با افزایش موارد COVID-19 ، کالیفرنیا منع رفت و آمد در شب را کنترل می کند


مقامات می گویند تمرکز بر روی عدم اختلاط و نوشیدن افراد است – انواع فعالیتهایی که علت پرش عفونت COVID-19 پس از غرق شدن فقط چند ماه پیش عنوان شده است.

دکتر مارک کالن ، متخصص بیماری های عفونی که اخیراً از دانشگاه استنفورد بازنشسته شد ، گفت که هدف اصلی بر اساس تفسیر منطقی داده ها است.

کالن گفت: “بسیاری از مردم دور هم جمع می شوند و کنترل خود را فراموش می کنند – بدون ماسک ، هیچ فاصله اجتماعی ، اغلب در داخل خانه – در واقع ، بسیاری از این اتفاقات در شب رخ می دهد.” با این حال ، وی سedال کرد که آیا ساعات محدود عصر می تواند مثر باشد؟

مقررات منع رفت و آمد در 41 ایالت از 58 شهرستان این ایالت اعمال می شود که در سطح “بنفش” قرار دارند که محدودترین طبقه از چهار طبقه ایالات متحده است و امکان ایجاد مراحل مختلف گشایش اقتصادی را دارد. این شهرستانها 94٪ از تقریبا 40 میلیون نفری را که در پرجمعیت ترین ایالت ایالات متحده زندگی می کنند تحت پوشش قرار می دهند.

در کل ، کالیفرنیا بیش از 1 میلیون عفونت دیده است که در روز پنج شنبه رکورد 13000 مورد جدید ثبت شده است.

شهرستان لس آنجلس ، بزرگترین ایالت با حدود 10 میلیون نفر ، ممکن است از اوایل هفته آینده با رسیدن تعداد و بستری شدن در بیمارستان به سطح استراتوسفر انسداد شدیدتری را ببیند. این شهرستان یک چهارم 40 میلیون ساکن این ایالت را تشکیل می دهد ، اما حدود یک سوم از موارد ویروس کرونا و تقریبا 40 درصد از مرگ و میرها را دارد.

مدیر بهداشت عمومی شهرستان باربارا فرر روز جمعه گفت که 4272 مورد جدید در شهرستان در یک روز و 13247 مورد در سه روز گذشته ثبت شده است. درصد آزمایشات مثبت برای COVID-19 به 7.3٪ رسید و نزدیک به 1300 نفر در بیمارستان بستری شدند.

فرر گفت: “ما شاهد افزایش سریعتر موارد نسبت به تابستان هستیم.” “اکنون داده ها واقعاً بد به نظر می رسند و ما از نظر فراوانی موارد و افزایش بستری شدن در بیمارستان سه روز وحشتناک داریم.”

با این حال، فرر گفت: کسب و کار می شود هشدار چند روز داده شده قبل از قوانین اثر را.

مقامات امیدوارند که از این دستورات مسدود کننده کامل که در اوایل همه گیر COVID-19 در ماه مارس معرفی شد ، خودداری کنند. از آن زمان ، مقامات بهداشت عمومی در تلاش برای ایجاد تعادل در اقتصاد و اقتصاد ، با کاهش و سپس تقویت دستورات مختلف اقامت در خانه ، به تغییرات در میزان عفونت پاسخ داده اند.

با این حال ، نتیجه این سردرگمی و آنچه برخی از متخصصان بهداشت “خستگی کوویید” می نامند ، است که در آن افراد به راحتی از قوانین خسته شده و مراقب خود هستند

انحراف از قواعد COVID-19 نیز از گروه های نمایندگی هزاران نفر از مراکز تناسب اندام است. بیشتر سالن های ورزشی در این ایالت تعطیل یا محدود به فضای باز هستند.

اتحادیه تناسب اندام کالیفرنیا گفت که دولت فرماندار گاوین نیوزوم از “معیارهای خودسرانه ای استفاده می کند که با علم و عقل سلیم مخالف است … برای تعیین سطح ریسکی که مشاغل باید بسته شوند ، منجر به هزاران نفر می شود مردم کالیفرنیا در رشته تناسب اندام برای از دست دادن شغل خود. “

مقامات بهداشتی اذعان می کنند که منع رفت و آمد تنها در صورتی که افراد به طور داوطلبانه به آن گوش دهند ، به یکسان سازی نرخ عفونت کمک خواهد کرد. متخلفان می توانند با جریمه نقدی روبرو شوند و یا به جرم تخلف متهم شوند و مشاغل می توانند پروانه کسب خود را لغو کنند. اما شهرستانها مسئولیت اصلی اجرا را بر عهده دارند.

روکو تماسامانی ، که روز جمعه در غرفه ای در ساحل اقیانوس در سن دیگو جواهرات می فروشد ، گفت که مقررات منع رفت و آمد به سادگی موجب عصبانیت افرادی خواهد شد که دولت را بیش از حد می دانند ، به ویژه طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا.

وی پرسید: “چگونه می خواهید آن را اجرا کنید؟” “آیا پلیس به اندازه کافی برای توزیع بلیط دارید؟”

مقامات در ایالت های الدورادو ، فرسنو ، لس آنجلس ، اورنج ، پلاسر ، ساکرامنتو ، سن برناردینو و استانیسلاو از جمله کسانی بودند که گفتند منع آمد و شد را وضع نخواهند کرد ، برخی مخالفت کردند.

شهردار لیندسی هوروات گفت ، هالیوود غربی ، معروف به کلوپ ها و جامعه پر جنب و جوش دگرباشان ، “مانند هیچ شهر دیگری تحت تأثیر قرار نمی گیرد”.

هوروات گفت: “این مشاغل مکانهایی ایجاد کرده اند ، مکانهایی امن برای جامعه دگرباشان ما به ویژه برای بیرون رفتن ، لذت بردن از زندگی شبانه ما ، برای حضور در جامعه”. “دیدن اینکه اکنون چه اتفاقی می افتد بسیار دلخراش است. “

دکتر لی رایلی ، استاد بیماری های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا ، دانشگاه برکلی ، دانشکده بهداشت عمومی ، گفت: قانون منع رفت و آمد حتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

او گفت که مقامات در لندن که رویکرد مشابهی را امتحان کرده اند دریافته اند که “اگر چیز دیگری باشد ، برای جوانان ، ممکن است باعث افزایش وقایع اجتماعی آنها شود”. “آنها نمی توانند بیرون بروند ، بنابراین در خانه یا خوابگاه کسی جمع می شوند.”

رایلی گفت: “من مطمئن نیستم كه چقدر موثر خواهد بود.” “اما دولت فکر می کند آنها باید کاری انجام دهند. من فکر می کنم این یک اثر عمدتا آرایشی است و نه خیلی تأثیر واقعی در قطع این نمایش. “

———

نویسندگان آسوشیتدپرس ، الیوت اسپاگات از سان دیگو و دون تامپسون از ساکرامنتو در این داستان سهیم بوده اند.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*