[ad_1]

تایلند قرارداد تهیه 26 میلیون دوز واکسن آزمایشی کرونا ویروس را که توسط شرکت دارویی AstraZeneca با همکاری دانشگاه آکسفورد تهیه شده است ، امضا کرد.

این دوزها 13 میلیون نفر را در جمعیت 69 میلیون نفری تحت پوشش قرار می دهد.

انستیتوی واکسن ملی تایلند با AstraZeneca موافقت 2.38 میلیارد بات (79 میلیون دلار) غیرقابل استرداد قبل از بازار را برای واکسیناسیون نامزد امضا کرده است. توافقنامه دیگری برای خرید واکسن آزمایشی 3.67 میلیارد بات (121 میلیون دلار) دیگر ، معروف به AZD1222 ، توسط وزارت بهداشت برای کنترل بیماری امضا شد.

نخست وزیر تایلند ، پرایوت چان اوچا هنگام امضای قرارداد ، گفت: “ما تولیدکنندگان واکسن را در سراسر جهان دنبال کرده ایم ، اما این گروه پیشرفت بسیار بالایی داشته اند.” “آنها احتمالاً می توانند واکسن را در اوایل سال آینده تولید کنند. از همه مهمتر ، ما باید برای روند داخلی ، از جمله بسته بندی و تدارکات آماده شویم. “

سخنگوی دولت آنوچا بوراپاچایسری گفت که مقامات هنوز در حال بررسی چگونگی اولویت بندی دریافت کنندگان واکسن هستند. “کسانی که از نزدیک با بیماران مبتلا به COVID-19 کار می کنند ، مانند پزشکان و پرستاران ، باید از اولین کسانی باشند. اما این نیاز به بحث بیشتر دارد “.

آکسفورد و AstraZeneca روز دوشنبه گزارش دادند که به نظر می رسد واکسن آزمایشی آنها در افرادی که دو دوز دریافت می کنند 62٪ و در صورت دریافت نیمی از دوز داوطلبان و پس از دوز کامل ، 90٪ موثر است.

آنها در آن زمان اشاره ای نکردند ، اما بعداً اعتراف کردند که مشکل تولید منجر به “نیمی از دوز واکسن به عنوان اولین دوز” به برخی از شرکت کنندگان شده است ، تحولی که منجر به انتقاد از نادرست بودن نتایج آزمایش شد.

AstraZeneca گفت که قصد دارد یک آزمایش بالینی جدید جهانی برای ارزیابی مجدد اثر واکسن انجام دهد.

به عنوان بخشی از یک معامله جداگانه در ماه اکتبر ، وزارت بهداشت ، شرکت سیام بیوساینس و مجامع تجاری SCG درمورد تولید و عرضه نامزد واکسن AZD1222 نامه ای را با AstraZeneca امضا کردند. این اجازه می دهد تا Siam Bioscience واکسن را در گیاه خود تولید کند ، تاریخ شروع برای اواسط سال آینده تعیین شده است.

سیام بیوساینس گفت که اگر برنامه ها به راحتی ادامه یابد ، تایلند به اولین کشور در جنوب شرقی آسیا تبدیل می شود که واکسن تولید می کند.

[ad_2]

منبع: dandan-khabar.ir

ایندکسر