با وجود هشدارها ، میلیون ها نفر به برنامه های سفر شکرگذاری پایبند هستند


بیش از 1 میلیون آمریکایی در روز بیش از حد در فرودگاه و هواپیما در روزهای آخر هفته شلوغ است ، حتی با افزایش مرگ ویروس کرونا در ایالات متحده و متخصصان بهداشت عمومی مردم را به خانه ماندن و جلوگیری از وقایع بزرگ شکرگذاری القا می کنند.

و انتظار می رود که جمعیت فقط رشد کنند. یکشنبه آینده احتمالاً شلوغ ترین روز فصل تعطیلات خواهد بود.

البته تعداد افرادی که برای جشن شکرگذاری پرواز می کنند از سال گذشته به دلیل وخیم شدن سریع شیوع بیش از نصف کاهش یافته است. با این حال ، 3 میلیون نفری که از جمعه تا یکشنبه از فرودگاه های ایالات متحده عبور کردند ، بیشترین جمعیت را از اواسط ماه مارس ، زمانی که بحران COVID-19 در ایالات متحده ادامه داشت ، نشان دادند.

بسیاری از مسافران نمی خواهند دیدن خانواده خود را از دست بدهند و مطمئن هستند که می توانند این کار را با خیال راحت انجام دهند. همچنین ، بسیاری از کالج ها دروس خصوصی خود را به پایان رسانده اند و دانشجویان را مجبور به بازگشت به خانه خود کرده اند.

لوری پیرس ، مدیر موسسه حقوقی مینیاپولیس ، برای شرکت در دوش عروس دخترش و یک شام کوچک شکرگذاری به همراه پسرش به نیواورلئان پرواز کرد.

“من نمی خواهم ناخواسته کسی را بیمار کنم. اما من همچنین نمی خواهم این رویداد ویژه تنها دخترم را از دست بدهم “.

استفان براونینگ، مدیر عامل شرکت بازنشسته از توسان، آریزونا، به سیاتل برای شکرگزاری با خواهر خود پرواز کند. این تعطیلات معمولاً تا 30 نفر دارد. امسال فقط 10 نفر می آیند و از همه خواسته شده تا آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند. او قصد ندارد در حین پرواز ماسک خود را برای خوردن یا نوشیدن از بین ببرد.

هفته گذشته ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از آمریکایی ها خواستند که به مسافرت یا تعطیلات با افراد خارج از خانه خود نروند.

موارد جدید ویروس در ایالات متحده به بالاترین رکورد رسیده است ، به طور متوسط ​​بیش از 170،000 در روز و مرگ و میر به بیش از 1500 در روز رسیده است که بالاترین میزان از بهار است. علت این ویروس بیش از یک چهارم میلیون مرگ و میر در ایالات متحده و بیش از 12 میلیون مورد عفونت تایید شده است.

وی گفت: “بسیاری از نمایش های اجتماعی در ایالات متحده وجود دارد که احتمال ملاقات با شخصی که COVID-19 دارد در واقع بسیار بسیار زیاد است ، چه در هواپیما ، در فرودگاه یا در یک مکان استراحت.” سایرا مداد ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در بیمارستان های نیویورک.

بهترین متخصص بیماری های عفونی این کشور ، دکتر آنتونی فاوسی ، به CBS “Rise the Nation” گفت که افراد فرودگاه “ما را بیش از آنچه اکنون هستیم به دردسر می اندازند.”

پیام ممکن است برای برخی غرق شود.

در سال 2019 ، یک رکورد 26 میلیون مسافر و خدمه در فرودگاه ایالات متحده برای مدت 11 روز در حدود روز شکرگذاری غربالگری کردند. امسال گروه فروش صنعتی هواپیمایی برای آمریکا حتی پیش بینی نمی کند زیرا همه چیز بسیار نامشخص است.

برعکس ، به دلیل محدودیت های شدیدتر توسط بسیاری از دولت ها ، سفر هوایی به سایر نقاط جهان تقریباً متوقف شده است. در اروپا ، ترافیک بین کشورها در ماه سپتامبر 83 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و از آن زمان این وضعیت بدتر شده است ، زیرا بسیاری از کشورها محدودیت های جدیدی را اعمال می کنند.

جاش هولمن و خانواده اش قصد داشتند به دریاچه تاهو پرواز کنند و روز شکرگذاری را در کنار برادرش که در سانفرانسیسکو زندگی می کند و والدینش که در داکوتای شمالی زندگی می کنند بگذرانند. اما آنها این برنامه ها را لغو کردند.

هولمن ، معاون دادستان منطقه كه در خارج از دیترویت زندگی می كند ، گفت: “من وظیفه مدنی خود می دانم كه ویروس را بیشتر گسترش ندهم.”

الخاندرو زونیگا و نامزدش مگان موخس ، که در کاستاریکا زندگی می کنند ، برای دیدن روز خانواده شکر به خاطر شکرگذاری به ویسکانسین فکر کردند که به خانواده او سفر کنند اما تصمیم گرفتند که این کار را نکنند. آنها همچنین در ماه دسامبر سفری به ایالات متحده ترتیب دادند.

زونیگا گفت: “در حال حاضر هیچ بخشی از یک سفر بزرگ بین المللی ایمن به نظر نمی رسد.” این زوج قصد دارند با خانواده مکالمه ویدئویی انجام دهند و یک بازی فوتبال شیرهای دیترویت را در روز شکرگذاری پخش کنند.

به گزارش AAA ، افراد بیشتری نسبت به پرواز از طریق شکرگذاری تمایل به رانندگی دارند ، اما انتظار می رود حتی سفر با ماشین نیز لغو شود. بر اساس نظرسنجی های انجام شده در اواسط ماه اکتبر ، این انجمن انتظار داشت 47.8 میلیون نفر برای رویدادهای شکرگذاری رانندگی کنند که نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است. اما AAA گفت با توجه به وخیم تر شدن بحران ، این کاهش می تواند حتی بیشتر شود.

برد کار و همسرش ، بازنشسته هایی که در گریفین ، جورجیا زندگی می کنند ، درمورد رانندگی 35 مایلی شمال به خانه پسرشان برای شکرگذاری و خوردن غذا در یک میز جداگانه ایوان بحث کردند. اما پس از اعلامیه CDC ، آنها تصمیم گرفتند در خانه بمانند. کار گفت که پسر کار غذای خود را “لا اوبر می خورد” تحویل خواهد داد.

CDC گفت ، کسانی که دور هم جمع می شوند باید در فضای بیرون غذا بخورند ، ماسک بزنند ، 6 پا تقسیم شوند و یک نفر را برای سرو غذا آماده کنند.

این طرحی برای خانواده جولیانا والتر است. والتر ، دانشجوی دانشگاه تامپا ، قصد دارد از نظر ویروس کرونا آزمایش شود و سپس به خانه خود به مریلند برگردد. والدین وی چادر و بخاری در فضای باز اجاره کرده اند و حداکثر 30 نفر از اعضای خانواده را با ماسک شام شکرگذاری پذیرایی می کنند.

تعطیلات یک سال ناخوشایند برای سفر در ایالات متحده به پایان می رسد. طبق گزارش اتحادیه سفر آمریکا ، یک گروه بازرگانی ، انتظار می رود هزینه های سفر 45 درصد از سطح 2019 به 617 میلیارد دلار کاهش یابد.

لغو سفرهای شکرگذاری برای بسیاری از خانواده ها دردناک است.

کلی کلبر معمولاً از سیاتل به شهر خود ، توسان ، آریزونا ، پرواز می کند تا تعطیلات را با پدر و مادر بگذراند. آنها برای جشن گرفتن زندگی خواهرش که در روز شکرگذاری در سال 2015 درگذشت ، پیک نیک می گذرانند. امسال کلبر به والدینش پرتره ای از خواهرش می فرستد و یک گپ تصویری شکرگذاری را برنامه ریزی می کند.

وی گفت: “دوری از خانواده امسال دشوار خواهد بود.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*