[ad_1]

واشنگتن – جو بایدن با تصمیمی متفاوت از هر رئیس جمهور جدید دیگر روبرو است: حمایت از محاصره کوتاه مدت ملی برای دستگیری سرانجام همه گیری همه گیر.

اما بحث در میان اعضای هیئت مشاوره ویروس کرونا ، که بایدن این هفته اعلام کرد ، پر جنب و جوش تر است. یکی از اعضا ، دکتر مایکل استرهلم ، پیشنهاد محاصره چهار تا شش هفته ای با کمک مالی برای آمریکایی هایی که معیشت آنها تحت تأثیر قرار خواهد گرفت ، بود. وی بعداً اظهارات خود را پس داد و توسط دو عضو دیگر کمیسیون رد شد و آنها گفتند که نباید محاصره گسترده را در نظر گرفت.

اما مسدود کردن تماس ها به ویژه حساس است. از یک سو ، تقریباً غیرممکن است که رئیس جمهور بتواند خود به تنهایی حکمرانی کند ، این امر مستلزم حمایت دو حزب از مقامات ایالتی و محلی است. اما به طور گسترده تر ، آنها یک نقطه سیاسی هستند که می توانند تلاش های بایدن را برای متحد کردن یک کشور عمیقا تقسیم شده تضعیف کنند.

دکتر آمش آدالیا ، دانشمند ارشد مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز ، اظهار داشت: “این واکنش بزرگی ایجاد خواهد کرد.” “نتیجه گیری می تواند عواقبی داشته باشد که ارزش چنین رویکردی را کاهش دهد.”

با این وجود قربانیان همه گیری همچنان در حال افزایش است.

ویروس کرونا ویروس 10.6 میلیون مورد عفونت تایید شده و نزدیک به یک چهارم میلیون مرگ و میر در ایالات متحده است ، با یک مدل دقیق نظارت شده در دانشگاه واشنگتن پیش بینی نزدیک به 439000 مرگ تا 1 مارس.

موارد جدید در روز در حال رشد هستند ، بارها و بارها رکورد شکنی می کنند و در روز پنجشنبه بیش از 153،000 رکورد می رسند.

چندین کشور شروع به بازگرداندن برخی از محدودیت های اعمال شده برای اولین بار در بهار کرده اند. اما رهبران در بیشتر کشور همچنان هوشیار هستند ، زیرا درک می کنند که آمریکایی ها از خلل و ویروس ویروسی خسته شده اند.

در واقع ، پس از اظهار نظر اوسترهلم ، تعدادی از اعضای گروه ویژه بایدن برای انکار علنی گزینه های محاصره خارج شدند. دکتر Vivek Murty ، یک جراح سابق جراح در ایالات متحده که یکی از روسای هیئت مشاوره ویروس کرونا است ، باید گفت این گروه در حال بررسی “یک سری محدودیت هایی است که ما بر اساس شدت ویروس در یک منطقه انجام می دهیم.” .

“ما در جایی نیستیم که بگوییم کل کشور را تعطیل کنیم. ما باید تمرکز بیشتری داشته باشیم. “مورتی به صبح بخیر آمریکا در ABC گفت. “اگر این کار را نکنیم ، آنچه شما خواهید فهمید این است که مردم حتی بیشتر خسته خواهند شد. مدارس به روی کودکان باز نخواهند شد و اقتصاد آسیب بیشتری می بیند ، بنابراین ما باید علم را دنبال کنیم ، اما باید دقیق تر هم باشیم. “

دکتر سلین گراوندر ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشکده پزشکی نیویورک و یکی دیگر از اعضای گروه ویژه در گفتگو با CNBC ، گفت که “به عنوان یک گروه ، اتفاق نظر بر این است که ما به یک روش دقیق تر نیاز داریم.”

“از نظر جغرافیایی می توانیم تمرکز بیشتری داشته باشیم. ما همچنین می توانیم بیشتر روی آنچه که می بندیم متمرکز شویم. “

در حین مبارزات انتخاباتی ، بایدن متعهد شد که آزمایش را به طور گسترده و در دسترس قرار دهد. استخدام هزاران متخصص بهداشت برای کمک به اجرای برنامه های ردیابی تماس. و به مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها راهنمايي كنند تا راهنمايي هاي شفاف و آگاهانه از سوي مشاغل ، مدارس و كاركنان محلي در مورد باز شدن در مناطقي كه بسته هستند را ارائه دهد.

برای آماده سازی برای پرشهای احتمالی در موارد ، وی منابع وزارت دفاع را برای تأمین ظرفیت مرکز پزشکی ، پشتیبانی لجستیکی و پزشکان و سایر کادر پزشکی در صورت لزوم آماده می کند. بایدن همچنین از قانون ساخت دفاع برای افزایش تولید ماسک ، محافظ صورت و سایر تجهیزات محافظت شخصی برای کمک به رفع کمبودها در بیمارستان ها استفاده خواهد کرد.

اما بایدن خود برخی از سردرگمی ها را در مورد موقعیت خود در مورد قفل ها در طول مبارزات انتخاباتی تقویت می کند. وی در ابتدا به ABC گفت كه اگر آنها را برای بستن كشور به وی توصیه كنند “به حرف دانشمندان گوش خواهد داد” و سپس موضع گیری دقیق تری انجام داد.

وی در ماه سپتامبر به تالار شهر گفت: “من فکر نمی کنم نیازی به تعطیلی کل اقتصاد باشد.”

حتی اگر قفل ملی معنا پیدا کند ، نظرسنجی ها نشان می دهد که اشتهای آمریکایی ها برای زندان رو به کاهش است. گالوپ دریافت كه فقط 49٪ آمریكایی ها اظهار داشتند كه به دلیل شیوع ویروس “بسیار مایل” هستند كه یك ماه اقامت در خانه را انجام دهند. یک سوم کامل گفت که بعید به نظر می رسد که چنین دستوری را انجام دهند.

کاتلین سبلیوس ، که در زمان دولت اوباما وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه بود ، گفت که بسیار عاقلانه است که بایدن فعلا گزینه های خود را باز بگذارد ، به ویژه از آنجا که ترامپ از محاصره ها انتقاد کرده است.

وی گفت: “این یک موضوع بسیار موذی است.” “من فکر می کنم معقولانه ، رئیس جمهور منتخب نمی خواهد برای یک دوره با رئیس جمهور فعلی وارد بحث شود که وی صلاحیت انجام آن را ندارد.”

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر