[ad_1]

SAN FRANCISCO – منطقه وسیع کالیفرنیای جنوبی ، بیشتر قسمت خلیج سانفرانسیسکو و بیشتر دره مرکزی در آستانه قرار گرفتن در محاصره جدید قرار گرفته است تا یک تلاش فوری برای کاهش سریع موارد ویروس کرونا باشد.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا روز شنبه گفت که ظرفیت بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های جنوب کالیفرنیا و دره مرکزی به زیر آستانه 15٪ رسیده است ، اقدامات جدیدی که شامل تعطیلی شدید کسب و کار و ممنوعیت جمع آوری با هر کس است. خارج از خانه شما اقدامات جدید از یکشنبه شب اجرایی می شود و حداقل برای سه هفته ادامه خواهد داشت ، به این معنی که این قفل تعطیلات کریسمس را پوشش می دهد.

بیشتر ایالت در آستانه همین محدودیت ها است. برخی از شهرستانها تصمیم گرفته اند که آنها را قبل از شروع دوره تحمیل کنند ، از جمله پنج شهرستان خلیج سانفرانسیسکو ، که اقدامات نیز از روز یکشنبه اعمال می شود.

با نزدیک شدن قفل جدید ، بسیاری روز شنبه به سوپرمارکت ها هجوم آوردند و قبل از شروع سفارش برای آرایش مو در جلوی سالن ها صف کشیدند.

مایکل دورانسو ساکن سانفرانسیسکو برای بارگیری لوازم خود به بازار شتافت.

وی به KGO-TV گفت: “من تازه قبل از روز یکشنبه انبارها را تهیه می کنم – مواد اولیه ، نان ، تخم مرغ.”

فرماندار گاوین نیوزوم برنامه جدید را روز پنجشنبه اعلام کرد. این محدودترین دستور از زمانی است که وی اولین قانون در کشور را برای ماندن در خانه در ماه مارس وضع کرد. اما اوضاع نسبت به ماه مارس غم انگیزتر است.

دکتر اریک مک دونالد ، مدیر پزشکی شهرستان سن دیگو ، روز شنبه به خبرنگاران گفت: “خطر ابتلا به COVID در جامعه اکنون بیش از گذشته است.” وی و دیگر مقامات از مردم خواستند تا از قوانین دست بکشند و به دولت کمک کنند از آخرین و بدترین موج مواردی که ایالت دیده است عبور کند.

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در کالیفرنیا ، 1.3 میلیون مورد از COVID-19 به طور حیرت انگیز جمع آوری شده است که روز جمعه با ثبت 25،068 مورد تأیید شده ، یک رکورد روزانه جدید به ثبت رساند.

دستور جدید کشور را به پنج منطقه تقسیم می کند و از ظرفیت بخش مراقبت های ویژه به عنوان محرک بسته استفاده می کند.

این اقدامات همه رستوران های موجود در محل و بستن سالن های آرایش و ناخن ، سینما و بسیاری از مشاغل دیگر و همچنین موزه ها و زمین های بازی را ممنوع می کند. این مقاله می گوید که مردم نمی توانند با هیچ کس در خارج از خانه خود دور هم جمع شوند و هنگام بیرون رفتن همیشه باید ماسک بزنند.

طبق دستور جدید ، مدارسی که هم اکنون باز هستند می توانند شهریه شخصی خود را ارائه دهند. خرده فروشان ، از جمله سوپرمارکت ها و مراکز خرید ، فقط با 20٪ ظرفیت مشتری می توانند کار کنند.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا روز شنبه گفت ، منطقه جنوب کالیفرنیا با 11 شهرستان ، که شامل شهرهای لس آنجلس و سن دیگو است ، فقط 12.5 درصد از بخش های مراقبت ویژه خود را دارد. این رقم برای منطقه دره San Joaquin 8.6٪ است که از ده شهرستان در دره مرکزی کشاورزی و روستای سیرا نوادا تشکیل شده است.

در این دو منطقه بیش از نیمی از جمعیت 40 میلیون نفره کالیفرنیا زندگی می کنند.

سه منطقه دیگر – ساکرامنتوی بزرگ ، کالیفرنیای شمالی و منطقه خلیج سانفرانسیسکو – حدود 21٪ ظرفیت دارند.

اما مقامات بهداشتی در پنج کشور از 11 کشور حوزه خلیج فارس منتظر نبودند. روز جمعه ، آنها دستور دولت را برای ماندن در خانه پذیرفتند. این تغییرات یکشنبه شب در شهرستانهای سانفرانسیسکو ، سانتا کلارا ، مارین ، آلامدا و کنترا کوستا و همچنین شهر برکلی اعمال می شود.

