[ad_1]

واشنگتن – از آنجا که ویرانی ویروس کرونا ، میلیون ها نفر را مجبور به از دست دادن شغل خود ، تعطیل کردن مشاغل و کاهش ارزش حساب های بازنشستگی کرده است ، میانگین صنعتی داو جونز به پایین ترین سطح سه ساله رسیده است.

اما برای سناتور دیوید پوردو ، جمهوریخواه از جورجیا ، بحران مارس گذشته نشانه دیگری بود: فرصت خرید سهام.

و برای دومین بار در کمتر از دو ماه ، وقت پردو بی عیب بود. او از ضرر شدید اجتناب کرد و با فروش و سپس خرید همان سهام سود سرسام آوری به دست آورد: Cardlytics ، یک شرکت فناوری مالی مستقر در آتلانتا که سابقاً در هیئت مدیره آن فعالیت می کرد.

طبق افشاگری های کنگره ، در 23 ژانویه ، زمانی که شایعاتی در مورد ویروس کرونا به عنوان یک تهدید عمده برای سلامت عمومی و بهداشت عمومی در کنگره منتشر شد ، پردو قبل از غرق شدن ، Cardlytics به ارزش یک میلیون تا 5 میلیون دلار را با 86 دلار در هر سهم فروخت.

هفته ها بعد ، در ماه مارس ، پس از آنکه سهام شرکت پس از یک لرزش غیرمنتظره و درآمد کمتر از حد انتظار بیشتر فرو ریخت ، پردو سهام را با قیمت 30 دلار در هر سهم ، با سرمایه گذاری بین 200،000 تا 500،000 $ دوباره خریداری کرد.

این سهام قبلاً چهار برابر شده و سه شنبه با سهم 121 دلار در هر سهم بسته شد.

معاملات با Cardlytics تنها بخشی از تعداد زیادی از تصمیمات سرمایه گذاری بود که در روزهای ابتدایی همه گیری توسط Perdue و سناتورهای دیگر اتخاذ شد. آنها پس از مشخص شدن اطلاع برخی از اعضای کنگره از تهدید اقتصادی و بهداشتی ناشی از ویروس ، موجب خشم عمومی شدند. معاملات به طور خلاصه در مقاله ای که توسط Intercept در ماه مه منتشر شد ، ذکر شد.

اکنون که پردو درگیر نبرد مجدد انتخابات دور دوم انتخابات 5 ژانویه است ، معاملات وی در بحران بهداشت عمومی و اقتصادی به مشکلی تبدیل شده است که در حال حاضر به یک کارزار منفی و پرهزینه تبدیل شده است و تعیین می کند کدام حزب سنا را کنترل می کند. .

هیچ مدرکی وجود ندارد که پوردو ، که از اعضای ثروتمند سنا است ، براساس اطلاعات به دست آمده به عنوان عضو کنگره یا از طریق رابطه دیرینه خود با کارمندان شرکت ، عمل کرده است. استفاده از اطلاعات غیرعمومی که به عنوان نماینده داخلی شرکت یا یکی از اعضای کنگره برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری به دست آمده غیرقانونی است.

اما کارشناسان حقوقی می گویند زمان فروش آن ، این واقعیت که سهام Cardlytics را به سرعت خریداری کرد ، زمانی که دو سوم ارزش بازار خود را از دست داد ، و روابط نزدیک آن با کارکنان این شرکت خواستار تأیید است.

جان کی کافه جونیور ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا ، متخصص در شرکت های بزرگ و اوراق بهادار ، گفت: “این به نظر مشکوک می رسد.” اما وی افزود: برای محکوم کردن ، شما بیش از سوicion ظن نیاز دارید.

کمپین پردو درخواست مصاحبه با سناتور را رد کرد. جان بورک سخنگوی پردو در بیانیه ای گفت سناتور تبرئه شده است ، اما جزئیات آن را ارائه نداد.

بورک گفت: “کمیته اخلاق دو حزبی سنا ، DOJ و SEC ، همه مستقل بودند و ماه ها پیش سناتور پردو را به سرعت پاک کردند ، که گزارش شد.”

حریف پوردو ، دموکرات جان اوسوف ، هنگامی که سعی داشت برچسب “کلاهبردار” را بخورد ، از بازار سهام او استفاده کرد.

پردو تنها سناتور رای گیری در جورجیا نیست. سناتور کلی لوفلر ، جمهوریخواه نیز در تلاش است تا با رافائل وارنوک ، دموکرات ، در تکمیل باقی مانده دوره سناتور بازنشسته جانی آیزاکسون ، مبارزه کند.

معاملات Carddutics پردو در الگوی گسترده تری از سهام که وی هنگام ابتلا به ویروس کرونا برای اولین بار در ایالات متحده ایجاد کرد ، جای می گیرد.

با این حال ، یک سری معاملات سریع در سبد سرمایه گذاری وی روایت دیگری را نشان داد ، نشان می داد که سناتور برخی از سهام شرکت را در حالی که در سهام دیگر سرمایه گذاری کرده است – مانند تولیدکننده تجهیزات محافظتی DuPont و شرکت دارویی Pfizer – انداخته است که مایل بودند در آن زمان خوب عمل کنند. از همه گیری

پیش از این ، پوردو گفته بود كه مشاوران مالی خارجی بیشتر معاملات وی را انجام می دهند.

اما دونا ناگی ، استاد حقوق در دانشگاه ایندیانا ، گفت که چنین تنظیماتی مانع از راهنمایی پرودو برای مشاور برای انجام معاملات خاص نمی شود. وی گفت كه یكی از راههای كنگره برای جلوگیری از س questionsال در مورد داراییهای مالی آنها اعتماد كوركورانه آنها بود كه پردو انجام نداد.

ناگی ، متخصص در قانون اوراق بهادار ، گفت: “همه این سوالات در مورد انگیزه اعضای کنگره و معاملات شخصی اوراق بهادار آنها می تواند کاهش یابد اگر کنگره قانونی را تصویب کند که سرمایه گذاری را محدود می کند.” “شهروندان عادی نباید از اعضای كنگره در مورد سرمایه گذاری های خود س askال كنند.”

با توجه به بررسی افشای مالی اجباری آسوشیتدپرس که به سنا ارائه داد ، این مسئله برای یک تعهد کافی بود که پردو به طور ناگهانی بین 3.2 تا 9.4 میلیون دلار از سهام چهار روزه سهام خود را در اواسط آوریل فروخت. . او سهام خود را در Cardlytics نفروخت.

با این وجود پوردو عمدتاً از همان درجه كنترل كه بعضی از همكارانش با آن روبرو هستند ، فرار كرده است.

ریچارد بور سناتور جمهوری خواه از کارولینای شمالی بیشترین توجه را به خود جلب کرده و از مقام رئیس کمیته اطلاعات سنا در میان تحقیقات در مورد فروش وی از یک انبار 1.7 میلیون دلاری کناره گیری کرده است ، این درحالی است که وی به دلیل هشدار برخی خوش درآمد مواد تشکیل دهنده ویروس در حالی که تهدید را به طور عمومی نادیده می گیرند.

Cardlytics در چهارراه بانکداری و بازاریابی آنلاین کار می کند. این کمک می کند تا برنامه های پاداش برای موسسات مالی ، از جمله Wells Fargo ، با استفاده از داده هایی که بانک ها برای مشتریان خود جمع آوری کرده اند تا به آنها بازاریابی کند ، کمک می کند – مشابه آنچه فیس بوک با تبلیغات هدفمند انجام می دهد.

این شرکت به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

پس از آشفتگی در ماه مارس ، قیمت سهام آن به طرز چشمگیری بهبود یافت. لین لاوب ، مدیر عامل فعلی Cardlytics ، گفت که این بیماری همه گیر ارتباط زیادی با آن دارد و باعث افزایش علاقه مصرف کنندگان به برنامه های پس انداز می شود.

وی در جریان فراخوان سودآوری در ماه مه گفت: “من متنفرم که بگویم این همه گیری به نفع ما است ، اما به نفع ماست.”

مطابق اظهارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، پردو 75000 سهم در Cardlytics را از طریق گزینه های سهام ارائه شده برای خدمات خود در هیئت مدیره شرکت از سال 2010 تا 2014 ، هنگامی که پس از کسب کرسی سنا استعفا داد ، به دست آورد. این شرکت که در آن زمان هنوز عمومی نشده بود ، گزینه هایی را نیز ارائه می کند که در اکتبر 2020 و ژانویه 2022 در دسترس خواهد بود.

آخرین افشای مالی Perdue نشان نمی دهد که آیا از گزینه هایی که در ماه اکتبر در دسترس قرار گرفته استفاده کرده است یا خیر.

اما طبق گفته قهوه ، استاد حقوق در دانشگاه کلمبیا ، این اقدامی غیرمعمول از سوی این شرکت است.

وی گفت: “من هرگز ندیدم كه گزینه ها از سال 2014 تا 2022 تمدید شوند.” “این تمدید طولانی است.”

وقتی پوردو از هیئت مدیره شرکت خارج شد ، با برخی از مدیران آن که بیش از 30000 دلار به کمیته های سیاسی آن کمک کردند ، ارتباط خود را حفظ کرد. سوابق نشان می دهد که کمک های مالی انجام شده به Perdue تقریباً 80 درصد کل کمک های مالی به کاندیداهای فدرال از کارمندان Cardlytics طی دهه گذشته بوده است.

در همین حال ، پردو از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ شرکت استفاده می کند. در آگوست 2016 ، او در دفتر خود گشت و گذار کرد و با لاوب و مدیر عامل وقت اسکات گرایمز عکسی گرفت که در فیس بوک منتشر کرد. در پاییز سال 2019 ، او Laube و Grimes را به یک جشن در آتلانتا معرفی کرد ، جایی که آنها یک جایزه را برای موفقیت کسب کردند.

آیزاکسون ، که با پردو خدمت می کند ، اقداماتی را انجام داده است تا از نوع نظارت فعلی پردو جلوگیری کند. آیزاکسون ، یک جمهوری خواه ، بیشتر دارایی های خود را پس از جلب توجه ناخواسته برخی از دارایی های خود در سال 2012 ، به اعتماد کورکورانه سپرد.

آیزاکسون ، عضو کمیته اخلاق و دارایی سنا ، به قانون اساسی روزنامه گفت: “من گفتم که من باید مثل دیگران کاملاً پاک و واضح باشم و بهترین راه برای این کار اعتماد کورکورانه است.” آتلانتا در سال 2017 “من نمی دانم چه چیزی متعلق به خودم هستم. “

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر