بازرسی فعالیت: ترامپ نقش نظامی در واکسن ها را نقض می کند


از همان ابتدا ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد داده است که ارتش نقش اصلی را در تولید ، تولید و توزیع واکسن های همه گیری ایفا خواهد کرد.

مضمون نظامی در اطلاعیه 15 آوریل در مورد ایجاد عملیات Warp Speed ​​ظاهر شد. ترامپ در سخنرانی خود از باغ رز ، تلاش را به پروژه منهتن ، یک برنامه موفقیت آمیز جنگ جهانی دوم برای طراحی و ساخت اولین بمب های اتمی جهان تشبیه کرد.

ترامپ با اشاره به این پروژه به عنوان مشارکتی که ترکیبی از منابع کامل پنتاگون و وزارت بهداشت و خدمات انسانی است ، گفت: “این به معنای قدرت و قدرت کامل ارتش است.” وی افزود: ما قدرتمندترین ارتش را در طول تاریخ بشر داریم.

در واقع ، ارتش کمک زیادی به این پروژه کرد. طیف وسیعی از کمکها را در قالب برنامه ریزی ، مدیریت برنامه ، تجربه لجستیکی و سایر تلاشها ارائه داده است. کار سریع روی واکسن های COVID-19 همچنین از سرمایه گذاری های گذشته آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته پنتاگون در علوم و فناوری بیماری های عفونی سود برده است.

ژنرال ارتش گوستاو پرنا از سمت خود به عنوان فرمانده فرماندهی مواد ارتش برکنار شد تا به عنوان افسر ارشد عملیاتی عملیات Warp Speed ​​عمل کند ، و وی همچنین در ابتدا چرخش نظامی را به این تلاش انجام داد.

پرنا در بیانیه ای از باغ گل رز با ترامپ گفت: “این ماموریت شکست دشمن است.” “ما دشمن را شکست خواهیم داد.”

اما ترامپ و نه پرنا نقش ارتش را گمراه کردند. ترامپ در بیانیه اولیه گفت كه ارتش “هر هواپیما ، كامیون و سربازی را كه لازم باشد” برای توزیع واكسن آماده می كند.

ماه ها بعد ، او حتی با صراحت بیشتری – و هنوز هم نادرست – اظهار داشت که ارتش تحویل خواهد داد.

وی در ویدئویی که در 7 اکتبر در توییتر منتشر شد ، گفت: “ارتش ما توزیع را انجام می دهد – به آن لجستیک گفته می شود.”

دو هفته بعد ، در جریان مناظره خود با جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، دموکرات ، ترامپ گفت: “ما عملیات Warp Speed ​​را داریم ، یعنی ارتش واکسن را توزیع می کند.”

در حقیقت ، ارتش واکسن را توزیع نخواهد کرد ، اگرچه فرمانداران ایالتی این قدرت را دارند که از اعضای گارد ملی خود برای تعدادی از وظایف پشتیبانی امنیت عمومی استفاده کنند ، از جمله پشتیبانی تدارکات واکسن در صورت لزوم.

پرنا در 27 اکتبر گفت: “این چشم انداز که برخی از مردم می گویند این نیست که کامیون های ارتش که واکسن می دهند در خیابان ها حرکت کنند”.

و همچنین ارتش واکسن تولید ، ذخیره یا مدیریت نخواهد کرد. پنتاگون ماه هاست که می گوید تنها در صورت عدم موفقیت خرده فروشان در دستیابی به یک نقطه دورافتاده از کشور ، در توزیع واکسن نقش خواهد داشت.

پل مانگو ، معاون رئیس ستاد بهداشت و سیاست اجتماعی ، در 24 اکتبر گفت: “ارتش فدرال در انتقال دوزها یا تزریق واکسن مشارکت نخواهد کرد.”

پنتاگون گمانه زنی در مورد قصد تهیه واکسن را به شدت رد کرد و در عوض اظهار داشت که هرگونه درگیری استثنایی است ، مانند موردی که خدمات تحویل تجاری عادی نمی تواند به یک نقطه زایمان برسد. هفته گذشته پنتاگون گفت چنین استثنائی صورت نگرفته است.

علاوه بر پرنا ، مدیریت ارشد Operation Warp Speed ​​شامل سرهنگ بازنشسته ارتش متیو هپبورن است که به عنوان یک افسر برجسته در تولید واکسن خدمت می کند. وی پزشک ، مهندس پزشکی و مدیر سابق آموزش پزشکی پرسنل امنیت ملی در کاخ سفید است.

———

یادداشت سردبیر – نگاهی به صحت گفته های شخصیت های سیاسی.

———

بررسی واقعیت AP را در http://apnews.com/APFactCheck پیدا کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*