“ما فکر نمی کنیم که بتوانیم منتظر بمانیم تا محدودیت های دولت جدید اعمال شود. … این یک وضعیت اضطراری است. “

شهردار سن گفت: “بزرگترین ترس ما در کل – اینکه برای شما یا مادرتان ، پدربزرگ و مادربزرگتان تختخواب نخواهیم داشت – واقعیتی است که با آن روبرو خواهیم شد مگر اینکه سرعت انتشار را کاهش دهیم.” گفتم فرانسیسکو لندن.

سفارش Bay Bay حداقل تا 4 ژانویه ادامه خواهد داشت ، یک هفته بیشتر از برنامه ایالتی ، و هنگامی که ایالت با ثبت 22،018 مورد جدید ، ثبت روزانه تعداد جدیدی از موارد جدید را انجام می دهد. رکورد 2152 بودند.

تعطیلات جدید مانعی بود برای مشاغل کوچک که تقریباً یک سال برای زنده ماندن تلاش می کردند و در آن بارها دستور تعطیل شدن به آنها صادر شد و پس از آن به آنها اجازه بازگشایی داده شد اما با احتیاط های پیچیده

میشل ساندرز جیمز جمعه در حالی که فکر می کرد سالن ناخن خود را در اوکلند فقط 5 هفته پس از بازگشایی آن ببندد ، اشک می ریخت.

“ما می پوشیم (سپرهای صورت). ما دما را می گیریم. ما به همه آنچه که به ما گفته می شود انجام می دهیم تا همه احساس امنیت کنند ، از جمله کارکنان و تیم خود ، “او به KGO-TV گفت. “بنابراین من نمی فهمم که چرا کافی نیست ، و من بسیار ناراحت و ترسیده ام.”

منتقدان می گویند نظم گسترده ایالت به ناحق بسیاری از مناطق مختلف را در مناطق متحد می کند.

“احساس پوچی می کنم. اینگونه احساس می کنم. این یک شوخی است. منظورم این است که ما در وهله اول 220 مایل از لس آنجلس فاصله داریم. و ما از نظر جغرافیایی منزوی هستیم و مشکلی با تخت های مراقبت های ویژه بیش از حد شلوغ نداریم. “، نماینده جوردن کانینگام ، نماینده جمهوری خواه ، نماینده سن لوئیس اوبیسپو ، گفت.

او س askedال کرد که چرا بیمارستان San Luis Obispo فقط یک بیمار COVID در بخش مراقبت های ویژه دارد که باید شهرستان وی به شهرستانهایی در جنوب کالیفرنیا مانند لس آنجلس و ریورساید مرتبط شود. وی گفت ، تأثیر در تجارت در حال حاضر ویرانگر است. “ما یک تجارت کوچک داریم که همه چیز ، همه چیز را از دست می دهد.”

افزایش انفجاری عفونت های COVID-19 ، که در ماه اکتبر آغاز شد ، عمدتاً به دلیل افرادی است که از اقدامات ایمنی غافل می شوند و با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

لیزا هرناندز ، مسئول بهداشت برکلی گفت که مردم نباید “با حتی یک گروه کوچک و حتی با احتیاط در خارج از منزل” با کسی که با او زندگی نمی کنند ملاقات شخصی داشته باشند.

هرناندز گفت: “اگر حباب اجتماعی دارید ، از قبل ظاهر شده است.” “اجازه ندهید این آخرین تعطیلات با خانواده شما باشد.”

در دره مرکزی داخلی ، شهرستان فرسنو از 150 تخت مراقبت ویژه خود فقط 10 اتاق داشت. مقامات بهداشتی تصویری تیره و تار از بیمارستان هایی را که به دلیل عفونت و ویروس کرونا در معرض ویروس کرونا هستند ، توصیف کرده اند. دانیل لینچ ، مدیر خدمات فوریت های پزشکی روز جمعه ، یک بیمارستان بیماران مراقبت های ویژه را تا زمان باز شدن تختخواب در بخش اورژانس نگهداری می کند.

این شهرستان از ایالت درخواست کرده است که برای چند هفته کارمند جذب کند. اما تاکنون ، در حالی که کل کشور با کارمندان درگیر است ، فقط یک یا دو کارگر اضافی در سه بیمارستان محلی ظاهر شده اند.

———

نویسندگان آسوشیتدپرس ، اولگا آر. رودریگز و ژولیت ویلیامز در سانفرانسیسکو ، رابرت یابلون و برایان ملی در لس آنجلس و آدام بیم در ساکرامنتو.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر