به منظور دريافت شماره شناسه حساب بانکی ايران (شبا) برای حساب های بانک ملت بايستی شماره حساب / شماره قرارداد مورد نظر را وارد نموده و عبارت امنيتی مشاهده شده را در فيلد مربوطه درج نمائيد. این شناسه که به اختصار شبا نامیده میشود، یک شماره ۲۴ رقمی است که يک حساب بانكی را به صورت منحصربهفرد و بی آنکه جایگزین شماره فعلی آن حساب شود، در تمام نظام بانكی ايران مشخص میكند. آخرین گزینه ای که در ادامه به آن خواهیم پرداخت، گزینه کارت به کارت می باشد که با کشیدن نوار قرمز به سمت بالا می توانید اقدام به کارت به کارت کنید. برای انتقال وجه به شماره حساب یا شماره کارت، می توانید گزینه حواله بانکی را انتخاب کنید که می توانید شرح مبدا و شرح مقصد و مبلغ را وارد کنید. 2)انتقال وجه(حواله) ازحسابهای خود به تمامی حسابها و کارتهای متمرکز بانک ملت. نسخه پیامکی رمز یکبار مصرف بانک ملت یکی دیگر از روش هایی است که مشتریان این بانک محبوب، می توانند از آن برای دریافت رمز یکبار مصرف استفاده کنند.

برای ساده کردن استفاده از سامانه بانکداری از طریق پیامک، طراحی و تولید نرم افزاری تحت زبان برنامه نویسی جاوا و آندروید (ویژه تلفن همراه) صورت گرفته است تا متقاضیان با استفاده از آن خدمات متنوعی دریافت کنند. همراه بانک ها یکی از قابلیت ها و خدمات های اصلی و رایگان بانک ها در برای عموم کاربران است که دارای قابلیت های مختلف و متعددی می باشد که بر اساس نیاز کاربران طراحی شده اند تا مشتریان بدون حضور در بانک بتوانند با چند کلیک ساده اقدام به انجام کارهای روزمره خود کنند که به لطف برنامه های همراه بانک و پیشرفت تکنولوژی این روزها شاهد این چنین خدماتی هستیم. شماره شبا نوعی شماره بانکی و اختصاصی برای هر مشتری بانکی می باشد که حاوی 26 کارکتر اعم از حروف و اعداد می باشد که اگر شما تصمیم به انتقال/دریافت وجه از طریق ساتنا و پایا را دارید، به این شماره نیاز خواهید داشت چرا که تنها از این طریق می توانید ساتنا و یا پایا کنید.

12- همچنین شما می توانید محدوده تراکنش را نیز مشخص کنید و یک رمز پویا یا یکبار مصرف را نسبت به سقف تراکنش مشخص شده توسط خودتان را دریافت کنید. همچنین می توانید خودتان نیز با استفاده از الگوریتم بدست آوردن شماره شبا اقدام به یافتن شماره شبا حسابتان نمائید. از این رو باید از لینک های ذیل اقدام به دانلود برنامه رمزنگار بانک ملت نمائید و سپس سایر مراحل را مطالعه نمائید. در این بخش، شماره حساب بانکی خود را در باکس مربوطه وارد کرده و سپس گزینه دریافت شماره شبا را انتخاب می کنیم. پس از تکمیل گزینه های مربوطه، روی دکمه ادامه کلیک می کنیم تا موفق به دریافت شماره شبا بانک ملت خود شویم. کاربر پس از دانلود و نصب اپلیکیشن رمز نگار از لینک های بالا ،میبایست شماره موبایل خود را به همراه کد فعال سازی که از دستگاه خودپرداز دریافت کرده وارد نماید، سپس دکمه فعال سازی را لمس کند.

سپس رمز همراه بانک خود را وارد نمایید (رمز در همان پاکت محتوی رمز همراه بانک می باشد!) و در آخر عبارت امنیتی را وارد نمایید و بر روی دکمه “دریافت کلید تبادل” کلیک نمایید. 4- شماره تماس شما به نمایش گذاشته می شود که در صورت صحیح بودن شماره بر روی بله کلیک کنید. در صورتی که کارت بانکی ملت شما جدید است، به راحتی میتوانید شماره شبای خود را بر روی کارت مشاهده کنید. از این رو برای دریافت رمز دوم پویا، باید چهار رقم آخر کارت خود را به سامانه 30003303 پیامک کنید و این در صورتی می باشد که شماره شما همانند روش فوق در سامانه مربوطه ثبت شده باشد. تلفن گویا، پیامک، مراجعه به سایت اینترنتی بانک و یا استفاده از دستگاه خودپرداز، روش هایی است که می توان با آن ها شماره شبا را دریافت کرد. همانطور که میدانید برای دریافت شماره شبا و شماره حساب باید به دستگاه خودپرداز یا بانک مربوطه مراجعه کنید، البته به تازگی امکان یافتن شماره شبا و شماره حساب بانکی از روی شماره کارتهای عضو شبکه شتاب برای برخی از بانکها در دسترس مردم قرار گرفته است.

ایندکسر