[ad_1]

وكلاي كليسايي با بيش از 160 شهرداري در كاليفرنيا اعلام كردند كه پس از اينكه دادگاه عالي دادگاه فدرال به دادگاه پايين تر فدرال گفت كه محدوديت هاي ويروس كرونا در خدمات كليسايي را بررسي مي كند ، خواهان صدور حكم فوري دادگاه براي مجازات عبادت در داخل خانه خواهند شد.

پیروزی آشکار کلیسای Harvest Rock مستقر در پاسادنا و وزارت بین الملل برداشت در پی رای اخیر دادگاه عالی به نفع کلیساها و کنیسه های نیویورک صورت گرفت.

استاور گفت: “در نهایت ، نتیجه این است که جایی که دادگاه باید برود اجتناب ناپذیر است.” “آنچه دادگاه هفته گذشته انجام داد و آنچه امروز انجام داد ، منظره كاملاً جدیدی است ، و من فكر می كنم كه آنها جهت گیری مورد نظر خود را به روشنی تلگراف كرده اند.”

هفته گذشته ، دادگاه عالی با تقسیم 5-4 ، حکم داد که نیویورک نمی تواند محدودیت های خاصی را برای حضور در کلیسا و کنیسه اعمال کند.

یوجین ولوک ، استاد حقوق در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، گفت که دعاوی کلیسا با ادامه همه گیری موفقیت بیشتری داشت ، زیرا آنها توانستند نشان دهند که تابع قوانینی نابرابر با کسانی که با برخی از مشاغل ناچیز روبرو هستند.

رای دادگاه عالی یک روز پس از قدرت گرفتن رستوران ها در به چالش کشیدن ممنوعیت غذا خوردن در خارج از شهر لس آنجلس صادر شد. یک قاضی دادگاه عالی روز سه شنبه این شهرستان را به دادگاه برگرداند تا شواهدی را نشان دهد که ممنوعیت خارج از اتاق ناهار خوری از شیوع ویروس جلوگیری می کند.

قاضی تقاضای بازداشت موقت را رد کرد ، اما اگر طرف رستوران ها باشد که حکم خودسرانه و دمدمی مزاجی است ، می تواند درخواست خود را صادر کند. مقامات لس آنجلس می گویند خوردن بدون ماسک تهدیدی برای انتقال ویروس است که اکنون از کنترل خارج شده است.

در مجموع ، پرونده های کلیسا و رستوران نشان دهنده دستاوردهای نادر از چالش های حقوقی مقررات COVID-19 است که معمولاً در برابر نبردهای قانونی مقاومت می کنند. به استثنای موارد کمی ، قضات کالیفرنیا به دلیل اعمال محدودیت های مختلف در کنار دولت بودند.

در یک مورد ، یک قاضی منطقه جنوبی در کالیفرنیای شمالی به Newsom دستور داد تا دستورالعمل ویروس کرونا را که می تواند در قوانین ایالت تداخل داشته باشد ، متوقف کند. اما دادگاه تجدیدنظر ضمن رسیدگی به پرونده ، این دستور را به حالت تعلیق درآورد.

ماه گذشته ، یک قاضی سان دیگو پرونده ای را از رستوران ها و سالن های بدنسازی که به دنبال بازگرداندن سرویس های داخلی بودند ، رد کرد و مجبور شدند برای کاهش سرعت ویروس کرونا ویرایش ها را به خارج از کشور منتقل کنند.

س questionال این است که دستور اقامت در خانه در آینده که انتظار می رود طی روزهای آینده از فرماندار برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد بیمارستان ، در این موارد تأثیر بگذارد.

وکیل دنیس الیس ، نماینده انجمن رستوران های کالیفرنیا ، گفت که اگر دستور نیوزوم به اجرا درآید ، دادخواست آنها بی ربط نخواهد بود. الیس گفت ، یک پیروزی در دادگاه برای رستوران ها به آنها امکان می دهد تا در پایان لغو سفارش غذا در خارج غذا سرو کنند.

دستور Newsom که پس از اشغال بیش از 85٪ تخت های بخش مراقبت های ویژه در منطقه ای اجرا می شود ، غذا خوردن در فضای باز را متوقف می کند و کلیساها را حداقل به مدت 3 هفته به خدمات در فضای باز محدود می کند. اما این اجازه می دهد فروشگاه ها با محدودیت ظرفیت 20٪ باز بمانند.

ولوچ گفت: این اختلاف می تواند دریچه ای برای چالش های حقوقی بیشتر در مورد كلیساهایی كه ادعا می كنند تحت برخورد نابرابر قرار دارند ، باز كند ، كه حقوق آنها را در مورد اصلاحیه اول نقض می كند.

در ماه های گذشته ، دادگاه های کالیفرنیا محدودیت های عبادت را رعایت کرده اند ، اگرچه برخی از کلیساها با دستور تعطیلی مخالفت کرده اند.

در شهرستان سن دیگو ، درگیری بین مقامات شهرستان و کلیسای بیدار که پنج نمازخانه در منطقه سن دیگو اداره می کند و آشکارا با محدودیت های کالیفرنیا مخالف است ، درگرفت.

روز شنبه ، این شهرستان شورایی را صادر کرد و دانشگاه بیدار در سن دیگو را به عنوان منبع شیوع شناسایی کرد ، و این اقدام بسیار نادر از نامگذاری عمومی کلیسا را ​​انجام داد. این مقاله می گوید هر کسی که در هفته و در تاریخ 15 نوامبر در خدمات و رویدادهای بسته در آنجا شرکت کند ، باید به مدت دو هفته قرنطینه شود.

روز چهارشنبه ، او دو پردیس دیگر دانشگاه بیدار در حومه سان مارکوس و چولا ویستا را به مشاوره های خود اضافه کرد و 64 مورد را در سه محل گزارش داد.

بیدار بارها با دستورات مخالفت کرده است و اولین نهادی است که حکم فسخ از شهرستان را در ماه جولای دریافت می کند. در این بیانیه آمده است که مقامات در حال بررسی گزارش یک پایگاه خبری داخلی هستند و عدم رعایت دستورات دولت می تواند منجر به پیگرد قانونی و جریمه نقدی 1000 دلاری شود.

در سه هفته گذشته ، شهرستان 103 مورد حکم فسخ و معافیت به عنوان بخشی از تلاش شدید اجرایی شامل 8 معاون کلانتری صادر کرده است. بیشتر این اهداف رستوران ها و سالن های ورزشی هستند ، اما پنج کلیسا وجود داشت ، از جمله سه پردیس بیدار.

Awaken در 17 نوامبر گفت که “به ارائه امن ترین خدمات شخصی و آنلاین ادامه خواهد داد.” مقامات کلیسا روز پنجشنبه بلافاصله به درخواست برای توضیح بیشتر پاسخ ندادند.

———

گزارشگر آسوشیتدپرس ، الیوت اسپاگات از سان دیگو در این کار مشارکت داشت.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر