در واقع اسانس ها به عنوان یکی از مواد های اولیه در شیرینی پزی ها هستند و افراد بر اساس ذائقه ای که دارند می توانند اسانس مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنند و به دلیل استقبال بسیار زیادی که از این اسانس ها صورت گرفته سبب شده که بازار خرید فروش آن در تمام طول سال رونق قابل ملاحظه ای را داشته باشد. چنین ادعایی گاهی برای محصولاتی مانند صابون، لوسیون و روغن های ماساژ حاوی روغن های اساسی ساخته می شود و به عنوان «آروماتراپی» به بازار عرضه می شود. بسیاری از روغنهای ضروری برای استفاده به عنوان یک طعم دهنده مناسب هستند و برای مصرف انسانی امن هستند.

مقدار مصرف و روش استفاده اصولی؛ تضمینِ نتایج بینظیرترکیبات مفید موجود در اسانسها به سه روش – استنشاق، استفاده موضعی روی پوست و بلع خوراکی استفاده میشن.گاهی اوقات اسانسها مستقیماً برای درمان درد در قسمت خاصی از بدن، روی پوست استفاده میشن؛ برای تسکین کمردرد، یا تسکین درد عضلات و حتی تسکین درد سینوسها. در بهترین روش استفاده اسانس خوراکی، اسانسها همراه با یه روغن حامل (مثل بادام، هسته زردآلو یا روغن آووکادو) رقیق میشن تا اثربخشی خوبی داشته باشن. همانطور که میدانید امروزه خرید اسانس ها نسبت به گذشته بیشتر شده و کاربرد بسیار بالایی که در صنایع غذایی، بهداشتی، آرایشی و دارویی دارند.

اسانسها علاوه بر این که طعم و بوی مواد غذایی را معطر میکند خاصیت آنتی باکتریال دارد، همچنین برای رفع بوی بد برخی مواد کاربرد دارد. همچنین اسانس ها دارای خاصیت ضد فاسد شدن هستند و می توانند طول عمر مواد غذایی را افزایش دهند. چرا که ما محصولات بسیار با کیفیتی را در اختیار آن ها قرار خواهیم داد که همین امر نیز سبب افزایش کیفیت محصول نهایی که اسانس در آن به کار رفته است خواهد شد. خرید اسانس پرتقال، توت فرنگی، و بسیاری از میوه های دیگر از شرکت ها و فروشگاه های معتبر این اطمینان خاطر را به وجود می آورد که اسانس خریداری شده از کیفیت و سلامت کافی برخوردار است.

اسانس توت فرنگی یکی دیگر از اسانس هایی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد، در تولید بسیاری از موارد بهداشتی و آرایشی، انواع دسر، طعم دهنده به غذا، شربت و بسیاری از داروها ( مخصوص کودکان ) از اسانس توت فرنگی استفاده می شود. در ادامه­ ی مقاله به بررسی کاربرد اسانس ­ها در صنایع مختلف می­پردازیم.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت خرید اسانس جیبی.

ایندکسر