[ad_1]

پادشاهی جزیره بحرین می گوید این کشور به دومین کشور در جهان تبدیل شده است که اجازه استفاده اضطراری از واکسن ویروس کرونا را که توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ساخته شده است ، صادر کرده است.

دوبی ، امارات متحده عربی – پادشاهی جزیره بحرین گفته است که این کشور به دومین کشور در جهان تبدیل شده است که اجازه استفاده اضطراری از واکسن ویروس کرونا را که توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech ساخته شده است ، صادر کرده است.

آژانس دولتی بحرین جمعه شب اعلامیه را منتشر کرد ، به دنبال اعلامیه قبلی چهارشنبه توسط انگلستان ، انگلیس را به عنوان اولین جهان در جهان قرار داد.

پادشاهی گفت: “تأیید تاییدیه توسط سازمان تنظیم مقررات بهداشت ملی پادشاهی بحرین با تجزیه و تحلیل و بررسی دقیق همه اطلاعات موجود توسط مقامات دنبال شده است.”

بعدا فایزر به AP گفت که جزئیات قرارداد فروش با بحرین ، از جمله “زمان تحویل و مقدار دوز” محرمانه است و از اظهار نظر خودداری کرد.

فایزر گفت: “ما برنامه ها و ابزارهای دقیق لجستیکی برای پشتیبانی از حمل و نقل موثر واکسن ها ، ذخیره سازی و نظارت دائمی بر روی دما ایجاد کرده ایم.”

چالش فوری برای بحرین شرایطی است که باید واکسن در آن ذخیره شود. باید در دمای بسیار سرد منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 درجه فارنهایت) ذخیره و حمل شود. بحرین کشوری در خاورمیانه است که به طور منظم دمای تابستان را در حدود 40 درجه سانتیگراد (104 فارنهایت) با رطوبت بالا می بیند.

این واکسن همچنین به دو دوز فاصله با فاصله سه هفته نیاز دارد.

بحرین قبلاً مجاز به استفاده اضطراری از واکسن چینی ساخته شده توسط Sinopharm شده است و حدود 6000 نفر را با آن تلقیح کرده است. این واکسن ، یک گلوله “غیرفعال” است که با رشد کل ویروس در آزمایشگاه و سپس تخریب آن ساخته می شود ، در امارات متحده عربی نیز استفاده می شود. واکسن Pfizer حاوی ویروس کرونا نیست.

BioNTech ، صاحب این واکسن ، گفت که تاکنون قراردادهایی را برای تحویل 570 میلیون دوز در سراسر جهان در سال 2021 منعقد کرده است ، با احتمال تحویل 600 میلیون دیگر. وی امیدوار است بتواند حداقل 1.3 میلیارد دلار در سال 2021 تأمین کند.

بحرین ، محل استقرار ناوگان 5 نیروی دریایی ایالات متحده ، یک جزیره کوچک در سواحل عربستان سعودی در خلیج فارس است.

به گفته دولت ، با جمعیت 1.6 میلیون نفری ، بیش از 87000 مورد و 341 مورد مرگ گزارش داده است. بیش از 85000 نفر از بیماری COVID-19 ناشی از ویروس بهبود یافته اند.

این کشور همچنین جمعیت زیادی از مهاجران را در خود جای داده است ، بسیاری از کارگران کم درآمد از آسیا در خانه های تنگ زندگی می کنند. در ماه ژوئیه ، مقامات به AP گفتند که آنها 8000 کارگر را به مکانهای جدید منتقل کردند ، خانه ها را ضد عفونی کردند و قانونی را اعمال کردند که بیش از 5 کارگر در هر اتاق نیاز نداشت ، برای هر کدام حدود 3 متر (10 فوت) فضا.

دولت بحرین گفته است که بیش از 2 میلیون آزمایش ویروس کرونا در سراسر جزیره انجام داده است. او در ابتدا سرانه بالاتر بودن عفونت را مقصر دانست.

———

جان گمبرل را در توییتر به آدرس www.twitter.com/jongambrellAP دنبال کنید.[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر