ترکیه طرح واکسیناسیون CoronaVac چینی را اعلام کرد


وزیر بهداشت ترکیه طرح واکسیناسیون را آغاز کرد ، شروع با آزمایش “واکسن غیر فعال” در اواخر این ماه برای مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 در میان افزایش عفونت ها و مرگ و میرها

Fahrettin Koca پیش از این توافق نامه ای را با شرکت بیو دارویی چینی Sinovac Biotech برای 50 میلیون دوز CoronaVac اعلام کرده بود که هم اکنون در مرحله آزمایش های 3 است. کوکا اواخر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت که اولین محموله واکسن غیرفعال پس از 11 دسامبر وارد ترکیه خواهد شد.

وزیر گفت اگر آزمایشگاه های ترکیه ایمنی واکسن را تأیید کرده و نتایج اولیه فاز 3 را ارزیابی کنند ، اجازه استفاده زودهنگام داده خواهد شد.

کوکا گفت: “اگر توسعه به همان اندازه که انتظار داریم مثبت ادامه یابد ، ترکیه در میان اولین کشورهای جهان است که واکسیناسیون را در مراحل اولیه آغاز می کند.”

در ماه نوامبر ، The Lancet مطالعه ای درباره اثر بخشی نامزد واکسن Sinovac بر اساس آزمایشات بالینی فاز 1 و فاز 2 منتشر کرد. بیماران مبتلا به COVID-19 بهبود یافت.

در این مطالعه آمده است: “اثر محافظتی CoronaVac هنوز مشخص شده است.”

نامزدهای Pfizer-BioNTech و Moderna گفتند که بیش از 90٪ کارایی دارند. AstraZeneca انگلیسی 70-90٪ کارآیی دارد که باز هم براساس آزمایشات بالینی محدود انجام می شود.

کارگران مهم و افراد بالای 50 سال که حداقل یک بیماری مزمن دارند دنبال می کنند. سوم ، افراد زیر 50 سال با حداقل یک بیماری مزمن ، بزرگسالان جوان و سایر کارگران واکسینه می شوند. مرحله چهارم و نهایی برای بقیه افراد خواهد بود.

CoronaVac در هر دو دوز مصرف می شود.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه گفت که واکسن به صورت رایگان تزریق می شود. به گفته وزیر بهداشت ، سایر واکسن ها علیه COVID-19 در داروخانه ها فروخته می شود.

“ما حداقل 10 میلیون دوز واکسن را در ماه دسامبر و احتمالاً 20 میلیون واکسن را تحویل خواهیم داد. 20 میلیون دوز دیگر در ژانویه و 10 میلیون دوز دیگر در ماه فوریه “، کوچا در اوایل هفته جاری گفت. ترکیه بیش از 83 میلیون نفر جمعیت دارد.

پیش از این ، Koca توافق بر سر 1 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech را اعلام کرد که در دسامبر تحویل خواهد شد. وی روز چهارشنبه گفت كه گفتگوها درباره واكسن های بیشتری در حال انجام است كه اصطلاحاً RNA ارسالی یا mRNA معرفی می كنند ، توالی رمز شده برای آنتی ژن خاص بیماری كه باعث می شود بدن پاسخ ایمنی داشته باشد.

واکسن های RNA با معرفی یک توالی mRNA (مولکولی که به سلول ها می گوید چه چیزی را ایجاد می کنند) که برای یک آنتی ژن خاص بیماری که یک بار در بدن تولید می شود ، رمزگذاری می شود ، کار می کند ، آنتی ژن توسط سیستم ایمنی بدن شناخته می شود و آن را برای مبارزه با چیزهای واقعی آماده می کند. “

ترکیه در مراحل آزمایشی هر دو واکسن قرار گرفته و همچنین در حال تولید واکسن محلی است. آزمایشات واکسن معمولاً سالها به طول می انجامد ، اما با شیوع همه گیر جهانی به سرعت تسریع می شود.

ترکیه 10 روز متوالی ، با 193 کشته در روز چهارشنبه ، و در مجموع 14129 کشته ، رکورد مرگ و میر را گزارش کرده است.

تعداد روزانه عفونت ها نیز به بالاترین رکورد 31923 رسیده است ، زیرا ترکیه هفته گذشته پس از آزادسازی تعداد بیماران علامت دار در طی چهار ماه ، گزارش کلیه موارد مثبت را از سر گرفت. تعداد جدید عفونت های روزانه ترکیه را در زمره آسیب دیدگان جهان قرار داده است.


منبع: dandan-khabar.ir

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

Comment
Name*
Mail*
Website*