گزینه Access Point Names یا “نام نقاط دسترسی” را انتخاب نمایید. گزینه Access Point Names را یا “نام نقاط دسترسی” را انتخاب نمایید. گزینه Wireless & Networks یا “بی سیم و شبکه” را انتخاب کنید. برای انجام این کار در میتوانید از دو روش استفاده کنید. پس از وارد کردن کد دستوری و زدن دکمه تماس، تصویر زیر برای شما ظاهر می شود که باید عدد 0 را به منظور انتخاب گزینه استعلام، ارسال کنید. معرفی کدهای دستوری : همه ی سیمکارت های موجود در دنیا از کد هایی برای استعلام مانده اینترنت ،آهنگ پیشواز، ثبت بسته های اینترنت و غیره استفاده می کنند . هزینه خرید بستهها برای مشترکان دائمی روی قبض محاسبه میشود و برای مشترکان اعتباری نیز از شارژ کم خواهد شد. زیرا اپراتورهای این مرکز اعلام میکنند که تمدید بسته در صورت پایان حجم قبل از سررسید زمانی بسته، رویه اپراتور برای جلوگیری از ضرر و زیان مشترک است تا هزینه اینترنت به صورت مصرف آزاد محاسبه نشود. البته نحوه اطلاع از باقیمانده این بسته­ها برای اپراتورهای مختلف، متفاوت است.

لازم به ذکر است که بستههای اینترنت رایگان از طرف اپراتورهای تلفن همراه نظیر کد های همراه اول به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و تفکیک حجم قابل استفاده، دسته بندی میشوند. لازم به ذکر است که علاوه بر امکان رزرو بسته، می توان بسته رزرو شده را تغییر و یا حذف نمود. همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه فعال سازی اینترنت همراه اول یا نوترینو در اندروید و آیفون پرداختیم. در کنار این دو روش استفاده از وب سایت همراه اول نیز وجود دارد و می توانید پس از ثبت نام در سایت به قابلیت های آن دسترسی پیدا کنید. با نصب این برنامه “همراه من” دیگر نیازی به وارد کردن کدهای پیچیده برای خرید بسته های اینترنتی و آگاهی از میزان مصرف و حجم باقی مانده خود نخواهید داشت. به طور کلی اگر قصد دارید به مدیریت حجم اینترنت ایرانسل خود بپردازید پیشنهاد می کنیم این نرم افزار را نصب کنید تا بتوانید به طور دقیق از بسته ی خود اطلاعاتی کسب کنید. اگر از تبلت یا گوشی اندرویدی استفاده میکنید و تمایل دارید تا به طور دستی تنظیمات اینترنت دستگاه را بهینهسازی کنید، این بخش شما را در این راستا راهنمایی میکند.

اگر قصد دارید از طریق پیام کوتاه نیز از حجم اینترنت باقی مانده مطلع شوید می توانید یک پیام کوتاه به شماره 2020 با متن View Internet ارسال کنید. در مرحله نخست باید سرویس اینترنت نوترینو را با به کار گیری یکی از دو روش زیر فعال کنید. همراه اول گستردهترین و اولین اپراتور شبکه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در ایران است. این نوع بسته ها ویژه آن دسته از افرادی است که می خواهند که از اینترنت نسل دوم این اپراتور بهره مند شوند همچنین اگر شما نیازی به اینترنت پرسرعت ندارید و تنها می خواهید که به طور مداوم به اینترنت متصل باشید و از نرم افزار های پیام رسان و غیره استفاده کنید و یا ایمیل های خود را چک کنید این بسته مخصوص شما می باشد. 1GB هدیه شبانه، علاوه بر یک گیگابایت ترافیک خریداری شده، یک گیگابایت نیز ترافیک هدیه دارد که در ساعات شبانه (۲ تا ۷ بامداد) قابل استفاده است که با این حساب، همراه اول ارزانترین بستههای اینترنت پرسرعت در کشور را ارایه میکند.

کم فروشی بسته های اینترنتی از جانب برخی از شرکتهای ارائهکننده خدمات اینترنتی به اثبات رسیده و یکی از مسائلی است که کاربران همیشه در گوشه ذهن خود دارند و باعث ایجاد نگرانی در آنها شده است، اما اگر بسته های اینترنتی شما خیلی زودتر از موعد آن به اتمام میرسد باید جوانب دیگر را هم بررسی کنید. در سیمکارت های رایتل و ایرانسل هم همچنین کد هایی براین این نوع فعالیت ها وجود دارد که به ussd معروف هستند .یعنی شما با شماره گیری کد مورد نظر در گوشی خود می توانید یه فعالیتی را به سرانجام برسانید .در این مطلب از سامسونگ یار ما کد های همراه اول ، ایرانسل و رایتل را برای استفاده شما گردآوری کرده ایم . پس از خرید بسته اینترنت همراه اول نیازمند بررسی حجم باقیمانده و مدت زمان استفاده از آن هستیم، بدین منظور پس از خرید بسته اینترنت باید از طریقی از مقدار حجم باقیمانده خود مطلع شویم. استفاده کنید و پس از آن با انتخاب گزینه اول به مشاهده حساب خود بپردازید، بیشتر اوقات پس از استفاده از این کد دستوری برای شما پیامکی نیز ارسال می شود که اطلاعات کاربردی در این زمینه به شمار می دهد.

بنابراین منظور از اینترنت نوترینو همان اینترنت 3G، 4G یا 4.5G همراه اول است. به بخش Settings یا “تنظیمات” مراجعه کنید. وارد بخش Cellular Data Options شوید. گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید. تیک گزینه Data enable یا “داده ها فعال شد” را بزنید. نت ورک مود رو بە مودهای ۴جی تغیر میدم یا ۳جی اما بە غیر از Eهیچ یک از مودهای دیگر رو نشون نمیدە.خواهشا جواب بدین. در نظر داشته باشید که می تواند با استفاده از وب سایت ایرانسل و همچنین استفاده از تلفن گویای ایرانسل نیز از این موضوع مطلع شوید، با این وجود این دو روش زمان بیشتری را از کاربران می گیرد. با استفاده از شماره تماس 8080 و نوشتن عدد 0 به صورت انگلیسی و ارسال آن پیامکی برای شما فرستاده می شود که حجم باقی مانده از اینترنت را در اختیارتان قرار می دهد. در ادامه نحوه استعلام و اطلاع از حجم باقیمانده اینترنت همراه اول را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

ایندکسر