با افزایش فشار ، خوش بینی برای لایحه تسکین COVID-19 در حال افزایش است


واشنگتن – خوشبینی برای تسکین طولانی مدت COVID-19 در حالی در کپیتول هیل ایجاد می شود که نمایندگان عادی معمولی از طرح دو طرفه در میانه راه در سنا و به عنوان رهبران ارشد کنگره برای اولین بار از زمان پشتیبانی حمایت کردند. ماه ها.

نانسی پلوسی رئیس مجلس و میچ مک کانل رهبر اکثریت مجلس سنا – رقبای مکرر اما معامله گران اثبات شده – روز پنجشنبه با تلفن صحبت کردند ، گفتگویی که یک روز پس از آن انجام شد که Pelosi آمادگی وی را برای امتیازات بزرگ در جستجوی بسته نجات COVID اعلام کرد. -19 در محدوده 1 تریلیون دلار.

سخنگوی Pelosi با اعلام این تماس تلفنی ، در توییتر نوشت که این امر در مورد “تعهد مشترک آنها برای تکمیل همه موارد و کاهش COVID در اسرع وقت” است.

“ما گفتگوی خوبی داشتیم. مک کانل گفت: “من فکر می کنم هر دوی ما علاقه مندیم که هم در omnibus و هم در ویروس کرونا نتیجه بگیریم.”

با افزایش پرونده های COVID-19 و سوابق تلفات روزانه ، بدون شک جنبش برای تصویب نهایی دومین لایحه مهم امدادرسانی افزایش می یابد ، به ویژه پس از تایید رئیس جمهور منتخب جو بایدن و دموکرات های برتر کنگره ، چارچوب دو جانبه 908 میلیارد دلاری. دلار برای ساختن توافق نامه.

برخی از محافظه کاران ، از جمله جمهوریخواهان نقاط داغ COVID-19 مانند داکوتای شمالی و آیووا ، اظهار داشتند که با استفاده از بسته ای به ارزش تقریبی 1 تریلیون دلار خیالشان راحت است. سناتور کوین کرامر ، RN.D. ، گفت که این طرح دو جانبه “توازن مناسب سازش است و این یک عدد قابل اجرا است”.

لیندسی گراهام ، RS.C را اضافه کنید: “یک بسته 908 میلیارد دلاری دو طرفه وجود دارد که واقعاً به مردم کمک خواهد کرد.”

راه پیش رو مملو از موانعی است ، از جمله بازه زمانی باریک و احساسات سنگین ناشی از ماه ها صحبت بیهوده و انتخابات مسموم. اما هزینه 908 میلیارد دلاری همان چیزی است که بسیاری از جمهوری خواهان ، از جمله مک کانل ، اعلام کرده اند که آماده پذیرش این تابستان هستند.

مک کانل ، R-Ky ، اهرم قدرت وی پس از انتخابات تقویت شد ، اما همچنان در موضع قاطعانه ایستاد و در سخنرانی روز پنجشنبه خود اصرار داشت که هرگونه بسته تسکینی باید به عناصر اجماع مانند دور دیگری از کمک برای “حمایت از حقوق” محدود شود. “تجارت ، بودجه توزیع واکسن و کمک به مدارس.

مک کانل گفت: “چرا این ناجیان غریق با نفوذ و سازگار مجبورند ثانیه دیگری را به تأخیر بیندازند؟” “سرانجام ، بیایید همان کاری را که کنگره انجام می دهد ، درصورتی که بخواهیم نتیجه بگیریم ، انجام دهیم. بیایید در مورد تمام موضوعات مورد توافق ، قانونی وضع کنیم.”

مک کانل بعداً با جمهوریخواهان ملاقات کرد که روی اقدامات دو جانبه مختصر کار می کنند ، از جمله سوزان کالینز ، آر ماین ، لیزا مورکوفسکی ، آر-آلاسکا و میت رامنی ، آر-یوتا. در آن سوی تپه کاپیتول ، یک گروه “حل مسئله” دو حزب متحد در یک کنفرانس مطبوعاتی در فضای باز گفت که حرکت رو به رشد است.

یکی از متحدان اصلی مک کانل ، سناتور جان کورنین ، ایالت تگزاس ، گفت که وی در حال مذاکره با قاضی همکار دیک دوربین ، D-Ill ، در مورد ماده ای است که توسط بسیاری از جمهوری خواهان و به ویژه مک کانل دنبال می شود ، مسئولیت مشاغل ، دانشگاه ها و سازمان های دیگر در برابر دعاوی مربوط به COVID-19.

خود مک کانل گفت که افت عظیم خواسته های دموکرات ها – از بیش از 2 تریلیون دلار به کمتر از 1 تریلیون دلار – “حداقل در مسیر درست پیش می رود”.

و ترامپ در حمایت از این ایده قضاوت کرد. به دست آوردن امضای مورد نیاز وی می تواند اقدامی جدی تر باشد ، به ویژه اینکه احتمالاً تسکین COVID-19 به صورتحساب راه رفتن اضافه می شود.

ترامپ گفت: “من فکر می کنم آنها بسیار نزدیک می شوند و من می خواهم این اتفاق بیفتد.”

