با امید زیادی به واکسن ، انگلیس در حال آماده سازی آن است


حتی قبل از اینکه تنظیم کننده ها واکسن را تصویب کنند ، انگلیس و کشورهای اروپایی به سرعت در حال سازماندهی سیستم های توزیع و تحویل مورد نیاز برای تلقیح میلیون ها شهروند بودند.

“اگر بتوانیم آن را با لیسیدن خوب رها کنیم … پس با یک باد مطلوب ، کاملاً فرضی است ، اما معتقدم شواهدی که می بینم ، اکثریت قریب به اتفاق افرادی که بیشترین محافظت را لازم دارند ، عید پاک “، نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه پس از اعلام نتایج دلگرم کننده تولیدکننده واکسن در هفته های اخیر ، گفت. “این تغییر بسیار چشمگیری در آنچه اکنون هستیم ، ایجاد خواهد کرد.”

انگلیس بیش از 55000 مورد مرگ و میر مربوط به COVID-19 ، کشنده ترین اپیدمی در اروپا را ثبت کرده است. این بیماری همه گیر مانع از ملاقات خانواده ها شد ، 750،000 نفر را از کار خارج کرد و مشاغل ویران شده ای را که مجبور به تعطیل شدن بودند ، تلاش کردند تا مقامات سعی در کنترل شیوع بیماری داشته باشند. دومین قفل ملی انگلیس در تاریخ 2 دسامبر به پایان می رسد ، اما بسیاری از محدودیت ها همچنان برقرار است.

دولت انگلیس با آماده شدن برای واکسیناسیون 67 میلیون نفر در کشور موافقت کرده است که حداکثر 355 میلیون دوز واکسن را از هفت تولید کننده مختلف خریداری کند. دولت ها در سراسر جهان با چندین توسعه دهنده توافق می کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها از عرضه محصولاتی که در نهایت توسط نهادهای نظارتی تأیید می شود جلوگیری می کنند.

طبق یک سند برنامه ریزی از 13 نوامبر ، سرویس بهداشت ملی قصد دارد 88.5 میلیون دوز واکسن در سراسر انگلیس تزریق کند. اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی در حال تدوین برنامه های خود تحت سیستم بریتانیا هستند.

بر اساس سندی که برای اولین بار توسط مجله خدمات بهداشتی و درمانی مستقر در لندن گزارش شد ، اولین افرادی که واکسینه می شوند ، کارمندان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان و به دنبال آنها افراد مسن هستند ، با افراد بالای 80 سال بعد افراد زیر 65 سال با شرایط پزشکی اولیه ، سپس افراد سالم از 50 تا 65 سال و در آخر همه افراد 18 ساله و بالاتر خواهند بود.

در این سند آمده است ، در حالی که بیشتر تزریقات به حدود 1000 مرکز واکسیناسیون شهری انجام می شود ، حدود یک سوم آنها به 40 تا 50 “مرکز واکسیناسیون گسترده” شامل استادیوم ها ، مراکز کنفرانس و مکان های مشابه مراجعه می کنند.

NHS تأیید کرده است که سند اصلی است ، اما جزئیات و تاریخ های هدف با تغییر برنامه واکسیناسیون همیشه در حال تغییر است.

پروفسور مارک جت ، متخصص اپیدمیولوژی واکسن در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ، گفت: انگلیس این مزیت را دارد که دارای زیرساخت پزشکی کاملاً پیشرفته ای است که می تواند برای تزریق واکسن مورد استفاده قرار گیرد.

اما این تلاش با برنامه های واکسیناسیون استاندارد که افراد را هدف قرار می دهد متفاوت خواهد بود.

جیت گفت: “اکنون چالش این است که بزرگترین برنامه واکسن حافظه زنده را در انگلیس و سایر نقاط جهان تأمین کنیم.” “ما مانند بسیاری از برنامه های واکسیناسیون فقط کودکان یا زنان باردار را واکسینه نمی کنیم … ما سعی می کنیم کل جمعیت انگلستان را واکسینه کنیم. و ما سعی می کنیم این کار را خیلی سریع انجام دهیم. “

سایر کشورهای اروپایی نیز همانند شرکتهایی که برای راه اندازی بسیار حیاتی هستند ، در حال آماده سازی هستند.

