت های شخصی به خانه ها منتقل کنید.

NHS امیدوار است که مقامات به زودی یک روش ایمن برای تقسیم بسته های دوز را تصویب کنند تا عکس ها در ماه دسامبر به خانه های سالمندان برسند.

در مرحله اول برنامه ایمن سازی ، انگلستان 9 گروه جداگانه در لیست خود ایجاد كرد تا افراد بالای 50 سال را در اولویت قرار دهد. به طور کلی ، امید است که 99٪ از افرادی که بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از COVID 19 هستند ، در مرحله اول ایمن سازی شوند.

———

پوشش AP شیوع ویروس را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*