این اقدام فیشینگ با هدف تلاش برای انتشار واکسن علیه COVID-19 انجام می شود


محققان امنیتی IBM می گویند که آنها جاسوسی سایبری را یافته اند که از ایمیل های هدفمند فیشینگ برای جمع آوری اطلاعات حیاتی مربوط به ابتکار عمل سازمان ملل برای گسترش واکسن ویروس کرونا در کشورهای در حال توسعه استفاده می کند.

بوستون – محققان امنیتی IBM می گویند که جاسوسی سایبری را با استفاده از ایمیل های هدفمند فیشینگ کشف کرده اند تا تلاش کنند اطلاعات حیاتی در مورد ابتکار سازمان بهداشت جهانی برای پخش واکسن COVID-19 را در کشورهای در حال توسعه جمع آوری کنند.

محققان گفتند که آنها نمی توانند مطمئن باشند که چه کسی در پشت این کمپین که از سپتامبر آغاز شده است یا موفقیت آمیز بوده است. اما هدف قرار دادن دقیق و تلاش دقیق برای باقی نماندن آثار ، “نشانه های احتمالی کشتی های تجاری دولت-ملت” است ، “آنها در یک پست وبلاگ پنجشنبه گفتند.

نیک روزمن ، رئیس تیم اطلاعاتی جهانی IBM ، گفت: هر کسی که پشت این عمل باشد ، ممکن است انگیزه این را داشته باشد که یاد بگیرد چگونه واکسن ها به بهترین شکل قابل ارسال و ذخیره هستند – کل فرایند خنک سازی. وی افزود: یا ممکن است آنها بخواهند مشروعیت واکسن را تضعیف کنند یا حمله ای مخرب یا مخرب انجام دهند.

ایمیل های دروغین مدیرعامل شرکت چینی Haier Biomedical ، تأمین کننده اصلی هاوایی Biomedical این تحلیلگر گفت ، زنجیره سرد در جهان.

ایمیل های فیشینگ پیوست های مخربی داشتند که گیرندگان را وادار به وارد کردن اطلاعات معتبری می کردند که می تواند برای جمع آوری اطلاعات حساس در مورد شرکای حیاتی برای سیستم انتقال واکسن مورد استفاده قرار گیرد.

این اهداف شامل اداره کل مالیات و اتحادیه گمرکی کمیسیون اروپا و شرکتهایی است که برای تأمین انرژی یخچالهای واکسن قابل حمل صفحات خورشیدی تولید می کنند. زابوئوا گفت ، اهداف دیگر شرکت های پتروشیمی هستند ، احتمالاً به این دلیل که یخ خشک تولید می کنند که در زنجیره سرد استفاده می شود.

وی گفت ، آژانس اتحادیه اروپا مشغول بررسی رژیم های جدید واردات و صادرات برای واکسن های ویروس کرونا است و این یک معدن طلا برای هکرهایی است که به دنبال گام در سازمان های شریک هستند.

شرکت کوواکس در تلاش است تا پول کافی برای جمع آوری قراردادهای واکسن در برابر ثروتمندترین کشورهای جهان در رقابت برای تأمین دوزها در اسرع وقت جمع کند. اما سازمان ملل و Gavi میلیون ها دلار در تجهیزات زنجیره سرد در آفریقا و آسیا سرمایه گذاری کرده اند. سرمایه گذاری در توسعه مدتها قبل از سرعت گیری همه گیر برای آماده سازی برای انتشار جهانی واکسن های ویروس کرونا ، تسریع شده بود.

در پست وبلاگ گفته شده است که شخصی که عامل عملیات فیشینگ بوده است به دنبال “اطلاعات عمیق در مورد خرید و جابجایی واکسنی است که می تواند زندگی و اقتصاد جهان را تحت تأثیر قرار دهد.” واکسن های کرونا ویروس یکی از پرطرفدارترین محصولات در جهان با گسترش آنها است ، بنابراین سرقت نیز می تواند خطرناک باشد.

ماه گذشته ، مایکروسافت گفت که تلاش های بسیار ناموفق هکرهای روسی و کره شمالی برای سرقت داده های شرکت های داروسازی برجسته و محققان واکسن را مورد حمایت قرار داده است. اطلاعاتی در مورد موفقیت یا جدی بودن این تخلفات ارائه نمی دهد. دولت ایالات متحده در ماه ژوئیه در پرونده های کیفری گفت ، هکرهای دولت چین تولیدکنندگان واکسن را نیز هدف قرار داده اند.

مایکروسافت گفت که بیشتر اهداف – در کانادا ، فرانسه ، هند ، کره جنوبی و ایالات متحده واقع شده است – واکسن ها و روش های درمانی با COVID-19 را مطالعه کرده اند. اهداف را مشخص نکرد.

روز چهارشنبه ، انگلیس اولین کشوری بود که واکسن COVID-19 را به سختی آزمایش شده ، واکسنی که توسط داروساز آمریکایی Pfizer و BioNTech آلمان تولید شده است ، مجاز دانست.

دیگر کشورها نیز عقب نیستند: نهادهای نظارتی نه تنها در ایالات متحده بلکه در اتحادیه اروپا و کانادا نیز واکسن Pfizer را بهمراه یک گلوله توسط Moderna Inc آزمایش می کنند. تنظیم کننده های انگلیس و کانادا همچنین در حال بررسی واکسنی هستند که توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

چالش های لجستیکی توزیع واکسن در سراسر جهان بسیار زیاد است. Pfizer-BioNTech باید در دمای بسیار سرد حدود منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) ذخیره و حمل شود.

———

لوری هنان ، نویسنده آسوشیتدپرس ، از پاریس ، در تهیه این گزارش مشارکت داشت.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*