بلژیک پول بیشتری را برای خانه های مراقبت تحت تأثیر یک بیماری همه گیر تصویب می کند


منطقه شمالی فلاندر در بلژیک روز سه شنبه 680 میلیون دلار برای کمک به کارمندان در خانه سالمندان و مراکز مراقبت اجتماعی که تحت فشار شدید در جریان بحران ویروس کرونا تحت فشار هستند ، تصویب کرد.

در طول موج اول همه گیری در بهار و دوباره ، خانه های سالمندان اکنون مراکز عفونت و مرگ هستند. در چند هفته گذشته ، سطح کارکنان در چندین خانه به حداقل رسیده است ، زیرا پرستاران آلوده و دیگران پس از آلوده شدن به ویروس مجبور به قرنطینه می شوند. در برخی موارد ، ارتش مجبور بود پرسنل را برای رسیدگی به مراقبت های اولیه تقویت کند.

این غفلت عمومی به حدی بد بود که عفو بین الملل هفته گذشته گفت مقامات هزاران سالخورده را که در جریان موج بهار همه گیر در خانه های سالمندان کشته شدند “رها” کردند. اکثر مرگ و میرها در طی موج اول در بیمارستان ها رخ داده است ، در حالی که این مرگ در دو ماه گذشته به مرگ در بیمارستان ها در هنگام احیا تبدیل شده است.

در حالی که پرسنل بیمارستان در ازای تشکر از تلاشهایشان حدود 6 درصد حقوق دریافت می کنند ، مراقبان باید برای دریافت چنین معامله ای ماهها و تا سه شنبه مذاکره کنند. طبق ساختار دولت منطقه ای بلژیک ، این معامله در روز سه شنبه فقط 11.5 میلیون نفر در منطقه 6.6 میلیون نفری هلندی زبان تأثیرگذار بود.

جان جامبون ، نخست وزیر فلاندی گفت: “این یک تلاش بی سابقه است.” در کل ، این منطقه حدود 410 میلیون یورو (485 میلیون دلار) برای افزایش حقوق هزینه خواهد کرد ، در حالی که 165 میلیون یورو دیگر (195 میلیون دلار) برای کارکنان جدید و بهبود شرایط کار هزینه خواهد شد.

مارک سلسلاچ از اتحادیه ACV گفت: “این تقدیر و تشکر از تلاش های انجام شده در طی بحران کرونر کاملاً ضروری بود.” اقدامات مبتنی بر بودجه جدید قرار است از سال آینده اجرایی شود.

بلژیک که یکی از کشورهای آسیب دیده در اروپا است ، بیش از 15600 مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا گزارش کرده است. در کل بلژیک ، 56 درصد مرگ ها در بیمارستان ها و 43 درصد در خانه سالمندان است. برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر ، بلژیک هم موارد تأیید شده و هم موارد احتمالی COVID-19 را داشته است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*