ایالت های آلمان در حال از بین بردن قوانین مربوط به ویروس ها هستند زیرا مبارزه با همه گیری از بین می رود


دو استان آلمان در حال نزدیک شدن به “قفل سخت” هستند.

در جنوب ایالت باواریای جنوبی ، فرماندار مارکوس سودر از قانون گذاران منطقه خواست تا از تصمیم دولت وی در اعلام وضعیت اضطراری حمایت کرده و اقدامات سختگیرانه جدیدی از جمله منع رفت و آمد شبانه ، آموزش بیشتر در خانه و کنترل دقیق تر مرزها را در دستور کار خود قرار دهند.

سودر به پارلمان مونیخ هشدار داد: “اعداد فقط پایین نمی آیند”: موج دوم از موج اول بدتر است.

آلمان موفق شد از تعداد زیادی از عفونت ها و تلفات ناگوار که در بهار در برخی دیگر از کشورهای مهم اروپایی دیده می شود ، جلوگیری کند و همچنان نرخ مرگ و میر در کل نسبت به کشورهایی مانند انگلیس ، فرانسه و اسپانیا کمتر است. اما در حالی که محدودیت های اعمال شده در ماه نوامبر باعث افزایش سرعت نمایی موارد شد ، این تعداد همچنان رو به خزش است.

موسسه رابرت كخ ، مركز كنترل بیماری های این كشور ، در 24 ساعت گذشته در روز سه شنبه 14 هزار و 54 مورد تازه تأیید شده را گزارش كرد كه از مجموع شیوع این بیماری ، این تعداد تقریباً به 1.2 میلیون نفر رسیده است. تعداد مرگ و میر ناشی از COVID-19 در کشور با افزایش 423 مورد به 19342 مورد رسید.

سودر خطاب به قانونگذاران گفت: “هر چهار دقیقه ، یک نفر در آلمان از روی تاج جان خود را از دست می دهد.”

استاندار محافظه کار که پس از انتخابات سراسری سال آینده به عنوان جانشین احتمالی آنگلا مرکل به عنوان صدارت انتخاب شد ، کسانی را هدف قرار داده است که قوانین موجود را نادیده گرفته یا آنها را پیدا کرده اند.

سودر گفت كه مقامات باواریایی علیه آنچه او “پرش با چسب” خواند ، عمل می كنند – این عمل برای دور زدن بسته شدن میله ها از یك غرفه در فضای باز با سرو شراب آب گرم به دیگری است. وی همچنین حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان و اعضای آن را که مخالف این محدودیت ها بودند و در برخی موارد ادعاهای بی اساس مبنی بر پایان همه گیری ویروس کرونا را مطرح کرد ، انکار کرد.

وزیر اقتصاد زاکسن ، مارتین دولیگ نیز از مردم خواست که در این کشور که از دژهای بسیار راست افراطی است ، قوانین را دنبال کنند.

وی گفت: “برای مناطقی که ماسک را رد می کنند و بیشترین اقدامات را انجام می دهند بیشترین تعداد عفونت را نمی توان درست دانست.” “بدیهی است که ارتباطی وجود دارد.”

“این واقعاً دلیل عقلی یا غیر منطقی است. و زاکسن باید بار دیگر به کشور عقل تبدیل شود. “

در همین حال مرکل گفت که اولین واکسن ویروس کرونا نمی تواند تا اوایل سال آینده در آلمان ظاهر شود.

مقامات ماه گذشته اعلام کردند که می خواهند مراکز واکسیناسیون گسترده تا اواسط دسامبر آماده شود. اما از آن زمان به بعد ، آژانس دارویی اروپا قرار است جلسه ای در تاریخ 29 دسامبر برای بحث در مورد تأیید واکسن ، ساخته شده توسط شرکت آلمانی BioNTech و شریک آمریکایی آن Pfizer.

مرکل در مصاحبه ای روز دوشنبه با Metropol FM ، یک ایستگاه رادیویی در برلین ، جامعه ترکیه در آلمان را هدف قرار داد ، مرکل گفت که این واکسن “با توجه به همه آنچه که اکنون می دانیم ، از ابتدای سال 2021 در اروپا موجود و تأیید می شود.”

رگولاتور انگلیس هفته گذشته به عنوان اولین فرد در جهان مجاز به استفاده اضطراری از واکسن شد و ایمن سازی از روز سه شنبه آغاز شد.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*