ایالات متحده فرمانی را ممنوع می کند که اخراج کودکان مهاجر را ممنوع می کند


دولت آمریكا به دستور قاضی مبنی بر ممانعت از اخراج كودكان مهاجر كه به تنهایی از مرز عبور كرده اند ، تجدید نظر می كند ، سیاستی كه در طی شیوع ویروس كرونا به منظور انكار حمایت از كودكان اتخاذ شده است.

قاضی امت سالیوان در 18 نوامبر دستور مقدماتی صادر كرد و مدافعان مهاجر كه طبق قوانین بهداشت عمومی اخراج كودكان بدون همراه را ممنوع می كنند ، خواستار آن شدند.

وزارت دادگستری تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر منطقه ای کلمبیا را به دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده ارائه کرده است. وی همچنین از سالیوان خواست تا زمان تجدیدنظر درخواست را به تعویق بیندازد ، درخواستی که قبلاً رد کرده بود.

از ماه مارس ، ماموران مرزی با اشاره به بیماری همه گیر و لزوم جلوگیری از شیوع ویروس ، 200000 مهاجر بزرگسال و کودک را اخراج کردند ، اگرچه COVID-19 در جوامع مرزی و به طور کلی کشور گسترده است.

دستور سالیوان فقط شامل كودكانی می شود كه بدون پدر و مادر از مرز عبور می كنند ، نه بزرگسالان یا والدین و فرزندان. حداقل 8 هزار و 800 کودک بی سرپرست بدون فرصتی برای جستجوی حمایت یا صحبت با وکیل ، از خانه بیرون رانده شده اند. بیشتر افراد در طی چند ساعت یا چند روز اخراج می شوند ، اگرچه دولت ترامپ صدها کودک را هفته ها در هتل های نزدیک مرز ایالات متحده و مکزیک بازداشت کرده است تا اینکه قاضی دیگری این کار را ممنوع کرده است.

چهارشنبه شب ، وزارت دادگستری در بیانیه ای به شیوع ویروس در جوامع مرزی در آریزونا و تگزاس اشاره کرد. وی هشدار داد که دستور سالیوان “احتمالاً تأثیر غیرقابل جبرانی بر سلامت عمومی خواهد داشت” ، ظرفیت بیمارستانها را خسته و دولت را مجبور به انتقال کودکان و نوجوانان “بالقوه آلوده” از طریق فرودگاهها می کند.

آسوشیتدپرس در تاریخ 3 اکتبر گزارش داد که مقامات ارشد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری با صدور اعلامیه اضطراری مبنی بر اخراج مهاجران مخالف هستند زیرا هیچ پایه ای برای بهداشت عمومی وجود ندارد ، اما مایک پنس معاون رئیس جمهور دستور ادامه این آژانس را صادر کرده است. رو به جلو.

طرفداران مهاجرت که خواستار این ممنوعیت شده اند ، می گویند که دولت توانایی محافظت از کودکان و ماموران مرزی را دارد. آنها می گویند دولت ترامپ از همه گیری به عنوان بهانه ای برای سرکوب مهاجران استفاده می کند.

لی گلرت ، وكیل آمریكایی گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد كه اجازه دهد این سیاست بی رحمانه و بی سابقه اعمال شود ، با توجه به صدمه ای كه این كودكان در صورت بازگشت به آن متحمل می شوند و راه های آسان در دسترس برای حفظ امنیت كودكان.” اتحادیه آزادی های مدنی ، از طریق ایمیل.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*