دولت آلمان از مقامات منطقه خواسته است تا اواسط دسامبر مراکز ویژه واکسیناسیون ایجاد کنند. در همین حال ، فرانسه 90 میلیون دوز واکسن را حفظ کرده است ، اما هنوز برنامه خود را برای واکسیناسیون گسترده اعلام نکرده است. یک سخنگوی دولت هفته گذشته گفت که مقامات در حال شناسایی مکان های مراکز واکسیناسیون ، انتخاب شرکت های حمل و نقل واکسن و تعیین قوانین تحویل و نگهداری هستند.

در اسپانیا ، کارمندان بهداشت و همچنین ساکنان خانه های سالمندان در اولویت خواهند بود. اسپانیا امیدوار است که در مرحله اول بین ژانویه و مارس حدود 2.5 میلیون نفر را واکسینه کند و بیشتر مردم آسیب پذیر را تا اواسط سال تحت پوشش قرار دهد. در 13000 مرکز بهداشت واکسن داده می شود.

اما چسباندن سرنگ به دست مردم تنها آخرین قسمت از چالش بزرگ لجستیکی است که کمپین جهانی واکسیناسیون گسترده ایجاد خواهد کرد.

اول ، تولیدکنندگان دارو باید تولید خود را افزایش دهند تا در طی چند ماه به اندازه کافی واکسینه شود میلیاردها نفر. سپس آنها باید از موانع تکثیر ، مانند ذخیره برخی از محصولات در منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) عبور کنند. سرانجام ، آنها مجبورند زنجیره های تأمین پیچیده را مدیریت کنند ، یادآوری سیستم های تحویل به موقع که تولید کنندگان از آنها برای حفظ وزوز کارخانه ها استفاده می کنند.

ریچارد ویلدینگ ، استاد استراتژی زنجیره تأمین در دانشکده مدیریت کرانفیلد گفت: “این چالش قرن خواهد بود ، عمدتا به دلیل حجم زیاد و هر چیز دیگری که شامل خواهد شد …”. “این فقط مقیاس مطلق است.”

واکسن های سه تولید کننده دارو کاندیداهای اصلی محسوب می شوند. Pfizer و Moderna داده های اولیه ای را منتشر کردند که نشان می دهد واکسن آنها حدود 95٪ موثر است. AstraZeneca روز دوشنبه نتایج موقت واکسن خود را که با محققانی از آکسفورد تهیه شده و همچنین دلگرم کننده بودند ، اعلام کرد. دهها واکسن دیگر در دست تولید است ، از جمله پروژه هایی در چین و روسیه.

کریس ویتی ، افسر ارشد پزشکی انگلیس ، گفت: انگلیس و دیگر کشورهای نیمکره شمالی نیز می توانند تقویت شوند. انتقال ویروس های تنفسی معمولاً در ماه های گرم به تأخیر می افتد.

ويروس از بين نمي رود ، اما براي جامعه كم خطر مي شود. “

اما جانسون ، که پس از بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در اوایل سال جاری ، به پرستاران NHS اعتبار داد تا جان خود را نجات دهند ، هشدار داد که این محدودیت ها ماه ها ادامه خواهد داشت و جشن های کریسمس در سال جاری محدود می شوند.

جانسون گفت: “ما می توانیم سم های طبل سوار را که بر روی پیشانی تپه شناور است بشنویم ، اما آنها هنوز در اینجا نیستند.”

———

نویسندگان آسوشیتدپرس ، دیوید رایزینگ و گیر مولسون در برلین ، آنجلا چارلتون در پاریس و سیاران گیلس در مادرید.

———

پوشش AP شیوع ویروس را در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak دنبال کنید


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*