انگیزه جهانی برای پایان دادن به خشونت خانگی ، بدتر از COVID-19


با افزایش خشونت خانگی در میان بیماری همه گیر ، فعالان روز چهارشنبه از فرانسه به ترکیه معترض هستند و مقامات جهانی در تلاشند تا راه هایی برای محافظت از میلیون ها زن کشته شده یا مورد آزار و شکنجه هر ساله توسط شرکای خود قرار دهند.

فومزیل ملامبو-نگوكوكا ، مدیر اجرایی آژانس زنان در سازمان ملل گفت: “خشونت مردان علیه زنان نیز همه گیری است.

“فقط در سال گذشته ، 243 میلیون زن و دختر از طرف همسر خود مورد آزار جنسی یا جسمی قرار گرفته اند. وی گفت: “گزارش هایی در مورد افزایش خشونت خانگی ، آزار و اذیت اینترنتی ، ازدواج کودکان ، آزار جنسی و خشونت جنسی در سال جاری گزارش شده است.”

در اوکراین ، گروه فعال فمینیست فمن روز چهارشنبه در مقابل دفتر رئیس جمهور اعتراض بی پرده ای ترتیب داد. همچنین در ترکیه و فرانسه نیز اعتراضات در نظر گرفته شده بود.

پاپ فرانسیس این روز را با انتشار یک توئیت مشخص کرد: “اغلب اوقات به زنان توهین ، بدرفتاری ، تجاوز می کنند و مجبور به فحشا می شوند … اگر ما می خواهیم جهانی بهتر ، خانه ای صلح و نه دادگاه جنگ ، همه ما باید کارهای بیشتری برای عزت هر زنی. “

فرانسیس خودكشی یا قتل زنان را شدیداً محكوم كرد و غالباً در مورد لزوم ارزش گذاری بهتر زنان ، از جمله در كلیسا و موقعیت های تصمیم گیری صحبت می كرد ، گرچه وی به شدت از آموزه های کلیسای منع كشیش بودن آنها حمایت می كرد.

معامله فرانسه با TikTok از جمله اقدامات بسیاری است که از زمان محاسبه ملی خشونت خانگی در سال گذشته ، ناشی از کشته شدن تعداد زیادی غیرمعمول زن توسط شوهر ، دوست پسر یا شریک زندگی قبلی خود ، انجام داده است. فعالان می گویند کارهای بیشتری باید انجام شود.

الیزابت مورنو ، وزیر حقوق برابر فرانسه گفت که گزارشات مربوط به خشونت خانگی ثبت شده در دولت در اولین محاصره ویروس در فرانسه در بهار 42٪ افزایش یافته و از حدود یک ماه پیش که مسدود شده بود ، 15٪ افزایش یافته است. با توجه به اینکه اکثر مردم چنین سو abuseاستفاده ای را گزارش نمی کنند ، افزایش واقعی بیشتر در نظر گرفته می شود.

مورنو از معلمان ، همكاران و دیگران خواست كه در صورت مشاهده نشانه هایی از سو abuse استفاده ، صحبت كنند و گفت: “خشونت جامعه ای است كه در آن همه باید احساس مسئولیت كنیم.” “اگر ما قبول کنیم همه می توانند آن را ببینند. و همه باید آن را محکوم کنیم. “

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با اشاره به تأثیر همه گیری ، برنامه های خود را برای افزایش تلاش های دیپلماتیک و توسعه برای تلاش بیشتر برای توانمند سازی زنان و دختران اعلام کرد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*