قرار است به جای انتظار برای روی کار آمدن بایدن ، حداقل کمک هایی برای COVID-19 اکنون ارائه دهد. مشاغل ، به ویژه شرکت های هواپیمایی ، رستوران ها و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ، با افزایش حجم کار و افزایش مرگ ، ناامید از کمک هستند. برای کمک به کشورها در توزیع واکسن پول لازم است و کمک های همه گیر بیکاری اضافی ، که هفته های اضافی مزایای بیکاری را فراهم می کند ، در پایان ماه منقضی می شود.

بایدن از یک بسته کمک اضافی پشتیبانی می کند ، که اکنون تا آنجا که ممکن است بزرگتر است. وی روز چهارشنبه گفت که بسته کمک های توسعه یافته توسط اعتدال گرایان “پاسخی نخواهد بود ، بلکه کمک فوری به بسیاری از امور خواهد بود.” او می خواهد لایحه امداد و نجات اکنون به کنگره برود و در سال آینده بیشتر کمک کند.

سخنرانی بایدن در پی بیانیه پلوسی ، کالیفرنیا و رهبر حزب دموکرات سنا از چاک شومر از نیویورک ، حمایت از رویکرد نزدیک به 1 تریلیون دلار به عنوان “مبنای” بحث و گفتگو بود. این اعلامیه در حالی صورت گرفت که جابجایی مک کانل ، که تاکنون تمایلی به کنار گذاشتن طرح 550 میلیارد دلاری سنا برای حزب جمهوری خواه نداشته است ، پاییز که دو بار شکست خورد.

دموکرات ها رویکرد 908 میلیارد دلاری سن متوسط ​​را پذیرفته اند. کالینز و جو مانچین ، DW.Va. ، از جمله دیگران. این برنامه 300 دلار در هفته برای بیکاری تعیین می کند ، 160 میلیارد دلار برای کمک به دولت های ایالتی و محلی ، تقویت مدارس و دانشگاه ها ، احیای یارانه حقوق و دستمزد مشاغل محبوب و صرفه جویی در سیستم های حمل و نقل و خطوط هوایی ارسال می شود. .

پلوسی و سومر گفتند: “با روحیه سازش ، ما معتقدیم كه چارچوب دو حزبی كه روز گذشته توسط سناتورها ارائه شد ، باید به عنوان مبنایی برای مذاكرات فوری دو حزبی و دو مجلسی مورد استفاده قرار گیرد.” آنها گفتند که سعی خواهند کرد رویکرد “حل مسئله” ائتلاف دو حزب با حمایت مجلس را به دست آورند.

این بیانیه امتیاز قابل توجهی از طرف Pelosi و Sumer بود که پاییز امسال در جریان مذاکرات ناموفق انتخابات با دولت در مورد لایحه گران تر ، سخت بازی کردند. آنها مزایای بیکاری سخاوتمندانه تر و بیشتر برای دولتهای ایالتی و محلی می خواستند. استقبال آنها از اقدام 908 میلیارد دلاری عقب نشینی از پیشنهادی مخفی 1.3 تریلیون دلاری بود که این دو دموکرات روز دوشنبه به مک کانل ارائه دادند.

شومر گفت: “روح روحیه سازش ، و من معتقدم كه چارچوب دو جانبه معرفی شده در روز سه شنبه باید به عنوان مبنایی به عنوان چارچوبی برای مذاكرات فوری دو جانبه مورد استفاده قرار گیرد.” “البته ، ما و دیگران اصلاحاتی را پیشنهاد خواهیم كرد ما معتقدیم که با حسن نیت می توانیم به توافق برسیم. “

این طرح جدید شامل سپری از مسئولیت در برابر مشاغل و سازمانهایی است که در طی همه گیر شدن درهای خود را باز کردند. این اولین باری است که پلوسی و سومر تمایل دارند که این ایده را مورد توجه قرار دهند ، اولویت اصلی مک کانل ، و درگیری دوربین بیانگر میزان جدی است که قبلاً دیده نشده است.

مک کانل روز سه شنبه پیشنهاد دو حزب را رد کرد ، در عوض قصد داشت جمهوری خواهان را به خاطر پیشنهاد 550 میلیارد دلاری GOP جمع کند. اما خود مک کانل در تابستان امسال طرحی را در حدود 1 تریلیون دلار تصویب کرد تا فقط مقاومت محافظه کاران را برانگیزد که منجر به کناره گیری وی شد. وی اذعان کرد که احتمالاً سرانجام هجوم دیگری از کمک ها به ایالت ها و دولت های محلی ، درخواست اصلی پلوسی ، تصویب خواهد شد.

مک کانل وقتی از وی در مورد بیانیه دموکرات ها س askedال شد ، پاسخی نخواهد داد. معاون وی ، سناتور جان تون ، RS.D ، گفت که رهبران GP می توانند توافق کنند که پیشنهاد دو جانبه را با لایحه McConnell ترکیب کنند.

تون روز چهارشنبه گفت: “من فکر می کنم هنوز زمان کمی وجود دارد ، هرچند کوتاه ،

هر بسته امدادی به یک لایحه هزینه 1.4 میلیارد دلاری پایان سال که برای جلوگیری از تعطیلی دولت در آخر هفته آینده لازم است ، ضمیمه خواهد شد. مذاکرات در مورد این مصوبه ادامه دارد ، اما اگر نمایندگان مجلس دچار تلو تلو خوردن شوند ، لایحه ای برای هزینه های موقت به عنوان پلی برای سال آینده مورد نیاز خواهد بود.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*