برخی از شهرستانهای کالیفرنیا در حال تصفیه هتل های بی خانمان هستند


سانفرانسیسکو – برخی از شهرستانهای کالیفرنیا به برنامه خود برای پایان دادن به برنامه ای برای انتقال بی خانمانها به اتاق های هتل در میان بیماری ویروس کرونا ، علی رغم هجوم فوری پول دولت ، ادامه می دهند تا از بازگشت مردم به خیابان ها در هوای سردتر جلوگیری کند. زمان به عنوان پرش ویروسی.

فرماندار گاوین نیوز اخیراً 62 میلیون دلار برای شهرستانها برای جابجایی مهمانان هتل در اقامتگاههای دائمی یا تمدید اجاره هتل هایی كه بخشی از Project Roomkey بود اعلام كرد ، كه وی این بهار را به عنوان راهی برای محافظت از برخی از افراد بی خانمان راه اندازی كرد. از ویروس آژانس مدیریت اضطراری فدرال موافقت کرده است 75 درصد هزینه ها را تحمل کند.

اما شهرستان ها می گویند بودجه کمک های فدرال به زودی از اتاق های گران قیمت هتل به مسکن ارزان تر و با ثبات تر تغییر می کند. مقامات امیدوارند که به هر ساکن که هتلی را ترک می کند مکانی ارائه دهند ، اگرچه آنها تصدیق می کنند که همه آن را قبول نمی کنند و یافتن مسکن ارزان قیمت دشوار است.

کالیفرنیا یکی از چندین ایالت از جمله واشنگتن است که برای پناه دادن به افراد بی خانمان تا زمان ادامه ویروس به هتل ها روی آورده است. در طی همه گیر شدن بیماری بی خانمانی در سراسر کشور افزایش یافته و در کالیفرنیا به دلیل گرانی بازار مسکن و نبود فرصت های مقرون به صرفه در سطح بحرانی است. پرجمعیت ترین کشور این کشور بیشترین جمعیت را در خیابان ها دارد ، هرچند سایر نقاط سرانه بیشتری دارند.

در سانفرانسیسکو ، گروه های طرفداری و برخی مقامات از برنامه شهردار برای شروع حذف 10000 نفر از هتل ها در حوالی تعطیلات خشمگین هستند. آنها می گویند وقتی هزاران نفر هنوز در پیاده روها و اتومبیل ها می خوابند مسخره است و اعتقاد ندارند که این شهر برای 2300 نفری که در بیش از دو ده هتل زندگی می کنند می تواند خانه ای امن برای ویروس پیدا کند.

“این هیچ معنی ندارد. این رسوایی ، غیرمسئولانه است و اساساً به افراد بی خانمان می گوید که شما برای شهر در اولویت نیستید ، “هنگامی که او و دیگر رهبران قانون پیشنهادی را برای کند کردن ترافیک و تأمین مسکن جایگزین برای هر ساکن اعلام کردند ، ناظر هیلاری رونن گفت.”

وزارت بی خانمانی و نگهداری در بیانیه ای گفت که پول دولت “انعطاف پذیری و زمان بیشتری” را فراهم می کند ، اما نمی گوید که آیا سانفرانسیسکو برنامه خود را تغییر داده است یا خیر. این اداره گفت که قصد دارد تا ماه ژوئن افراد بی خانمان را از هر 29 هتل جابجا کند.

در این بیانیه آمده است: “ما به کار با کارکنان شهر و ارائه دهندگان خدمات خود ادامه خواهیم داد تا به تعهد خود برای اسکان مردم عمل کنیم و اطمینان حاصل کنیم که هیچ کس در هتل های ما به خیابان منتقل نمی شود.”

حدود 150،000 بی خانمان در کالیفرنیا زندگی می کنند ، و نشانه هایی وجود دارد که با اقتصادی ویران شده از همه گیری ، تعداد آنها افزایش خواهد یافت. نیوسوم 800 میلیون دلار به شهرها و شهرستانها اختصاص داده است تا هتل ها و سایر املاك را برای تبدیل به خانه ها خریداری كند و گفت كه نمی خواهد فرصتی را برای ورود افراد بیشتر به خانه از دست دهد.

مدافعان می گویند ، گاهی اوقات اتصال افراد بی خانمان به سرپناه ، محل کار ، خدمات درمانی و خدمات اجتماعی به یافتن به موقع آنها می رسد و هتل ها کمک بزرگی می کنند. آنها می گویند ساکنان هتل با معاینه و وعده های غذایی منظم رونق گرفته اند.

نیکلاس گرت ، ساکن هتل ، که با سرپرستان در سانفرانسیسکو ظاهر شد ، گفت: “اگر در آن زمان مجبور می شد از ما گرفته شود ، واقعاً مثل این است که یک فرش را از زیر ما کاملاً اساسی بیرون می کشید.”

دکتر دانیل آلکوف در مورد یکی از بیماران خود صحبت می کند ، یک زن تراجنسی که پس از آوردن در خانه شکوفا شد. اما هتل وی در نظر گرفته شده است که در میان اولین هتل هایی باشد که به آن تعطیل می شود.

آلکوف گفت: “او شکوفا است ، تحت مراقبت های پزشکی است ، احتمالاً برای اولین بار پس از مدت ها به آینده فکر می کند ، به اهداف شغلی خود ، اهداف آموزشی خود فکر می کند.” “ایده نداشتن مکانی ثابت برای رفتن و از دست دادن پیشرفتی که داشته است ویرانگر خواهد بود.”

در لس آنجلس ، خدمات بی خانمان گفت که نزدیک به 600 نفر از اتاق های هتل به خانه های موقت و 62 نفر دیگر به خانه های دائمی نقل مکان کرده اند. سخنگوی کریستوفر یی گفت ، حدود 3400 نفر در اتاق های هتل اقامت دارند و اگرچه آژانس بودجه ای را برای تمدید اجاره چندین هتل از شهر دریافت کرده است ، اما به نقل مکان مردم به خانه های دیگر ادامه خواهد داد.

شهرستان آلامدا ، که شامل اوکلند است ، امیدوار است که از پول دولت برای یارانه اجاره و تمدید اجاره اتاق های هتل استفاده کند ، اما با ادامه برنامه های تعطیل پنج از 9 هتل بین دسامبر و فوریه ، ادامه خواهد داد. بیش از 1000 نفر در هتل های آنجا هستند.

کری ابوت ، مدیر دفتر مراقبت و هماهنگی بی خانمان ها در شهرستان گفت: استفاده از پول “برای محل اقامت دائم با اجاره” بسیار مقرون به صرفه تر از ادامه برنامه هتل به طور نامحدود است. و در حالی که برخی افراد بازگشت به پناهگاه را انتخاب کرده اند ، “هدف ما این است که مطمئن شویم همه پیشنهاد مسکن دارند. اکثر مردم پیشنهاد مسکن را ارائه می دهند.”

هتل ها به طور کامل از بین نمی روند. ابوت گفت: این شهرستان قصد دارد یک هتل قرنطینه و ایزوله 98 اتاقه را به مدت شش ماه در سال آینده راه اندازی کند و 240 اتاق اضافی هتل را نیز تا سال 2021 برای ساکنین نیاز به مراقبت بیشتر باز نگه دارد.

تا پایان سال ، شهرستان ساکرامنتو قصد دارد تریلرهایی را که 46 نفر را در خود جای داده است ، یا در حال بهبودی از ویروس و یا منتظر نتیجه آزمایش ، تعطیل کند. اما سخنگوی شهرستان جانا هاینز گفت که پناهگاه ها تا اوایل سال آینده باز خواهند ماند و هیچ کس مجبور به ترک مکان بدون مکان نخواهد شد.

اگرچه این برنامه در حال پایان است ، اما ابات شهرستان آلامدا می گوید مردم از مزایای عمیق بهره مند شده اند و برخی ممکن است شروع به مقابله با مشکلاتی کنند که آنها را از مسکن ثابت دور نگه داشته است.

وی گفت: “بسیاری از افراد برای اولین بار پس از یك دهه یا بیشتر در آنجا هستند و در داخل اقامت كرده اند و از محل اقامت ، خدمات و غذا و حتی جامعه ای كه تامین كنندگان ما ایجاد كرده اند بهره مند می شوند.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*