[ad_1]

با توجه به نیاز به فوریت ، طبق گزارشات دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد موارد جدید COVID-19 گزارش شده در ایالات متحده در روز جمعه به 205.557 رسید – برای اولین بار ارزش روزانه آن از 200000 تجاوز می کند. اوج روزانه قبلی آن 196 بود 000 در 20 نوامبر.

تعداد کل موارد گزارش شده در ایالات متحده از اول ژانویه تاکنون از 13 میلیون مورد گذشته است.

فرمانداران دموکرات کلرادو و نیومکزیکو در روزهای آخر ماه نوامبر جلسات ویژه قانونگذاری را برای رسیدگی به وضعیت اضطراری ویروس تشکیل دادند. در اوایل این هفته ، قانونگذار نیومکزیکو یک لایحه دو طرفه را تصویب کرد که به موجب آن یک بار چک 1200 دلار به همه کارگران بیکار ارائه می شود و تا 50 هزار دلار به مشاغل خاص پرداخت می شود.

فرماندار میشل لوجان گریشام گفت كه این ایالت برای كمك به ساكنان “افرادی كه واقعاً در نگهداری غذا روی میز خود ، سقف بالای سر خود مشكل دارند” اقدام كرده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش های این ایالت به سادگی کافی نبود ، گفت: “در حالی که ایالات متحده در حال آتش سوزی است ، دولت ترامپ ایالت ها را ترک کرده است تا به تنهایی با ویروس مبارزه کنند.” “روشن است که هیچ کمکی نمی شود – نه از این رئیس جمهور و نه از طرف این دولت. همانطور که امسال هر روز انجام دادیم ، نیومکزیکو تقویت خواهد شد. “

در کلرادو ، در یک جلسه ویژه برنامه ریزی شده برای روز دوشنبه ، تقریباً 300 میلیون دلار به منظور تسهیل مشاغل ، رستوران ها و بارها ، مراکز مراقبت از کودکان ، صاحبخانه ، مستاجر ، مدارس دولتی و غیره صحبت خواهد شد.

جارد پولیس ، فرماندار کلرادو در اعلام جلسه گفت: “حتی اگر پرونده ها در سراسر کشور شروع شود ، کنگره و رئیس جمهور هنوز کمک های مورد نیاز مردم را دریافت نکرده اند.” “در اینجا در کلرادو ، ما می خواهیم بهترین تلاش خود را با آنچه باید از خود مراقبت کنیم ، انجام دهیم.”

در نیوجرسی و واشنگتن ، جمهوری خواهانی که در هر دو مجلس قانونگذاری در اقلیت هستند ، کسانی بودند که خواستار جلسات ویژه شدند. آنها می خواهند پول بیشتری به صاحبان مشاغل کوچک دشوار هدایت کنند.

جمهوریخواهان ویسکانسین ، که کنترل هر دو مجلس قانونگذار را در دست دارند ، پس از معرفی لایحه تسکین COVID-19 برای فرمانداری دموکرات ، تونی اورز ، در ماه دسامبر در حال بازگشت برای پاسخ دادن به اثرات آخرین موج ویروس کرونا هستند. اوایل هفته جاری 500 میلیون دلار. تیم والتز ، فرماندار مینه سوتا ، یک دموکرات ، قصد دارد در ماه دسامبر نمایندگان مجلس را برای مبارزه با ویروس تشکیل دهد ، بخشی از آن با اصرار جمهوری خواهان.

پاول گازل ، رهبر اکثریت سنای مینه سوتا در بیانیه ای گفت: “جمهوری خواهان سنا متعهد به بازسازی اقتصاد ما هستند ، که متوقف شده است در یک تعطیلی گسترده و طولانی مدت.” “ما برای یافتن راه حل با همه کار خواهیم کرد.”

سران کشورها از ترامپ و کنگره می خواهند مهلت 30 دسامبر برای صرف پول برای کاهش ویروس هایی که از قبل تحت قانون CARES منتشر شده اند و در مارس تصویب شده است ، تمدید کنند و بودجه بیشتری را برای مقابله با عواقب بعدی دریافت کنند.

لوری جینکینس ، رئیس مجلس نمایندگان واشنگتن ، دموکرات ، گفت: “این فقط دلخراش آن چیزی است که آنها اجازه می دهند بدون مداخله فدرال اتفاق بیفتد.”

در تصمیم گیری برای تشکیل مجلس قانونگذاری مینه سوتا در یک جلسه ویژه ، والتز “احساس فوریت” را در مورد انجام کاری در سطح ایالت به دلیل عدم پاسخ فدرال ذکر کرد.

شورای غیر دولتی مینه سوتا گفت بیش از نیمی از موسسات خیریه ایالتی این سال وام های قابل بازپرداخت از طریق برنامه CARES قانون حمایت از حقوق دریافت کرده اند ، در حالی که 12 میلیون دلار دیگر از قانون CARES به سازمان های غذایی می رسد به نیازمندان. اما همه اینها تا پایان ماه دسامبر بدون اقدام کنگره – یا گمشده – هزینه می شود.

“من به شرکای فدرال خود تکرار می کنم – دولت خارج شده و دولت بایدن – لطفا با هم کار کنید ، لطفا یک مصالحه را در آنجا پیدا کنید ، لطفا. در صورت لزوم ، اکنون بسته را با ایده بازگشت و انتقال آن بعداً انتقال دهید. ” “COVID در پایان ماه پایان نمی یابد. ما در یک جهش بی امان هستیم. “

در اوهایو ، جایی که جمهوری خواهان هر شاخه ای از دولت را کنترل می کنند ، فرماندار مایک دی واین و نمایندگان مجلس اواخر ماه گذشته بسته هزینه های همه گیری همه گیر 420 میلیون دلاری را از طریق یک هیئت ویژه دو حزب ارائه دادند. این بودجه که توسط قانون مراقبت (بودجه) تأمین می شود ، کمک های مالی برای مشاغل کوچک ، بارها و رستوران ها ، مستاجرهای کم درآمد ، گروه های هنری و کالج ها و دانشگاه ها را ارائه می دهد.

رهبر اکثریت مجلس پنسیلوانیا ، کری بنینف ، یک جمهوری خواه ، اعتبار دولت فدرال را برای میلیاردها کمک قبلی ارسال کرده است ، اما گفت که مشاغل کوچک و افرادی که شغل خود را از دست داده اند نیاز به کمک فدرال بیشتری دارند.

بنینگف گفت: “انتخابات به پایان رسیده است.” “اکنون زمان اشاره انگشت نیست.”

در همسایگی نیوجرسی ، سهم چریکی بیش از 4 میلیارد دلار از وام COVID-19 ، با حمایت فرماندار حزب دموکرات و قانونگذار ، دعوای جمهوری خواهان اقلیت را برانگیخته است. دادگاه عالی این ایالت با اشاره به بی سابقه بودن شیوع این بیماری ، طرف دولت فرماندار فیل مورفی قرار گرفت.

با این حال ، مورفی مرتباً از کنگره کمک بیشتری می خواهد.

وی گفت: “شرم آور است كه آنها در كنگره عمل نكردند ، به خصوص (رهبر اکثریت سنا میچ) مک کانل و مجلس سنا برای پرتاب طناب نجات در تجارت کوچک.”

جمهوری خواهان بسته کمک 300 میلیون دلاری را برای مشاغل کوچک و غیرانتفاعی پیشنهاد کرده اند ، اما این قانون راکد است. نمایندگان GOP به فرماندار گفتند که اگر وی جلسه ویژه ای برای رفع نیازها تشکیل ندهد ، بسیاری از شرکت ها و موسسات خیریه “ممکن است در زمستان زنده نمانند”.

قانون گذاران در یک ایالت ، ایلینوی ، دستان خود را بالا بردند و علی رغم کسری بودجه پرداخت نشده از 3.9 میلیارد دلار ، به خانه خود رفتند. آنها به تهدیدهای سلامتی ناشی از ویروس اشاره کردند و امیدوار بودند که از پایتخت این کشور کمک بگیرند.

گرگ هریس ، رهبر دموکرات ها ، دموکرات ، گفت: “اگر دولت فدرال بلند نشود و مداخله کند ، ما وضعیت بسیار بدی داریم – برای مدارس ، کالج ها و دانشگاه ها ، برنامه های بهداشتی ، مراقبت از کودکان ، خدمات ارشد.” “اینطور نیست که همه حالت های آبی آسیب ببینند و همه سویه های قرمز وزوز کنند. همه حالشان بد است. “

———

کار اسمیت از کلمبوس ، اوهایو گزارش می دهد. جیم اندرسون و پاتریشیا نیبرگ نویسندگان آسوشیتدپرس در دنور ؛ مایکل کاتالینی در نیوآرک ، نیوجرسی؛ استیو کارنوفسکی در مینیاپولیس ؛ راشل لا کورت در المپیا ، واشنگتن ؛ جف مولوییل در داونپورت ، آیووا ؛ جان اوکانر در اسپرینگ فیلد ، ایلینوی ؛ و مارک اسکولفرو از هریسبورگ ، پنسیلوانیا ، در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

———

نیبرگ و آتاناسیو اعضای Associated Press / Report for the America Statehouse Initiative هستند. Report for America یک برنامه غیرانتفاعی ملی است که روزنامه نگاران را در اتاق خبرهای محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل نامشخص گزارش دهند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir