[ad_1]

مادرید – بازار کک باستانی و نمادین Rastro در مادرید پس از هشت ماه تعطیلی مشکوک بر سر بیماری همه گیر COVID-19 در اطراف پایتخت اسپانیا ، روز یکشنبه افتتاح شد.

این موضع هم مورد انتقاد قرار گرفت و هم مورد تمجید قرار گرفت.

پس از مذاکرات طولانی ، مقامات شهری توافق کردند که Rastro می تواند با ظرفیت 50٪ افتتاح شود ، و نیمی از 1000 غرفه آن هر یکشنبه و با حداکثر جمعیت 2700 نفر متناوب است.

پلیس هواپیماهای بدون سرنشین رزرو برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد بازار را رصد کرد.

Rastro با قدمت دهه 1700 ، ترکیبی از عتیقه جات ، لباس ، مبلمان ، آجر و کنجکاوی را در دکه هایی که در محله ای شبیه به جنگجو در کنار میدان با شکوه میدان مادرید مادرید شناور است به فروش می رساند.

یک مکان دیرینه برای ملاقات و نوشیدن ، بازار پر جنب و جوش صبح یکشنبه هزاران گردشگر و ساکن را به خود جلب کرده است. اگر بعد از ساعت 11 صبح می رسید ، حرکت تقریبا غیرممکن بود.

اگرچه بسته بندی نشده است – با جریان عابر پیاده یک طرفه برای جلوگیری از خوشه بندی – از ظهور Rastro به احتمال زیاد استقبال می شود ، نمونه دیگری از تلاش مادرید برای ادامه کار است.

سارا گارسیا ، صاحب فروشگاه طلا و جواهر 44 ساله گفت: “اینجا ما هستیم ، بیرون.” “ما تمام قوانینی را که به ما گفته شده است پیروی می کنیم کاملاً رعایت می کنیم. ما امنیت بیشتری نسبت به داخل خانه داریم ، بنابراین بهترین مکان است ، بنابراین من به همه می گویم که به Rastro بیایند زیرا این مکان امن است. “

در ابتدای همه گیری ، بیمارستان ها و سردخانه های مادرید شلوغ بود. این وضعیت در ماه مه آرام گرفت ، اما موج دوم تابستان امسال با افزایش عفونت ها ، منطقه را دوباره در کانون توجه قرار داد.

با این وجود ، ایزابل دیاز آیوزو ، رئیس جمهور منطقه ای محافظه کار ، به طور مداوم از اقدامات دولت چپ چپ برای مهار ویروس انتقاد می کند و به طور مداوم با اقدامات پیشگیرانه در بقیه اسپانیا مخالفت می کند.

دیاز آیوسو اصرار دارد که اقدامات شجاعانه راه حل نیست ، و در عوض محدودیت های سبک تر و محلی تر را انتخاب می کند ، با بارها و رستوران ها بیشتر روز و سینماها و تئاترها ، البته با ظرفیت کم ، اجباری است. ماسک و فاصله اجتماعی.

اگرچه هیچ کس به طور قطعی نمی داند که چرا داده ها در برخی مناطق در حال افزایش یا کاهش است ، اما به نظر می رسد امروزه داده های بهداشتی از دیاز آیوسو پشتیبانی می کنند ، که باعث شد هفته گذشته برخی روزنامه های آلمانی درباره “معجزه مادرید” صحبت کنند.

نرخ عفونت 14 روزه در منطقه زیر 300 در 100000 نفر است – هنوز هم بالا است ، اما زیر میانگین ملی و اروپایی است و به دور از 500 رقمی است كه مادرید چند هفته پیش منتشر كرد.

برخی از کارشناسان علت این کاهش را عامل ترس می دانند ، که باعث شده اهالی مادرید در میان مراقبت های روزافزون رسانه ای احتیاط بیشتری داشته باشند ، اما همچنین به این دلیل که مقامات منطقه ای آزمایش سریع آنتی ژن را ترجیح می دهند ، که ارزان تر است اما بیشتر موارد علامتی را تشخیص می دهد ، در حالی که کمتر آزمایش گران قیمت تر ، وقت گیر اما دقیق تر انجام دهید.

حتی اگر این امر کمی اطلاعات آلودگی را بهم بزند ، میزان بستری مستقیم در بیمارستان نیز به وضوح در حال کاهش است.

بیماران COVID-19 ، به ترتیب بهتر از بسیاری از مناطق اسپانیا ، 14 و 32 درصد از تخت های مراقبت های ویژه و بیمارستانی را اشغال می کنند.

دیاز آیوسو می گوید که “افتخار می کند تعرفه ها را بدون دستور تعطیلی ده ها شرکت بهبود بخشد” ، و اضافه کرد که مادرید در حال حاضر از هر سه شغل جدید یکی تولید می کند.

اما برخی از کارکنان بهداشتی قانع نشده اند.

“عیسی گارسیا راموس” سخنگوی اتحادیه پرستاران Satse در مادرید گفت: “صحبت کردن در این مورد مناسب نیست وقتی که ما روزانه بین 20 تا 30 مرگ ناشی از COVID در مادرید داشته باشیم.”

گارسیا می گوید در حالی که تعداد آنها رو به کاهش است ، 15000 کارگر بهداشت در مادرید “اشباع” شده اند. وی گفت: حدود 1500 برای مرخصی استعلاجی COVID-19 هستند و وضعیت عادی در بیمارستان ها “بسیار دور است”.

بسیاری از کارمندان بهداشت به ویژه از تصمیم دیاز آیوسو برای ریختن تقریباً 50 میلیون یورو (59 میلیون دلار) در یک بیمارستان 1000 تختخوابی برای کمک به مقابله با ویروس کرونا ، به جای قطع سیستم شکسته شده توسط کاهش هزینه ها ، عصبانی هستند.

بیمارستان پرستاری اورژانس ایزابل زندال که در کمتر از شش ماه ساخته شده است ، قرار است به زودی افتتاح شود ، اما هنوز مشخص نیست که چه کسی آن را خدمت خواهد کرد.

دیاز آیوسو امیدوار است که کارکنان بیمارستان های دیگر به طور داوطلبانه بیایند ، اما توضیح نداد که مراکز مشغول فعلی که از آنجا می آیند با تعداد کارمندان کمتری چه کار خواهند کرد.

گارسیا راموس با اشاره به اینکه بیمارستان های مادرید دارای بالهای کامل هستند که به دلیل کمبود منابع مورد استفاده قرار نمی گیرند ، گفت: “من فکر می کنم ما تنها کسانی در جهان هستیم که چنین کاری انجام داده ایم و این همه چیز را می گوید.”

وی گفت: “فرم دادن به این مناطق ، بهبود زیرساخت های موجود و تقویت آنها با پرستاران و سایر متخصصان بهداشت مفید تر خواهد بود.”

——

آریتز پارا ، نویسنده AP و آلیشیا لئون در مادرید به این گزارش کمک کردند.

——

پوشش AP را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر