[ad_1]

ALS می گوید ، یکی از بنیانگذاران چالش ویروس سطل یخ در 37 سالگی درگذشت

یونکرز ، نیویورک – بنابر اعلام انجمن ALS ، یکی از بنیانگذاران چالش سطل یخ ALS در شبکه های اجتماعی ، که بیش از 200 میلیون دلار در سراسر جهان برای مطالعه بیماری لو گریگ جمع آوری کرد ، روز یکشنبه در سن 37 سالگی درگذشت. .

بر اساس بیانیه این سازمان که مرگ وی را اعلام کرده بود ، در سال 2013 ، یک ماه پس از سی سالگی تولد ، بیماری لو گریگ ، که به آن بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک نیز گفته می شود ، بیماری پت کوین تشخیص داده شد.

این انجمن گفت: “پت با مثبت و شجاع با ALS می جنگد و به همه اطرافش الهام می بخشد.” “کسانی که او را می شناختیم بسیار ویران شده اند ، اما از هر کاری که او انجام داده است تا برای جلو بردن در مبارزه با ALS سپاسگزار باشیم. … افکار ما در مورد خانواده کوین و همه دوستان و طرفداران آن است. پات توسط بسیاری از ما در جامعه ALS و سراسر جهان دوست داشت. “

در سال 2014 ، کوین شاهد چالش با سطل یخ در نمایش گلف باز حرفه ای کریس کندی در شبکه های اجتماعی بود که ابتدا جانت جانت سنرهیا ، پسر عموی همسرش را جرأت کرد یک سطل آب یخ برداشته ، آن را بالای سر خود بیندازد ، ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر کند و از دیگران بخواهید که همین کار را انجام دهند یا کمک مالی به امور خیریه انجام دهند. شوهر Senerchia به بیماری ALS مبتلا بود.

کوین و بنیانگذار پیت فریتز ، به همراه تیم حامیانشان ، به پیشرفت این چالش کمک کردند. ALS گفت کوین “می داند این کلید افزایش آگاهی از ALS است” و آن را “بزرگترین کمپین رسانه های اجتماعی در طول تاریخ” خواند. فریتس ، بازیکن سابق بیس بال از کالج بوستون ، در دسامبر سال 2019 در سن 34 سالگی درگذشت.

سازمان گفت که وقتی او را تحویل گرفتند ، این پدیده فوران کرد. هزاران نفر درگیر این روند ویروسی بودند ، از جمله افراد مشهور ، ستارگان ورزش و سیاستمداران – حتی دونالد ترامپ قبل از انتخابات و شخصیت کارتونی اش هومر سیمپسون. فیلم های آنلاین میلیون ها بار مشاهده شده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: “این امر مبارزه با ALS را تسریع كرده و منجر به كشف های جدید علمی ، گسترش مراقبت از افراد مبتلا به ALS و سرمایه گذاری قابل توجه دولت در تحقیقات ALS شده است.”

بیماری لو گریگ ، به نام نیویورک یانکی بزرگ که از آن رنج می برد ، به عنوان ALS یا بیماری نورون حرکتی نیز شناخته می شود. این یک بیماری تخریب عصبی پیشرونده است که به دلیل مرگ نورونهای حرکتی در نخاع و مغز منجر به فلج می شود. هیچ درمانی مشخص نیست.

این سازمان اضافه كرد كه كوئین ضمن ارتقا این چالش همچنان به افزایش آگاهی و منابع ادامه می دهد. در سال 2015 ، انجمن از او به عنوان “قهرمانان ALS” – جایزه ای که به افراد مبتلا به این بیماری که تأثیر مثبت قابل توجهی در مبارزه با آن داشته اند – تجلیل کرد.

در پنجمین سالگرد چالش ، کوین ، که اهل یونکرز ، نیویورک بود ، در جمع مردم در بوستون سخنرانی کرد.

وی گفت: “هیچ کس نمی دانست که چالش سطل یخ به یک پدیده جهانی تبدیل خواهد شد ، اما ما به عنوان یک کل جمع شدیم زیرا تغییر بیماری مانند ALS ضروری است.” “جنگجویانی در سراسر جهان وجود دارند که نمی خواهند آن را به عنوان حکم اعدام بپذیرند. … ما هرگز با هم جنگ را متوقف نخواهیم کرد. من این کره زمین را ترک نخواهم کرد تا زمانی که بفهمم فرد بعدی که مبتلا به ALS است ، برنامه ای واقعی دارد که زندگی با این بیماری ، نه فقط مرگ بر اثر آن.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر