گلاس اینومور از آکرلیک و نوع خاصی از ماده شیشه ساخته شده است. ترمیم دندان مواد رزین کامپوزیت دندان که به آن پر کردن دندان با مواد سفید نیز می گویند، ترکیبی از پلاستیک و ذرات شیشه ای ریز می باشد. در هنگام پر کردن دندان با سرامیک به دلیل حجیم بودن آن باید مقدار بیشتری از قسمت دندان سالم را تراشید. کامپوزیت: ظاهر کامپوزیت ها مانند دندان طبیعی است و هنگام استفاده از آن نیازی به تراشیدن قسمت سالم برای چسباندن به دندان نیست. پزشک دندانپزشک در ابتدا دندان و ناحیه اطراف را برای ترمیم قسمت آسیب دیده آماده و تراش میدهد.

به عبارت بهتر در ترمیم دندان، ساختار صدمه دیده یا از دست رفته دندانها تصحیح میشود. ماده باندینگ به گونهای طراحی و رنگبندی میشود تا بیشترین زیبایی را برای دندان به همراه داشته باشد و سپس با دستگاه لایت کیور در داخل دهان خشک میشود. در این پروسه درمانی از یک ترکیب خاص استفاده می شود تا ترک خوردگی های روی دندان را تعمیر کنند، شکل و حالت دندان را تغییر دهند و یا فاصله بین دندان ها را از بین ببرند. 12. به نظر شما دندان عقل پوسیده ام را پر کنم ؟

14. چه مواقعی دندانپزشک ابتدا داخل دندان پیچ می گذارد(post) و سپس آنرا پر کند ؟ شما به دلیل بی حسی شاید در ابتدا متوجه این موضوع نشوید. در کل جواب این سوال متخصص ترمیم دندان یزد مثبت است . دلیل این امر این است که ماده پرکننده دندان را محکم می چسباند و از پالپ در برابر باکتری محافظت می کند و حساسیت را کاهش می دهد. البته این مسئله به بهداشت افراد ارتباط دارد .کامپوزیت در درمان شخصی باید استفاده شود که مرتبا و به خوبی مسواک می زند. وجود چنین شخصی متضمن بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند افراد خواهد بود.

به این ترتیب مشکلات ظاهری مینای دندان، دندان های نا منظم یا فواصل موجود بین دندان ها،انجام ارتودنسی، تغییر رنگ، بریدگی و ترک خوردگی دندان ها و سایر مشکلات احتمالی مربوط به ظاهر دندان با لمینیت دندان همگی اصلاح شوند. این نوع از سایش عموما هیچ حساسیت و دردی ایجاد نمی کند و فقط تغییر شکل ظاهری به وجود می آورد و اکثرا نیاز به درمان پر کردن نیز ندارد، فقط میتوانیم به کمک وسایلی مانند نایت گارد روند سایش را کندتر کنیم.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان شکسته در خانه لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر