با افزایش تعداد مرگ های ویروسی کرونا ، ایالات متحده واکسن سفارش می دهند


طبق پروژه ردیابی COVID ، تعداد آمریکایی های بستری شده در COVID-19 روز پنجشنبه در ایالات متحده به بالاترین رقم 100،667 رسید. بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، این رقم در ماه گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است و مرگ روزانه جدید به طور متوسط ​​210000 نفر و مرگ و میر به طور متوسط ​​1800 نفر در روز است.

آریزونا در روز جمعه بیش از 5،000 مورد جدید COVID-19 برای دومین روز متوالی گزارش کرد ، زیرا تعداد تخت های مراقبت ویژه در سراسر کشور به کمتر از 10٪ رسیده است. مسئولان بیمارستان گفتند که شیوع این ماه بیش از ظرفیت بیمارستان خواهد بود.

نوادا روز پنجشنبه 48 مورد از مرگ ویروس کرونا را اعلام کرد ، که مرگبارترین روز از زمان بروز همه گیری است و تعداد کل مرگ و میرها بیش از یک هفته پس از اعمال محدودیت های جدید تجاری همچنان افزایش می یابد. یک بیمارستان آنقدر پر بود که بیماران را در یک واحد کمکی در گاراژ معالجه می کرد.

کارولینای شمالی رکورد 5600 مورد تأیید شده جدید را در روز پنجشنبه و 2100 بستری در بیمارستان گزارش کرد ، زیرا انتظار می رود نزدیک به 85000 دوز واکسن Pfizer ، احتمالاً از 15 دسامبر باشد.

مقامات بهداشت می ترسند اوضاع قبل از بهبود بدتر شود به دلیل تأخیر در اثر شکرگذاری ، زمانی که میلیون ها آمریکایی هشدارها را برای ماندن در خانه و جشن گرفتن تنها با اعضای خانواده خود نادیده گرفتند.

در همان زمان ، بیمارستان ها – و کارکنان آنها – تا حد مجاز کشیده شده اند.

به گفته وزارت بهداشت ، در پنسیلوانیا ، تقریبا نیمی از بیمارستان های منطقه جنوب مرکزی و یک سوم بیمارستان های جنوب غربی انتظار کمبود نیرو را دارند.

دکتر ارشد راشل لوین ، مقام ارشد بهداشت دولت ، روز پنجشنبه گفت که 85 درصد از تخت های مراقبت های ویژه ایالت اشغال شده اند و مدل سازی نشان می دهد که در ماه جاری پر خواهند بود. در همین حال ، پرستاران در منطقه فیلادلفیا گفتند که تعداد زیادی از بیماران مبتلا به COVID-19 بر کیفیت مراقبت از آنها تأثیر می گذارد.

لوین گفت: “من این را یک نگرانی جدی می دانم که باید برای جلوگیری از آن تلاش کنیم.” “تمام مدت من از پزشکان و مدیریت بیمارستان می شنوم که بیمارستان ها چقدر پرتنش هستند.”

هفته گذشته تا چند ماه طول می کشد تا بسیاری از آسیب پذیرترین کشور در معرض ایمنی قرار گیرند ، دکتر دبورا بیرکس ، هماهنگ کننده پاسخ ویروس کرونا ، گفت: وی گفت ، تا آن زمان ، آمریکایی ها نباید جلسات داخلی را با افراد خارجی برگزار کنند و یا ماسک های خود را در هر زمان که در خارج از منزل هستند بردارند – و به فاصله گرفتن از دیگران و شستن دست های خود ادامه دهند.

بیرکس پس از شرکت در جلسه ای در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: “من فکر می کنم همه می توانند ببینند که جهش فعلی ما در ایالات متحده بسیار سریعتر و گسترده تر است و طولانی تر است.”

یک گروه مدل سازی تأثیرگذار در دانشگاه واشنگتن روز جمعه گفت که انتظار می رود معرفی واکسن در ایالات متحده به معنی 9000 مرگ کمتر تا اول آوریل باشد. موسسه شاخص ها و برآورد های بهداشتی پیش بینی می کند که درجه حرارت بالاتر و سپس افزایش سطح واکسیناسیون منجر به کاهش مداوم تلفات روزانه از ماه فوریه خواهد شد.

این گروه گفت ، حتی در صورت استفاده از واکسن ، اگر ایالت ها اقدامی برای کنترل روند کنونی انجام ندهند ، شمار کشته شدگان می تواند تا 1 آوریل به 770،000 نفر برسد.

در سطح ملی ، ویروس کرونا به دلیل نزدیک به 277000 مورد مرگ و 14 میلیون مورد عفونت مورد تایید قرار گرفته است.

در حالی که ایالت ها برای واکسیناسیون ساکنان آماده می شوند ، به نظر می رسد اکثر آنها در حال گوش دادن به دستورالعمل های غیر الزام آور این هفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها هستند تا کارکنان مراقبت های بهداشتی و بیماران خانه سالمندان را در درجه اول قرار دهند.

فرماندار کنتیکت ، ند لامونت گفت که ساکنان خانه های سالمندان ، همراه با کارمندان بهداشت و درمان ، اولین دوزها را دریافت می کنند.

“اینها افرادی هستند که اغلب از عوارض رنج می برند. این افراد پیرتر هستند که به احتمال زیاد دچار مرگ می شوند. و اینها افرادی هستند که به احتمال زیاد وارد بیمارستان می شوند. ” کانکتیکات انتظار دارد اولین محموله خود را با 31000 دوز واکسن در 14 دسامبر از Pfizer و اولین محموله خود را با 61،000 واکسن از Modern در 21 دسامبر دریافت کند.

اما کشورها همچنین نگرانی های خود در مورد اقتصاد و حمایت از کارگران اصلی را متعادل کرده اند.

فرماندار کانزاس ، لورا کلی گفت که طرح واکسن ایالتی نیاز به ارسال اولین عکس ها برای کارکنان بهداشتی در خط مقدم خطر ابتلا به ویروس کرونا دارد ، از جمله کارگران خانه سالمندان و همچنین ساکنان خانه سالمندان. کارگران کارخانه بسته بندی گوشت و کارمندان فروشگاه های مواد غذایی همراه با اولین پاسخ دهندگان در صف بعدی خواهند بود.

———

گزارش های وبر از Fenton ، میشیگان و Rubinkam از Allentown ، پنسیلوانیا. برایان اندرسون در رالی ، کارولینای شمالی ؛ کارلا کی جانسون در سیاتل ؛ ادیت لدرر در نیویورک ؛ جان هانا در Topeka ، کانزاس ؛ پل داونپورت در ققنوس ؛ سام متز در شهر کارسون ، نوادا ؛ و سوزان هی از هارتفورد ، کانتیکت ، در این داستان سهیم بودند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*