برنده جایزه نوبل می گوید این همه گیری باعث خشونت ، قاچاق می شود


نادیا مراد ، برنده جایزه نوبل صلح ، می گوید که شیوع ویروس کرونا باعث افزایش قاچاق زنان و خشونت های مبتنی بر جنسیت شده است ، و سلامتی و ایمنی زنان “در معرض خط” است.

وی گفت: “همه گیری ها به جای کاهش قاچاق انسان و خشونت مبتنی بر جنسیت ، خطر استثمار و بی رحمی افراد آسیب پذیر را افزایش داده است.” “در بسیاری از کشورها ، از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ، گزارشات مربوط به خشونت در خانواده افزایش یافته است.”

مراد گفت که تنش های داخلی در فضاهای مسکونی محصور افزایش یافته است و دستورات اقامت در خانه “قاچاق انسان را به دور از زیر زمین و دور از چشم انتظامات قانونی افزایش می دهد.”

وی گفت: “چند منبع اختصاص داده شده به پیشگیری ، نجات و توان بخشی در حال اتمام است.” “در نتیجه ، سلامت و ایمنی زنان در این خط مشی است. اکنون دستیابی به پشتیبانی (های) روانشناختی برای مراقبت های بهداشتی برای بسیاری از زنان دشوار است. “

مراد تقریباً در جلسه روز دوشنبه سازمان ملل با عنوان “قفل و قفل شده: با خشونت جنسی و قاچاق انسان در طی شیوع COVID-19” صحبت کرد. این سازمان توسط ابتکار نادیا ، یک سازمان غیردولتی که وی در سال 2018 تاسیس کرد ، سازماندهی می شود ، که طرفداران بازماندگان خشونت جنسی است و هدف آن بازسازی جوامع در بحران ، همراه با زنان سازمان ملل و دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل است ( UNODC).

مراد ، سفیر حسن نیت UNODC در بازماندگان قاچاق ، گفت که روز دوشنبه روز جهانی مدافعان حقوق بشر است و ابراز امیدواری کرد که توجه ویژه “نیاز فوری به مبارزه با خشونت مبتنی بر جنسیت و قاچاق انسان” را تقویت کند. .

فومزیله ملامبو-نگكوكا ، رئیس سازمان ملل متحد ، گفت كه 72٪ از قربانیان قاچاق در سراسر جهان زن و دختر بوده اند – و 77٪ از بازماندگان زن شناسایی شده برای استثمار جنسی قاچاق شده اند.

وی گفت ، “بیماری همه گیر COVID-19 ، 47 میلیون زن و دختر دیگر را به فقر شدید سوق خواهد داد ،” اما تجارت برای قاچاقچیان در حال رونق است.

ملامبو-نگكوكا گفت: “در طول محاصره همه گیری ، دو سوم مقامات مبارزه با قاچاق کالا از افزایش جذب آنلاین قاچاقچیان برای سو sexual استفاده جنسی آنلاین خبر دادند.”

وی گفت که این بیماری همه گیر دسترسی به خدمات درمانی را کاهش داده و ظرفیت دولت ها و سازمان ملل متحد را برای “گزارش تخلفات ، محافظت و مبارزه با مصونیت از مجازات” مختل کرده است.

ملامبو-نگكوكا خواستار اقدام فوری و هماهنگ جهانی شد و پاسخی امیدواركننده را استناد كرد – 146 كشور به درخواست دبیر كل سازمان ملل آنتونیو گوترش برای اقدامات جلوگیری از خشونت علیه زنان و دختران و “صلح در خانه” به عنوان بخشی از آنها پاسخ دادند. قصد دارد با COVID-19 مقابله کند.

اشلی جاد بازیگر و فعال سفیر حسن نیت در صندوق جمعیت سازمان ملل متحد ، “مردانگی سمی” را که به مردان و پسران که به زنان حمله می کنند و مورد سو and استفاده قرار می گیرند ، انتقاد کرد.

وی در یک سخنرانی مجازی گفت: “من منتظر روزی هستم که ما خشونت جنسی و جنسیتی نداشته باشیم ، به خصوص در COVID ، که از آن مقاومت کنیم.”

وزیر امور خارجه آلمان میشل مانتریفرینگ گفت ویروس کرونا اهمیت مبارزه برای برابری جنسیتی را حتی بیشتر می کند.

وی گفت: “ما اجازه نمی دهیم خشونت جنسی و مبتنی بر جنسیت و قاچاق انسان در سایه فرو بریزد.”


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*