[ad_1]

دولت انگلیس در حالی که واکسن را برای تلقیح میلیون ها انسان در برابر ویروس کرونا آماده می کند ، وزیر واکسن را منصوب می کند

نخست وزیر بوریس جانسون می گوید ، ندیم زهوی ، نماینده محافظه کار ، بر بزرگترین برنامه واکسن این کشور در دهه های گذشته نظارت خواهد کرد.

انگلستان می گوید اولین افرادی که واکسینه می شوند ، کارمندان بهداشتی و ساکنان خانه های سالمندان واکسینه شده و پس از آنها افراد مسن و با سن بالای 80 سال هستند.

انگلیس 40 میلیون دوز واکسن Pfizer / BioNTech را سفارش داده است که برای 20 میلیون نفر کافی است و 100 میلیون دوز واکسن آکسفورد / آسترا زنکا را دارد.

در مجموع ، دولت انگلیس توافق کرده است تا 355 میلیون دوز واکسن از هفت تولید کننده مختلف خریداری کند ، زیرا آمادگی لازم را برای واکسیناسیون 67 میلیون نفر در کشور دارد.

تصمیمات مربوط به مجوز واکسن ها ، در صورت وجود ، توسط آژانس مستقل تنظیم داروها و محصولات بهداشتی اتخاذ می شوند.

طبق اطلاعات اولیه ، Pfizer و BioNTech می گویند واکسن آنها 95٪ موثر است. باید در دمای بسیار سرد حدود منفی 70 درجه سانتیگراد (منفی 94 درجه فارنهایت) نگهداری شود.

واکسن Oxford-AstraZeneca را می توان در دمای معمولی در یخچال نگهداری کرد و همچنین ارزان تر از رقبای اصلی آن است. اما برخی دانشمندان کاستی های نتایج گزارش شده را زیر سوال می برند.

آکسفورد و AstraZeneca این هفته گزارش دادند که به نظر می رسد واکسن آنها 62٪ در افرادی که دو دوز دریافت می کنند و 90٪ موثر است که داوطلبان نصف دوز دریافت می کنند و به دنبال آن یک دوز کامل. آنها گفتند که نیمی از دوز دارو به دلیل خطای تولید داده شده است و در حال برنامه ریزی یک آزمایش بالینی جدید برای مطالعه موثرترین رژیم دوز هستند.

دولت انگلیس امیدوار است که با ترکیبی از واکسن ها و آزمایش های گسترده نیاز به محدودیت در تجارت و زندگی روزمره که برای محدود کردن شیوع ویروس کرونا اعمال کرده است ، پایان یابد. انگلیس با بیش از 57000 مورد مرگ ناشی از ویروس ، مرگبارترین اپیدمی COVID-19 در اروپا را تجربه کرده است.

نخست وزیر این هفته گفت كه مقامات امیدوارند كه “بیشتر افرادی كه بیشترین محافظت را تا عید پاک دارند”. اما وی هشدار داد که “ما ابتدا باید زمستان سختی را پشت سر بگذاریم” محدودیت ها.

قفل ملی چهار هفته ای در انگلیس قرار است روز چهارشنبه پایان یابد و با یک سیستم سه لایه اقدامات منطقه ای که فعالیت های تجاری ، مسافرت و ارتباطات را محدود می کند ، جایگزین خواهد شد. بیشتر کشور در دو سطح بالایی قرار دارد.

جانسون با مخالفت ده ها قانونگذار از حزب محافظه کار خود روبرو است که می گویند خسارت اقتصادی بیش از مزایای بهداشت عمومی است.

مایکل گوو ، وزیر کابینه بور ، گفت که محدودیت ها “بسیار سخت” لازم است تا زمستان امسال بیش از حد از سیستم مراقبت های بهداشتی جلوگیری شود.

گاو در روزنامه تایمز در لندن نوشت ، در حال حاضر 16000 بیمار ویروسی کرونا در بیمارستان های انگلیس وجود دارد ، درست زیر قله 20 هزار در ماه آوریل. افزایش عفونت ها به این معنی است که بیماران ویروس کرونا “همه را جابجا می کند مگر در موارد اضطراری”. و بعد حتی اینها “، او گفت.

گوو نوشت: “با این حال ، اگر بتوانیم سطح عفونت را پایدار نگه داریم یا بهتر از آن ، سقوط کنیم و در ژانویه و فوریه ادامه دهیم ، پس می توان اطمینان داشت که واکسیناسیون مشکل را حل خواهد کرد.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر